Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2021, 15:00

autor: Sodar

CS:GO - gracze wspominają najlepsze akcje botów

Nowa aktualizacja do CS:GO eliminuje boty z rozgrywki rankingowej. Jak na tę zmianę zareagowali gracze? Nie są zadowoleni, lecz część z nich wspomina to, co było w tych sztucznych bytach warte zapamiętania.

W SKRÓCIE:
  • CS:GO – społeczność wspomina najlepsze zapamiętane akcje botów w związku w wyłączeniem ich z rozgrywek rankingowych w najnowszej aktualizacji.

Boty w Counter-Strike: Global Offensive zostały wyłączone z rozgrywek turniejowych w nowej aktualizacji. Teraz gracz, który się rozłączy lub zostanie wyrzucony z rozgrywki, nie będzie zastąpiony sztuczną namiastką. Drużyna pozbawiona części uczestników musi się pogodzić ze zubożonym składem. Jak na tę „nowość” reaguje społeczność? Wydaje się, że fani gry nie są z takiego obrotu spraw zadowoleni, choć niektórzy, zamiast marudzić, wolą powspominać. Boty nie były zbyt skuteczne, ich umiejętności pozostawiały sporo do życzenia. Czasami miewały jednak przebłyski geniuszu lub na odwrót – głupoty tak groteskowej, że aż wywołującej uśmiech. Oto ich najciekawsze akcje zarejestrowane podczas rozgrywek.

Boty lepsze od graczy

Chociaż komputerowy gracz służył na ogół za „mięso armatnie”, zdarzały się wyjątki od tej reguły. Udało się zarejestrować przypadki, gdy bot nagle włączał „tryb turbo”, by w parę chwil wyeliminować niemal całą drużynę przeciwnika.

Boty złe

Sztuczna inteligencja bywa ukazywana jako coś złego, zarówno w filmach, jak i w grach, ucieleśniając nasze obawy przed niezrozumiałą technologią. Odnosząc to do CS:GO – jak można mieć zaufanie do czegoś, co potrafi nagle obrócić się, wymierzyć w członka własnej drużyny i nacisnąć spust? Takie akcje botów zdarzały się, choć na szczęście niezbyt często.

Boty szalone

Niesamowite, wręcz heroiczne zagrania, a za chwilę grupowy „teamkill”. Nieprzewidywalność botów w CS:GO potrafi zaskoczyć. Cóż, trudno oczekiwać ludzkiej oceny sytuacji od fragmentu komputerowego kodu.

Przeminęło z botami

Poprawka wyłączyła możliwość pojawienia się botów w meczach turniejowych i trybie Wingman. Gdy uczestnik rozgrywki zostanie usunięty lub się rozłączy, drużyna pozostaje bez niego (a także bez możliwości „wcielenia” się w bota w wypadku śmierci gracza). Choć sterowani przez komputer uczestnicy meczu rzadko bywali przydatni, ich obecność stanowiła pewną wartość. Potrafili czasem rozbawić lub zaskoczyć. A więc bocie Connor, bocie Troy, bocie Brad – dziękujemy wam za obecność podczas rozgrywek. Bocie Lester – Tobie może niekoniecznie...