Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2021, 18:29

autor: Ness

Aktualizacja gry Rust wprowadza tryb dla nowicjuszy oraz dostawcze drony

Bijąca, w ostatnim czasie, rekordy popularności gra Rust otrzymała przedwczoraj dużą aktualizację. Wprowadza ona oczekiwany przez wielu tryb dla nowicjuszy oraz system dostawy za pomocą dronów.

Aktualizacja gry Rust, która miała miejsce przedwczoraj w godzinach wieczornych, wprowadza dwie ważne zmiany do produkcji. Pierwsza z nich to dodanie łatwiejszego trybu dla nowych lub mało doświadczonych graczy, tzw. softcore mode. Twórcy - brytyjskie studio Facepunch - zapewniają, że pomimo tej nowości, wysoki poziom trudności wciąż pozostanie tym domyślnym i nie planują z niego rezygnować. Póki co uproszczony tryb obsługuje tylko 10 serwerów. Brytyjczycy przyznają, że chcą przyciągnąć nowych graczy i teraz jest dobry moment dla tych, którzy chcą zapoznać się z rozgrywką bez rzucania się od razu na głęboką wodę.

Różnice pomiędzy nowym, łatwiejszym trybem a domyślną grą:

  • W razie śmierci będzie można odzyskać połowę swojego ekwipunku z miejsca zgonu albo z terminali znajdujących się w obozie bandytów lub na posterunku. Czas na odebranie przedmiotów wynosi 2 godziny.
  • Gracze będą mogli się odrodzić w bezpiecznych lokacjach pod warunkiem, że nie są oznaczeni jako zagrożenie.
  • Nie będzie możliwe obrabowanie zranionego gracza. Można jedynie podejrzeć jego ekwipunek.
  • Maksymalna liczba członków drużyny to 4.
Aktualizacja gry Rust wprowadza tryb dla nowicjuszy oraz dostawcze drony - ilustracja #1
Z tego miejsca będzie można odebrać połowę swojego ekwipunku.

Drugą zmianą wprowadzoną przez ostatni update jest dodanie systemu dostarczania przesyłek przez drony. Gracz będący w obozie bandytów lub na posterunku może składać zamówienia ze wszystkich sklepów oraz innych punktów handlu znajdujących się na otwartej przestrzeni. Po wniesieniu odpowiedniej opłaty dron zjawi się z dostawą w przeciągu 5 minut. Przesyłki nie mogą zostać zniszczone lub przechwycone przez innych graczy.

Aktualizacja gry Rust wprowadza tryb dla nowicjuszy oraz dostawcze drony - ilustracja #2
Drony będą dostępne w obu trybach rozgrywki.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Rust był jedną z najbardziej obleganych gier na Steamie. Produkcja studia Facepunch wielokrotnie biła własne rekordy aktywności i nadal cieszy się sporym powodzeniem wśród streamerów tworzących transmisje w serwisie Twitch. Obecnie tytuł jest dostępny wyłącznie na PC, ale trwają prace nad wersjami konsolowymi.