Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2017, 11:20

autor: AlexB

Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight

Cooking Simulator, czyli interesujący symulator szefa kuchni, będący najnowszym dziełem polskiego studia Wastelands Interactive, zadebiutował na Steam Greenlight. Gra ma pojawić się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych.

COOKING SIMULATOR W SKRÓCIE:
  • producent: Wastelands Interactive;
  • wydawca: PlayWay;
  • symulator kucharza z zaawansowanym silnikiem fizycznym;
  • premiera: 2017;
  • platforma docelowa: PC;
  • tytuł walczy obecnie o miejsce na platformie Steam w ramach programu Steam Greenlight.

Z pewnością są osoby, które marzą bądź marzyły o tym, by choć na chwilę wejść w skórę Wojciecha Modesta Amaro (z domu Basiura) lub Gordona Ramsaya i stać się prawdziwym profesjonalnym szefem kuchni. Spędzanie całych dni na siekaniu, gotowaniu i smażeniu, dbanie o porządek w kuchni, zdobywanie uznania najbardziej wymagających smakoszy – jest to praca z pewnością niezwykle satysfakcjonująca, lecz jednocześnie wymagająca i stresująca, dlatego też niedostępna dla wszystkich. Od czego mamy jednak gry komputerowe? Blaski i cienie zawodu kucharza, choć rzecz jasna z lekkim przymrużeniem oka, postanowiło oddać polskie studio Wastelands Interactive, znane do tej pory przede wszystkim z dość „hardkorowych” strategii, takich jak Storm over the Pacific czy Strategic War in Europe. We współpracy z firmą PlayWay, specjalizującą się w wydawaniu wszelkiej maści symulatorów, tworzy ono Cooking Simulator, pozwalający na wcielenie się w postać szefa kuchni. Tytuł w ubiegły piątek (o czym informowaliśmy wczoraj) rozpoczął batalię o miejsce na platformie Steam w ramach programu Steam Greenlight. Premiera gry, przeznaczonej wyłącznie na PC, zaplanowana jest na ten rok.

Ostre cięcie. - Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight - wiadomość - 2017-04-26
Ostre cięcie.
W kuchni może zrobić się gorąco... - Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight - wiadomość - 2017-04-26
W kuchni może zrobić się gorąco...

W Cooking Simulator gracz otrzyma dostęp do własnej kuchni, w której będzie mógł robić, co chce – siekać warzywa na zupę, smażyć steki, doprawiać potrawy precyzyjnie odmierzoną ilością przypraw – wszystko po to, by trafić w gusta klientów. Po każdej wizycie w naszym lokalu zostawią oni recenzje, zatem konieczne będzie stałe pilnowanie, czy danie nie jest przesolone lub przypalone. Jeśli pójdzie nam szczególnie dobrze, być może uda się zdobyć gwiazdkę Michelin, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla restauracji na świecie. Wraz z pozytywnymi opiniami, wzrośnie również prestiż lokalu prowadzonego przez gracza. Odblokuje to nowe przepisy (ma ich być około 30, choć nic nie będzie przeszkadzało w tym, by wykazać się inwencją twórczą i stworzyć potrawy na podstawie własnego pomysłu), które pozwolą na zaspokojenie nawet najbardziej wymagających podniebień.

Na tym jednak nie koniec. Jeśli dana potrwa wybitnie nam nie wyjdzie lub klienci okażą się wyjątkowo krytyczni, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wyładować frustrację i doszczętnie zniszczyć swoje stanowisko pracy – podpalić kartony z zapasami, stłuc butelki, dokonać anihilacji wszystkich talerzy. Pojawi się również możliwość rzucania nożami do tarczy. Twórcy Cooking Simulator chwalą się realistyczną grafiką oraz zaawansowanym silnikiem fizycznym, dzięki którym demolka ma przynieść mnóstwo satysfakcji.

...czasem nawet bardzo gorąco. - Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight - wiadomość - 2017-04-26
...czasem nawet bardzo gorąco.
Krwisty czy dobrze wysmażony? - Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight - wiadomość - 2017-04-26
Krwisty czy dobrze wysmażony?

Cooking Simulator może przywodzić na myśl chociażby Surgeon Simulator, jednak o ile tamten tytuł stawiał przede wszystkim na humorystyczne i mało realistyczne podejście do pracy chirurga, tak najnowsze dzieło studia Wastelands Interactive wydaje się podchodzić do tematu gotowania w nieco poważniejszy sposób. Choć destrukcja otoczenia będzie istotnym elementem produkcji, rdzeniem rozgrywki pozostanie przygotowywanie potraw. Choćby dlatego warto się Cooking Simulator zainteresować, zwłaszcza, że tytułów o tej tematyce i przedstawiających ją w taki sposób mimo wszystko nie ma zbyt wiele. Jeśli zatem deweloperom uda się przygotować interesujący tryb kariery, ich gra może okazać się hitem, zwłaszcza że panuje obecnie moda na gastronomię.

Bez zupy ani rusz. - Cooking Simulator - polski symulator szefa kuchni na Steam Greenlight - wiadomość - 2017-04-26
Bez zupy ani rusz.