Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 10:23

Hitman 3 - pierwsza misja ukończona w 8 sekund

Speedrunnerom udało się już ustanowić kilka ciekawych rekordów w skradance Hitman 3 od studia IO Interactive. Pierwszą misję gry ukończono w zaledwie osiem sekund.

W SKRÓCIE:

  1. najszybsi speedrunnerzy ukończyli pierwszą misję Hitmana 3 w 8 sekund;
  2. rekord Silent Assassin (bez wykrycia ciał i alarmowania strażników) to 16 sekund.

Choć Hitman 3 zadebiutował na rynku zaledwie kilka dni temu, to gracze już zdążyli ustanowić kilka rekordów w tzw. speedrunach, czyli możliwie jak najszybszym przechodzeniu gry. Najnowszy z nich dotyczy misji w Dubaju (pierwszej lokacji w grze), którą udało się przejść w zaledwie osiem sekund. Sztuki tej dokonał gracz o ksywie Goron. Co ciekawe, o sekundę gorzej poradziło sobie trzech innych – Wreak, Der_Lauch_Linus oraz chiblee.

Obrana przez rekordowego speedrunnera taktyka jest w gruncie rzeczy mało skomplikowana – wykorzystał pistolet z tłumikiem, by wyeliminować obydwa wymagane cele zaraz po załadowaniu się poziomu, a następnie wycofał się do windy, by zakończyć misję. Całość możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Poradzenie sobie z wyzwaniem w taki sposób, by nie zaalarmować strażników i nie pozwolić na wykrycie ciała (tzw. Silent Assassin), wymaga nieco więcej czasu – najlepszym graczom udało się wywiązać z zadania w około szesnaście sekund (pierwsze miejsce zajmują ex aequo trzy osoby: Snap-, GuLe oraz Pigiero).

Warto odnotować, że kolejne rekordy dość szybko pojawiają się na portalu Speedrun – ciekawe, czy komuś uda się jeszcze poprawić te wyniki.

  1. Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47
  2. Hitman 3 – poradnik
  3. Hitman 3 – strona oficjalna