Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2021, 18:30

autor: aadamus

Rust z dużymi dochodami i kolejnym rekordem aktywności na Steam

Rust nadal cieszy się ogromną popularnością. W sobotę gra ustanowiła trzeci w tym tygodniu rekord aktywności. Taki obrót spraw okazał się również owocny dla producentów, którzy zanotowali ogromne dochody.

Eksplozja popularności gry Rust trwa dalej. Wczoraj produkcja po raz trzeci w tym tygodniu ustanowiła nowy rekord popularności – w szczytowym momencie bawiło się w niej 244 770 osób. Taki obrót spraw przełożył się także na sprzedaż tytułu. Założyciel studia Facepunch Garry Newman za pośrednictwem swojego konta Twitter ogłosił, że w ciągu ostatnich 7 dni, produkcja dwukrotnie wygenerowała dobowy dochód przekraczający milion dolarów.

Osiągnięcie to jest niezwykłe, zważywszy na wiek produkcji – Rust zadebiutował bowiem we wczesnym dostępie jeszcze w 2013 roku. Już wtedy tytuł radził sobie bardzo dobrze, stając się jedną z pierwszych gier objętych Steam Early Access, które osiągnęły komercyjny sukces. Można więc śmiało stwierdzić, że survival przeżywa obecnie swój renesans i istnieje szansa, iż w najbliższym czasie padnie kolejny rekord aktywności.

Rust z dużymi dochodami i kolejnym rekordem aktywności na Steam - ilustracja #1
Źródło: Steam DB

Obecne statystyki również robią wrażenie. W momencie pisania wiadomości w Rust grało ponad 207 000 osób, co czyniło go czwartą najpopularniejszą produkcją na platformie Steam. Na Twitchu natomiast jest on najchętniej oglądanym tytułem.

  1. Rust - poradnik do gry
  2. Rust – oficjalna strona