Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Cooking Simulator (PC)

Cooking Simulator PC

Humorystyczny symulator gotowania opracowany przez polskie studio Wastelands Interactive. W Cooking Simulator gracz wciela się w kucharza zatrudnionego w restauracji i musi wypełniać należące do niego obowiązki.

Symulacje | FPP | humorystyczne | o gotowaniu | polskie | indie

PC Windows
Okładka Cooking Simulator (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

marzec2019

marzec2019

Steam

Cooking Simulator jest zabawną produkcją z pogranicza symulacji, opracowaną przez polskie studio deweloperskie Wastelands Interactive. Jej wydanie na platformie PC wzięła na siebie firma PlayWay.

Fabuła

W Cooking Simulator warstwa fabularna nie odgrywa ważnej roli. Gracz wciela się w rolę kucharza zatrudnionego w restauracji i musi wypełniać należące do niego obowiązki. Z uwagi na fakt, że praca w tym zawodzie potrafi niekiedy doprowadzić do szału, nic nie stoi na przeszkodzie, by protagonista dał upust swojej frustracji, wyżywając się na kuchennym wyposażeniu...

Mechanika

W Cooking Simulator na platformie PC akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Stawiane przed nami zadania polegają na przygotowywaniu możliwie najbardziej wykwintnych dań w oparciu o menu składające się z ponad trzydziestu pozycji (oczywiście możemy równie dobrze tworzyć gastronomiczne arcydzieła, kierując się wyłącznie własną inwencją). Wśród dostępnych składników pojawiają się warzywa, mięso oraz ryby. Do naszej dyspozycji oddano szereg narzędzi kuchennych – możemy zrobić użytek nie tylko ze sztućców i specjalistycznych noży, lecz także z misek, garnków, kuchenek gazowych, blenderów czy choćby piekarników. W tym momencie do głosu dochodzi zaawansowany silnik fizyczny, dzięki któremu jarzyny możemy kroić na plasterki lub ucierać na miazgę przy pomocy miksera, a mięso smażyć na patelni z wrzącym olejem.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nieco urozmaicić sobie codzienne obowiązki. Ten sam silnik fizyczny pozwala bowiem na istne kuchenne szaleństwa – możemy budować wieże z garnków, podpalać znajdujące się na zapleczu kartony (i walczyć ze skutkami pożaru przy użyciu gaśnicy), rzucać nożami do tarczy czy choćby wybijać szyby. Otwierające się przed graczem możliwości zachęcają do zabawy i kombinowania. Warto jednak przykładać wagę do swoich działań – o powodzeniu naszych poczynań nierzadko decyduje zadowolenie tajemniczego klienta, z kolei zdobywając pozytywne recenzje w serwisach społecznościowych, odblokowujemy dostęp do nowych, coraz bardziej wymyślnych przepisów. Ukoronowaniem naszych wysiłków jest zdobycie gwiazdki Michelin – jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla restauracji.

Kwestie techniczne

Na tle innych gier tego typu Cooking Simulator wyróżnia się za sprawą wysokiej jakości, trójwymiarowej oprawy graficznej. Największe wrażenie robi oczywiście wyżej wspomniany silnik fizyczny, choć w oko wpada również dopracowane z dbałością o detale (i podatne na destrukcję) otoczenie oraz szczegółowo zaprojektowane narzędzia, którymi posługujemy się w trakcie rozgrywki. Zabawa toczy się przy akompaniamencie realistycznych kuchennych odgłosów, wzbogacanych dźwiękami wydawanymi na przykład przez tłuczenie szklanych butelek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cooking Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Cooking Simulator

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4570 3.2 GHz / AMD Ryzen 7 1700X 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 / Radeon RX 470 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5-3550 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti / Radeon R9 270X lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7

Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight
Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight

wiadomość25 kwietnia 2017

Cooking Simulator, czyli interesujący symulator szefa kuchni, będący najnowszym dziełem polskiego studia Wastelands Interactive, zadebiutował na Steam Greenlight. Gra ma pojawić się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych.