Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2019, 11:44

autor: Froozyy

Black Mesa - remake Half Life z rozdziałami Xen od sierpnia

Twórcy odświeżonej wersji Half-Life poinformowali, że dwa nowe rozdziały będą dostępne w becie od początku sierpnia. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że premiera końcowych etapów przygody to kwestia zaledwie kilku tygodni.

Trzeba przyznać, że odświeżony Xen robi wrażenie. - Black Mesa - remake Half Life z rozdziałami Xen od sierpnia - wiadomość - 2019-07-08
Trzeba przyznać, że odświeżony Xen robi wrażenie.

Zgodnie z zapowiedziami z końca zeszłego roku twórcy remake’u pierwszej odsłony Half-Life poinformowali, że fani Black Mesa będą mogli zagrać w dwa nowe rozdziały już od 1 sierpnia. Do produkcji zostaną dodane Xen oraz Gonarch's Lair, a każdy posiadający grę będzie mógł je przetestować w otwartej becie. Deweloperzy zapewnili również, że pojawienie się kolejnych, ostatnich już etapów przygody to kwestia zaledwie kilku tygodni.

Przypominamy, że Black Mesa to odświeżona wersja kultowej gry od studia Valve. Rozpoczęła swój żywot jako darmowa modyfikacja w 2004 roku, a dopiero w 2015 trafiła na Steam w ramach Wczesnego Dostępu. Od tamtej pory zrzesza ona fanów serii i dostarcza zabawy w oczekiwaniu na trzecią część Half-Life.

Warto nadmienić, że najnowsze rodziały będą jeszcze w fazie bety, więc jeśli ktoś nie ma ochoty na zabawę z błędami, będzie musiał chwilę poczekać. Twórcy jednak zachęcają fanów, aby pomogli w testowaniu, dzięki czemu nowa zawartość będzie dostępna dla wszystkich szybciej.

Jeśli nie zakupiliście jeszcze Black Mesa, to warto to zrobić teraz, gdyż produkcja została przeceniona o 60% na letniej wyprzedaży Steam. Obecnie jej cena wynosi 28,79 złotych, jednak do końca przeceny został zaledwie jeden dzień, ponieważ Steam Summer Sale Grand Prix zakończy się oficjalnie 9 lipca.