Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2021, 14:35

Alarm w Rust także w naszym prawdziwym domu; nowe funkcje czerwcowej aktualizacji

Czerwiec przynosi kolejną aktualizację do gry Rust. Nowe funkcje pojawiły się także w mobilnej aplikacji Rust+. Dzięki obsłudze IFTTT, wyzwalacz w grze może uruchomić prawdziwy alarm w domu.

Rust to symulator przetrwania ukierunkowany na crafting i współpracę (lub wręcz przeciwnie) graczy z całego świata, będący dziełem Facepunch Studios. Grze towarzyszy specjalna aplikacja Rust+, dzięki której gracze mogą nadzorować swoje budynki, gdy nie mają dostępu do komputera. Umożliwia ona wykonywanie prostych instrukcji, sterowanie wyzwalaczami, komunikację z innymi graczami. Zarówno Rust, jak i wspomagająca aplikacja regularnie otrzymują aktualizacje. Zestaw czerwcowych poprawek oprócz wielu nowości w samej grze dodaje obsługę IFTTT w Rust+, przez co gracze otrzymują dość interesujące możliwości.

IFTTT przekracza granice

IFTTT (If This Then That) to usługa pozwalająca wykonywać automatyczne polecenia pomiędzy różnymi aplikacjami oraz urządzeniami, ponieważ jej obsługę zawiera wiele systemów automatyki domowej. Niektórym z Was zapewne już zapaliła się taka mała żaróweczka nad głową. Tak, dobrze kombinujecie, teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby o najściu na miejscówkę w grze poinformował nas prawdziwy alarm w naszym domu.

A może ustawić tak, aby przycisk w grze zamawiał pizzę z dostarczeniem do domu? Jak widać, wiele zależy od kreatywności graczy, a realizacja takich idei wymaga instalacji odpowiednich modułów w grze (np. SmartButton). Potrzebne jest także założenie konta w usłudze IFTTT i powiązanie aplikacji. Obecnie system działa tylko w wersji gry PC; konsolowy Rust nie jest przez tę funkcjonalność obsługiwany.

Alarm w Rust także w naszym prawdziwym domu; nowe funkcje czerwcowej aktualizacji - ilustracja #1
Aktualizacja dodaje możliwości wykraczające poza świat gry. Źródło: Facepunch Studios

Poprawki w grze

Czerwcowa aktualizacja wymienia modele zwierząt na bardziej realistyczne i szczegółowe (futro). Wprowadzono także lepszą organizację listy kontaktów. Teraz można oznaczyć użytkownika wedle jego nastawienia. Ustawione flagi widoczne są przez lornetkę, co pozwoli początkującym (lub pacyfistycznym) graczom unikać tych bardziej agresywnych, lubujących się w atakowaniu innych. Aktualizacja to także wiele mniejszych poprawek, jak nowe modele schodów, trójkątne bazy budynków, kolory połączeń elektrycznych czy usprawnienia przy nagrywaniu filmików.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej