Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Hitman 2 (PC)

Hitman 2

Następna część popularnej serii gier akcji, w których wcielamy się w zabójcę znanego jako Agent 47. W Hitman 2 bohater rusza w pogoń za tajemniczym klientem, którego musi wyeliminować i rozbić jego przestępczą siatkę.

Akcji | TPP | skradanki | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki

Hitman 2 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier akcji tworzonych przez duńskie studio IO Interactive, a zarazem bezpośrednią kontynuacją hitu z 2016 roku. Produkcja ukazała się nakładem Warner Bros. Interactive Entertainment.

Fabuła

Akcja gry Hitman 2 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii. Głównym zadaniem Agenta 47 jest wyśledzenie „tajemniczego klienta” i rozbicie oddziałów jego bojówek. Sprawy komplikują się w momencie, kiedy bohater poznaje tożsamość swojego celu oraz informacje na temat jego przeszłości.

Mechanika

Hitman 2 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W pogoni za swoją ofiarą łysy zabójca odwiedza rozmaite zakątki świata, między innymi las tropikalny w Kolumbii i huczną imprezę w słonecznym Miami. W trakcie zabawy zajmujemy się eliminacją wyznaczonych celów oraz zbieraniem informacji.

Zgodnie z zasadami, jakimi rządzą się gry z tego cyklu, poszczególne zadania można realizować na rozmaite sposoby i choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wdać się w otwartą walkę z przeciwnikami, najwyżej punktowane są bardziej subtelne metody działania i niezdradzanie swojej obecności. Profesjonalny zabójca musi więc korzystać z przebrań, przekradać się za plecami oponentów, używać pistoletu z tłumikiem lub karabinu snajperskiego, stosować trucizny czy pozorować nieszczęśliwe wypadki.

Tryby gry

Hitman 2 jest pierwszą częścią serii, w której obok kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza pojawia się tryb Zjawy - sieciowa rywalizacja z innym graczem do 5 skrytych zabójstw na tej samej mapie. Oprócz tego doszedł jeszcze oparty na współpracy tryb multiplayer, ochrzczony mianem Sniper Assassin, w którym eliminujemy cele za pomocą karabinu z lunetą, wykonując przy okazji różne wyzwania.

Kwestie techniczne

Hitman 2 działa w oparciu o autorską technologię Glacier 2, która napędzała także poprzednią część. Zmiany w oprawie graficznej są więc niewielkie, choć można dostrzec kilka usprawnionych elementów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8,1 / 10 na podstawie 42 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,1 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Wymagania sprzętowe Hitman 2

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 7 64-bit

Recenzja gry Hitman 2 – kolejny krok ku skradankowej perfekcji

Recenzja 13 listopada 2018, 15:39

Najbardziej zauważalna nowinka to funkcja picture-in-picture – niewielkie okienko, które pojawia się w wybranych momentach w rogu ekranu i przedstawia jakieś kluczowe wydarzenie, którego w danej chwili osobiście nie mamy szansy zobaczyć. Może to być śmierć celu, znalezienie porzuconego ciała przez wrogów czy obiekt, na który gra stara się z jakichś względów zwrócić naszą uwagę. Jest to ciekawe narzędzie, które w pewnych sytuacjach rzeczywiście bywa przydatne.

PC
PS4
XONE