Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 kwietnia 2017, 12:18

autor: Adrian Werner

Gwint: Wiedźmińska gra karciana doczeka się wersji mobilnej?

W sieci pojawiły się spekulacje na temat konwersji Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej na iOS i Androida. Ich źródłem jest ogłoszenie, według którego zespół zajmujący się tym projektem szuka programisty z doświadczeniem w pracach nad produkcjami mobilnymi.

Zapowiedź mobilnej wersji wydaje się jedynie kwestią czasu. - Gwint: Wiedźmińska gra karciana doczeka się wersji mobilnej? - wiadomość - 2017-04-20
Zapowiedź mobilnej wersji wydaje się jedynie kwestią czasu.
GWINT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CD Projekt RED
  2. Gatunek: karcianka
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: 2017 r.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana zapowiada się na największą premierę w swoim gatunku od czasu Hearthstone. Do tej pory autorzy, czyli ludzie ze studia CD Projekt RED, potwierdzili jedynie wersje na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Od dłuższego czasu krążą jednak spekulacje na temat wydań mobilnych. Teraz pojawiły się informacje sugerujące, że takie edycje faktycznie są w planach.

Ich źródłem jest ogłoszenie o pracę, według którego studio poszukuje programisty z doświadczeniem przy tworzeniu projektów mobilnych. Wzmianka o tym została szybko usunięta z oferty, co sugeruje, że zespół nie jest jeszcze gotowy oficjalnie potwierdzić istnienia wersji Gwinta na smartfony i tablety.

Powstanie mobilnego wydania gry wydaje się oczywistym krokiem dla polskiego zespołu, gdyż karcianki cieszą się na tym rynku wielkim powodzeniem. Zapowiedź konwersji Gwinta zapewne jest więc jedynie kwestią czasu. Najpopularniejsza produkcja z tego gatunku, czyli Hearthstone, od czerwca 2015 roku generowała większe przychody na iOS i Androidzie niż na pecetach. Gwoli sprawiedliwości należy jednak wspomnieć, że ostatnio mobilna pozycja produkcji studia Blizzard Entertainment uległa mocnemu osłabieniu za sprawą kontrowersyjnych zmian. Gracze pecetowi także wydają mniej na ten tytuł, ale spadek jest znacznie mniejszy niż na smartfonach i tabletach.

Przypomnijmy, że obecnie Gwint znajduje się w fazie zamkniętej bety. Do niedawna brali w niej udział wyłącznie posiadacze pecetów i konsoli Xbox One, ale kilka tygodni temu do zabawy dołączyli także użytkownicy PlayStation 4. Tej wiosny testy mają przejść w fazę otwartą.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Nowości w Gwincie – Nilfgaard nie bierze jeńców, a kampanie powstaną w oparciu o książki

Ostatnia aktualizacja: 2017-04-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana