Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 09:34

Rust to przykład siły streamerów i influencerów, gra nadal rządzi na Steam

Gra Rust obroniła pozycję największego bestsellera Steam minionego tygodnia. Produkcję na wyżyny popularności wywindowali streamerzy.

Studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Trzeci raz z rzędu pierwsze miejsce zajęła gra Rust. Jest to produkcja niemłoda (we wczesnym dostępie zadebiutowała w grudniu 2013 roku), ale od miesiąca przeżywa ona złoty okres.

Rust co chwila ustanawia nowy rekord aktywności na Steamie – ostatni, sprzed ośmiu dni, wynosi 245 tys. osób bawiących się jednocześnie. Gra doskonale radzi sobie także na Twitchu, regularnie trafiając do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych produkcji w tym serwisie. To zresztą streaming jest powodem ostatnich sukcesów tytułu. Pod koniec grudnia uruchomiono specjalny serwer, na którym bawi się kilkudziesięciu bardzo popularnych streamerów. Transmisje ich rozgrywek okazały się prawdziwym hitem i zwiększyły zainteresowanie samym Rust. To kolejny przykład tego, jak duży wpływ na wyniki gier mają obecnie influencerzy. W zeszłym roku w podobny sposób niespodziewanym przebojem stało się Among Us.

Reszta zestawienia największych bestsellerów Steam również jest ciekawa. Bardzo udany debiut we wczesnym dostępie zaliczyła kosmiczna strzelanka Everspace 2, zajmując pozycję numer dwa. Na czwartym miejscu wylądowała inna premiera Early Access w postaci strategii Dyson Sphere Program.

Pierwszą piątkę zamyka Cyberpunk 2077. Gra nadal sprzedaje się bardzo dobrze na Steamie, ale z tygodnia na tydzień obserwujemy jej powolny spadek na coraz niższe pozycje w zestawieniu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Rust
  2. Oficjalna strona gry Everspace

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Rust

2.

Everspace 2

3.

Valve Index VR Kit

4.

Dyson Sphere Program

5.

Cyberpunk 2077

6.

Red Dead Redemption 2

7.

Phasmophobia

8.

Counter-Strike: Global Offensive - Operation Broken Fang

9.

Skul: The Hero Slayer on Steam

10.

Raft