Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2019, 13:24

Świetne wyniki Cooking Simulator i konsolowego Car Mechanic Simulator

Firma PlayWay pochwaliła się imponującymi wynikami sprzedaży pecetowej gry Cooking Simulator. Doskonale na rynku radzi sobie również konsolowy Car Mechanic SImulator.

Cooking Simulator to kolejna nietypowa symulacja w ofercie PlayWay, której udało się znaleźć wielu nabywców. - Świetne wyniki Cooking Simulator i konsolowego Car Mechanic Simulator - wiadomość - 2019-07-08
Cooking Simulator to kolejna nietypowa symulacja w ofercie PlayWay, której udało się znaleźć wielu nabywców.

Firma PlayWay pochwaliła się wynikami swoich najnowszych produkcji. W komunikacie giełdowym polski wydawca poinformował, że sprzedaż gry Cooking Simulator przekroczyła 150 tys. egzemplarzy.

Wynik ten udało się osiągnąć w miesiąc od premiery, gdyż Cooking Simulator zadebiutowało 6 czerwca tego roku. Gra ukazała się wyłącznie na PC i obecnie dostępna jest tylko w dystrybucji cyfrowej. Wydanie pudełkowe trafi na półki polskich sklepów 18 lipca.

W komunikacie znalazły się również informacje na temat Car Mechanic Simulator, czyli wydanej 25 czerwca na PlayStation 4 i Xboksa One produkcji bazującej na pecetowym Car Mechanic Simulator 2018. Od momentu premiery produkcja została pobrana 43 tysiące razy, a przychód z niej przekroczył 1,3 mln dolarów. Co ciekawe, podane wyniki nie obejmują wydania pudełkowego na PS4, więc w rzeczywistości prawdziwe dane są jeszcze lepsze.

Firma PlayWay jest bardzo zadowolona z tego, jak Car Mechanic Simulator radzi sobie na konsolach. Wydawca zdradził, że opracowanie konwersji konsolowej kosztowało tylko 500 tysięcy złotych. Sama przedsprzedaż projektu wystarczyła na pokrycie tej kwoty.

Warto na koniec wspomnieć, że w ostatnich kilkunastu miesiącach PlayWay wielokrotnie chwaliło się dobrymi wynikami swoich produkcji. Sukcesy odniosły również takie produkcje jak House Flipper, UBOAT czy Thief Simulator.

  1. Oficjalna strona firmy PlayWay
  2. Cooking Simulator - poradnik do gry