Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2019, 15:25

autor: AlexB

Zabójcza walizka powróci do Hitmana 2, beta Black Mesa Xen/Gonarch już dostępna i inne wieści

Dziś piszemy o dacie premiery remastera Ghostbusters: The Video Game, grze VR od studia Respawn Entertainment, sierpniowych nowościach w Hitmanie 2 oraz debiucie otwartej bety poziomów Xen i Gonarch's Lair w Black Mesa. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Data premiery Ghostbusters: The Video Game Remastered

Powrót elektronicznej wersji Pogromców duchów zbliża się wielkimi krokami. - Zabójcza walizka powróci do Hitmana 2, beta Black Mesa Xen/Gonarch już dostępna i inne wieści - wiadomość - 2019-08-02
Powrót elektronicznej wersji Pogromców duchów zbliża się wielkimi krokami.

Firma Mad Dog Games i studio Saber Interactive ogłosiły, że Ghostbusters: The Video Game Remastered, czyli odświeżona wersja trzecioosobowej gry akcji opartej na licencji popularnego cyklu filmowego o dzielnej ekipie zwalczającej różne paranormalne zagrożenia, zadebiutuje 4 października bieżącego roku (via Gematsu). Tytuł zmierza na PC (Epic Games Store), PlayStation 4, Xboksa One oraz Switcha. Niestety, podobnie jak oryginał nie będzie on posiadał polskiej lokalizacji.

Data zapowiedzi gry VR od studia Respawn Entertainment

Od niemal dwóch lat wiemy, że znane między innymi z cyklu Titanfall oraz nadchodzącego Star Wars Jedi: Fallen Order studio Respawn Entertainment pracuje nad produkcją AAA przeznaczoną wyłącznie na gogle do wirtualnej rzeczywistości od firmy Oculus. Do tej pory nie usłyszeliśmy jednak zbyt wiele na jej temat prócz tego, że będzie to pierwszoosobowa gra skupiająca się na walce (należy zauważyć, że nie użyto słowa shooter, a combat, zatem możemy podejrzewać, że tytuł będzie opierał się na bardziej bezpośrednich konfrontacjach). Wszystko zmieni się jednak w dniach 25-26 września podczas imprezy Oculus Connect 6. Studio Respawn Entertainment po raz pierwszy oficjalnie zaprezentuje na niej swoją produkcję. Co istotne, jego przedstawiciele nie ograniczą się jedynie do podania szczegółów na temat tytułu, ale pokażą również jego grywalne demo. Miłośnicy wirtualnej rzeczywistości mają zatem na co czekać.

Nowości w Hitmanie 2 w sierpniu

Mamy nowy miesiąc, a to oznacza, że tradycyjnie studio IO Interactive opublikowało listę rzeczy, których możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach w Hitmanie 2. Ich tematem przewodnim są przebieranki oraz umiejętność wtapiania się w otoczenie, którą słynny płatny zabójca opanował do perfekcji.

 1. 2 sierpnia – Nieuchwytny cel (Legacy) – już od dziś posiadacze Legacy Packa mogą wybrać się do Colorado i zapolować na nieuchwytnego Kameleona.
 2. 8 sierpnia – Paczka wyzwań – pamiętacie walizkę łamiącą prawa fizyki, która tuż po premierze Hitmana 2 obiegła Internet? W przyszłym tygodniu zaliczy ona spektakularny powrót jako gadżet oznaczony sygnaturą MKII. Aby go odblokować, musicie ukończyć specjalny scenariusz rozgrywający się na wyspie Sgail.
 3. 15 sierpnia – Eskalacja – przeniesiecie się na mapę Whittleton Creek, gdzie po raz kolejny będziecie mieli okazję spotkać się z lokalnym ekoaktywistą Jamesem Battym.
 4. 16 sierpnia – Nieuchwytny cel (Legacy) – tym razem posiadaczom Legacy Packa przyjdzie wyeliminować Złodzieja Tożsamości ukrywającego się w Paryżu. Limit czasowy – 10 dni.
 5. 22 sierpnia – Polecane Kontrakty i Eskalacja – tego dnia w grze zadebiutują misje wymyślone przez społeczność. Swoje pomysły możecie dodawać w tym wątku na oficjalnej stronie tytułu. Musicie jednak pamiętać, żeby były one związane z tematem przewodnim miesiąca, czyli przebierankami. Macie czas do 12 sierpnia. Ponadto pojawi się kolejny kontrakt w ramach Eskalacji rozgrywający się na wyspie Sgail.
 6. 27 sierpnia – na ten dzień zaplanowane jest wypuszczenie kolejnej aktualizacji do Hitmana 2 oraz paczki przeznaczonej dla posiadaczy przepustki sezonowej, zawierającej nowy strój, telefon oraz słuchawki dla naszego bohatera.
 7. 30 sierpnia – na zakończenie miesiąca będziecie mogli wybrać się do Marrakeszu, gdzie będziecie mieli 10 dni na wyeliminowanie Vito Durica.

Więcej szczegółów na temat nowej zawartości w Hitmanie 2 znajdziecie na tej stronie.

Black Mesa - otwarta beta Xen i Gonarch's Lair już dostępna

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wszyscy posiadacze gry Black Mesa, czyli remake'u pierwszego Half-Life'a, otrzymali dostęp do wersji beta rozdziałów Xen i Gonarch’s Lair. Aby je ściągnąć, musicie kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę w swojej bibliotece Steam, wybrać Właściwości, a następnie zakładkę Beta i z listy dostępnych testów zaznaczyć ten nas interesujący.

Zanim rozpoczniecie zabawę w nowych rozdziałach, musicie pamiętać, że nie brakuje w nich niedoróbek i błędów, które w najgorszym razie mogą spowodować wyrzucenie gry do pulpitu (ich pełen spis znajdziecie w tym miejscu). Jednak bez wątpienia nie zabraknie osób, które tak długo na nie czekały, że w tym momencie żadne bugi im niestraszne.

Trzy końcowe rozdziały Half-Life'a – Interloper, Nihilanth i Endgame – mają ukazać się w najbliższym czasie. Wraz z ich premierą Black Mesę nareszcie będzie można przejść w całości od A do Z.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Sakuna: Of Rice and Ruin
 2. Devil's Hunt
 3. Anno 1800: Zatopione skarby
 4. Monster Hunter: World - Iceborne