Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2017, 08:40

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 kwietnia 2017 r.)

Miniony tydzień należał do owocnych dla polskiego rynku gier. Obejrzeliśmy świeże zwiastuny SEVEN: The Days Long Gone i Detached, studio Wastelands Interactive ujawniło Cooking Simulator, a Crazy Rocks Studios zapowiedziało zakręconą strzelankę Ski Sniper, w której będziemy mordowali skoczków narciarskich. Oprócz tego opóźniono premierę Inner Chains, a Cenega została polskim wydawcą Get Even.

Obejrzeliśmy nowy zwiastun gry Cooking Simulator. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 kwietnia 2017 r.) - wiadomość - 2017-04-25
Obejrzeliśmy nowy zwiastun gry Cooking Simulator.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Ski Sniper

Zastanawialiście się kiedyś, co by wyszło z połączenia gier Ski Jumping i Sniper Elite? Odpowiedzi na to pytanie udzielić postanowił rodzimy zespół Crazy Rocks. Deweloperzy zapowiedzieli właśnie projekt Ski Sniper, w którym wcielimy się w snajpera strzelającego do skoczków narciarskich.

Produkcja zmierza na pecety i na razie nie wiemy, kiedy trafi do sprzedaży. Autorzy rozpoczęli już jednak zbieranie głosów w programie Greenlight, chcąc zapewnić sobie dystrybucję w serwisie Steam.

Get Even

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Get Even, czyli nowy projekt autorstwa polskiego studia The Farm 51.

Produkcja ukaże się 26 maja 2017 roku w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Szykowane są wersje na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Pozostałe wieści

Gwint: Wiedźmińska gra karciana doczeka się wersji mobilnej?

W sieci pojawiły się spekulacje na temat konwersji Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej na iOS i Androida. Ich źródłem było ogłoszenie o pracę, według którego studio poszukuje programisty z doświadczeniem przy tworzeniu projektów mobilnych. Wzmiankę o tym szybko usunięto, więc zapewne autorzy nie są jeszcze gotowi oficjalnie potwierdzić istnienia wersji na smartfony i tablety.

SEVEN: The Days Long Gone na kolejnym zwiastunie

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry SEVEN: The Days Long Gone, czyli obiecującego postapokaliptycznego RPG-a, nad którym pracuje polskie studio Fool's Theory.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić w tym roku.

Cooking Simulator – nowy zwiastun

Łódzki zespół Wastelands Interactive opublikował nowy zwiastun Cooking Simulator. Gra, zgodnie z tytułem, pozwoli wcielić się w szefa kuchni.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma zadebiutować w tym roku. Autorzy umieścili swoje dzieło w programie Greenlight, więc jeśli spodobał Wam się zwiastun, to warto oddać głos na projekt i pomóc mu dostać się do dystrybucji w serwisie Steam.

Opóźnienie premiery Inner Chains

Niemiła niespodzianka spotkała osoby czekające na Inner Chains, czyli horror autorstwa rodzimego studia Telepath's Tree. Premiera miała nastąpić 20 kwietnia, ale w zeszłym tygodniu poinformowano o opóźnieniu.

Na szczęście poślizg nie będzie duży i nowy termin ustalono na 18 maja. Tego dnia projekt ukaże się wyłącznie na pecety. W planach są także wersje na konsole Xbox One i PlayStation 4, ale na razie nie wiadomo, kiedy trafią do sprzedaży.

Detached – data premiery i nowy zwiastun

Katowicki zespół Anshar poinformował, że pełna wersja gry Detached ukaże się 18 maja. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa.

Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała w Steam Early Access w sierpniu ubiegłego roku. Warto dodać, że do zabawy wymagane są gogle VR.

Sprzedaż pism komputerowych w listopadzie 2016 roku

Poznaliśmy wyniki sprzedaży magazynów komputerowych za styczeń tego roku. Liderem tradycyjnie okazało się CD-Action, które rozeszło się w 69 139 egzemplarzach, co stanowi wzrost o 5,07% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Pozycję numer dwa zajął PC Format z wynikiem 46 115 egzemplarzy, czyli o 2,82% niższym niż w styczniu 2016 r.

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 kwietnia 2017 r.) - wiadomość - 2017-04-25
Źródło: Wirtualnemedia.pl
Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 kwietnia 2017 r.) - wiadomość - 2017-04-25
Źródło: Wirtualnemedia.pl