Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2023, 18:31

autor: Zuzanna Domeradzka

Hitman 1 i 2 za darmo dla posiadaczy Hitmana 3; seria scali się w jedną platformę

Seria gier Hitman doczeka się wkrótce sporych zmian. Odczują je przede wszystkim posiadacze trzeciej części, którzy za darmo otrzymają niedługo dostęp do zawartości Hitmana 1 i 2 w ramach platformy World of Assassination.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Na oficjalnej stronie studia IO Interactive, twórców gier Hitman, właśnie pojawiła się ważna informacja dotycząca przyszłości serii przygód Agenta 47. Jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie 26 stycznia, zniknie możliwość zakupienia osobno Hitmana, Hitmana 2 i Hitmana 3. Wszystkie te tytuły staną się częścią platformy o nazwie Hitman: World of Assassination.

Tak właściwie to „trójka” ma zmienić tytuł na powyższy, a dostęp do pierwszej i drugiej części będzie możliwy poprzez już istniejącą przepustkę (ang. Access Pass). Będzie to więc jedna platforma zawierająca misje i lokacje wszystkich trzech gier. Twórcy tłumaczą tę decyzję chęcią ułatwienia życia zarówno nowym, jak i obecnym graczom, którzy do tej pory mogli mieć problem z odróżnianiem poszczególnych edycji i DLC posiadanych gier.

Jak to dokładnie będzie wyglądać? 26 stycznia gry z serii Hitman znikną ze sprzedaży ze wszystkich platform, a gracze będą mieć do wyboru dwie opcje zakupu:

  1. Hitman: World of Assassination – zawiera Hitmana 3, dostęp do H1: Game of the Year Edition oraz H2 w standardowej wersji. Zestaw kosztować będzie około 70 dolarów (jakieś 310 złotych).
  2. Hitman: World of Assassination Deluxe Pack – zestaw dodatków zawierający H3: Deluxe Pack, H3: Seven Deadly Sins Collection oraz H2: Expansion Access Pass. Kosztować będzie około 30 dolarów (jakieś 133 złote).
Hitman 1 i 2 za darmo dla posiadaczy Hitmana 3; seria scali się w jedną platformę - ilustracja #1
Pełna zawartość Hitman: World of Assassination Deluxe Pack. Źródło: ioi.dk.

Ważną informacją jest też to, że wszyscy obecni posiadacze Hitmana 3 (niezależnie od platformy) w dniu wprowadzenia zmian otrzymają zawartość Hitmana oraz Hitmana 2 za darmo. Wydaje się to być więc idealna okazja do nabycia najnowszej części serii. Tym bardziej, że na Steamie do 5 stycznia trwa przecena „trójki”, dzięki czemu zapłacicie za nią 87,15 złotego. Ci, którzy zakupili dwie pierwsze części, będą wciąż mogli w nie grać po 26 stycznia – produkcje po prostu nie będą dłużej dostępne w cyfrowych sklepach.

Ponadto opcja zakupu poszczególnych DLC z nadchodzącego zestawu Deluxe Pack ma być bardzo prosta. Na Steamie oraz w sklepie wewnątrz gry pojawi się funkcja, dzięki której będzie można dopłacić wyłącznie za konkretne dodatki, które nas interesują (np. tylko jeden z nich zamiast całego, 30-dolarowego zestawu). Cena pojedynczego rozszerzenia wyniesie 10 dolarów, czyli około 44 złote.

  1. Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47
  2. Hitman 3 – poradnik, solucja