Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDPCPS4iOSXONE
Okładka Gwent: The Witcher Card Game (AND)
OkładkaGwent: The Witcher Card Game (AND)

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwent: The Witcher Card Game

Samodzielna wersja kolekcjonerskiej gry karcianej, która pojawiła się po raz pierwszy w bestsellerowym RPG-u akcji Wiedźmin 3: Dziki Gon studia CD Projekt RED i szybko okrzyknięta została jedną z najlepszych minigier w historii branży.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gwint: Wiedźmińska gra karciana Premiera

23paź2018

PC

4gru2018

PS4 XONE

29paź2019

iOS

24mar2020

AND

Gry podobne do Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Hearthstone

The Elder Scrolls: Legends

Pokemon Trading Card Game Live

Gwint: Wiedźmińska gra karciana (ang. Gwent: The Witcher Card Game) to klasyczna karcianka fantasy, która pozwala na dowodzenie bohaterami i jednostkami wyciągniętymi wprost z wiedźmińskiego uniwersum, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gwint zadebiutował w wydanej w 2015 roku grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szybko zyskał on ogromną popularność i został okrzyknięty przez fanów jedną z najlepszych minigier w historii branży. Niezliczone rzesze graczy ochoczo zbierały wirtualne karty oraz podróżowały po świecie wiedźmina w poszukiwaniu coraz groźniejszych oponentów. Za produkcję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej odpowiada polskie studio CD Projekt RED.

Mechanika

Każdy z graczy dysponuje taliami składającymi się z kilkudziesięciu kart, przydzielonych do jednego z pięciu dostępnych stronnictw: Królestw Północy, Skellige, Scoia'tael, Potworów lub Nilfgaardu. Rozgrywka odbywa się w standardowym trybie turowym. Rozpoczynając zabawę, dobieramy dziesięć kart, reprezentujących jednostki wojskowe, bohaterów, opcjonalne bonusy do siły podwładnych oraz zdolności zmieniające warunki na polu bitwy. Warto dodać, że większość kart ma umiejętności specjalne, np. zwiększanie siły czy wskrzeszanie.

Karty jednostek umieszczamy w dwóch rzędach. Pierwszy przeznaczony jest dla podwładnych walczących wręcz, a drugi dla specjalizujących się w atakach na dystans. Do wszystkich bohaterów i jednostek przypisane są wartości punktowe opisujące ich siłę ataku. Rundę wygrywa ta osoba, która na jej zakończenie będzie dysponowała potężniejszą armią, tj. której suma punktów siły będzie większa. Oponenta pokonuje ostatecznie ten, kto pierwszy zwycięży w dwóch rundach.

Inne informacje

W grze występują mikrotransakcje – jak przystało na produkcję funkcjonującą w modelu free-to-play. Można tu kupować beczułki z kartami za prawdziwe pieniądze lub za walutę, którą zdobywa się w pojedynkach.

Poza klasycznymi pojedynkami w sieci (w tym rankingowymi), pierwotnie Gwint: Wiedźmińska gra karciana miał oferować również moduł rozgrywki dla jednego gracza, składający się z regularnie udostępnianych płatnych kampanii. Ostatecznie jednak zdecydowano się na odseparowanie multiplayera od kampanii i wydawanie tych ostatnich w formie osobnych gier.

Ostatnia modyfikacja 27 marca 2019

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 9,1 / 10 na podstawie 2453 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 1984 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 / Radeon R7 240 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 8/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
iOS
AND