Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2021, 12:39

autor: Adrian Werner

Rust już pobił swój rekord na Steamie. Gra rządzi też na Twitchu

Rekord aktywności Rust przetrwał tylko kilka dni. Nowy został ustanowiony zeszłej nocy. W grę na Steamie bawiło się po raz pierwszy ponad 200 tys. osób.

Gra Rust nadal jest w trendzie wznoszącym. Kilka dni temu informowaliśmy, że produkcja studia Facepunch ustanowiła rekord aktywności na Steamie, wynoszący 134 483 osób bawiących się jednocześnie. Rekord z 4 stycznia zdążył już się zdezaktualizować – nowy wynosi 203 795 graczy naraz i został osiągnięty minionej nocy.

W chwili pisania tej wiadomości w Rust na Steamie bawi się 113 635 osób jednocześnie. Taki wynik zapewnia grze piąte miejsce wśród najpopularniejszych produkcji w serwisie, pozwalając jej wyprzedzić takie tuzy, jak Cyberpunk 2077, Team Fortress 2 czy Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

Rust już pobił swój rekord  na Steamie. Gra rządzi też na Twitchu - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Przed tym rokiem rekord aktywności gry wynosił 125 tys. i został ustanowiony w kwietniu 2020 r. Nagły wzrost popularności Rust wynika z tego, co dzieje się w serwisie Twitch. Pod koniec grudnia OfflineTV założyło serwer, na którym zaczęło bawić się kilkudziesięciu słynnych streamerów, w tym Shroud, xQc, Pokimane, Disguised Toast, Sodapoppin czy Myth. Transmisje z ich rozgrywek cieszą się wielkim powodzeniem i skutecznie zwiększają również zainteresowanie samą grą.

3 stycznia liczba oglądających streamy z Rust w serwisie Twitch przekroczyła 1,2 mln osób, co było wynikiem wielokrotnie lepszym niż cokolwiek, co wcześniej osiągnęła ta gra. W kolejnych dniach produkcja wielokrotnie przekraczała 900 tys. widzów, a wczorajszym rekordem dnia było 766 tys.

W chwili pisania tej wiadomości Rust jest najpopularniejszą grą na Twitchu, przebijając Escape From Tarkov, League of Legends oraz kategorię Rozmowy.

Rust już pobił swój rekord  na Steamie. Gra rządzi też na Twitchu - ilustracja #2
  1. Gra Rust w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry Rust