Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOSPS4XONE
Okładka Gwent: The Witcher Card Game (PC)

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwent: The Witcher Card Game

Samodzielna wersja kolekcjonerskiej gry karcianej, która pojawiła się po raz pierwszy w bestsellerowym RPG-u akcji Wiedźmin 3: Dziki Gon studia CD Projekt RED i szybko okrzyknięta została jedną z najlepszych minigier w historii branży.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | multiplayer | polskie | funkcje cross-platform

Okładka Gwent: The Witcher Card Game (PC)

data premiery gry:

23paź2018

PC

4gru2018

PS4 XONE

29paź2019

iOS

24mar2020

AND

Gwint: Wiedźmińska gra karciana (ang. Gwent: The Witcher Card Game) to klasyczna karcianka fantasy, która pozwala na dowodzenie bohaterami i jednostkami wyciągniętymi wprost z wiedźmińskiego uniwersum, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gwint zadebiutował w wydanej w 2015 roku grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szybko zyskał on ogromną popularność i został okrzyknięty przez fanów jedną z najlepszych minigier w historii branży. Niezliczone rzesze graczy ochoczo zbierały wirtualne karty oraz podróżowały po świecie wiedźmina w poszukiwaniu coraz groźniejszych oponentów. Za produkcję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej odpowiada polskie studio CD Projekt RED.

Mechanika

Każdy z graczy dysponuje taliami składającymi się z kilkudziesięciu kart, przydzielonych do jednego z pięciu dostępnych stronnictw: Królestw Północy, Skellige, Scoia'tael, Potworów lub Nilfgaardu. Rozgrywka odbywa się w standardowym trybie turowym. Rozpoczynając zabawę, dobieramy dziesięć kart, reprezentujących jednostki wojskowe, bohaterów, opcjonalne bonusy do siły podwładnych oraz zdolności zmieniające warunki na polu bitwy. Warto dodać, że większość kart ma umiejętności specjalne, np. zwiększanie siły czy wskrzeszanie.

Karty jednostek umieszczamy w dwóch rzędach. Pierwszy przeznaczony jest dla podwładnych walczących wręcz, a drugi dla specjalizujących się w atakach na dystans. Do wszystkich bohaterów i jednostek przypisane są wartości punktowe opisujące ich siłę ataku. Rundę wygrywa ta osoba, która na jej zakończenie będzie dysponowała potężniejszą armią, tj. której suma punktów siły będzie większa. Oponenta pokonuje ostatecznie ten, kto pierwszy zwycięży w dwóch rundach.

Inne informacje

W grze występują mikrotransakcje – jak przystało na produkcję funkcjonującą w modelu free-to-play. Można tu kupować beczułki z kartami za prawdziwe pieniądze lub za walutę, którą zdobywa się w pojedynkach.

Poza klasycznymi pojedynkami w sieci (w tym rankingowymi), pierwotnie Gwint: Wiedźmińska gra karciana miał oferować również moduł rozgrywki dla jednego gracza, składający się z regularnie udostępnianych płatnych kampanii. Ostatecznie jednak zdecydowano się na odseparowanie multiplayera od kampanii i wydawanie tych ostatnich w formie osobnych gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 1844 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 1984 głosów czytelników.

Gry podobne do Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Klasyfikacja PEGI Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Gwint: Wiedźmińska gra karciana

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 / Radeon R7 240 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 8/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana – karty na stół
Recenzja gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana – karty na stół

Recenzja 6 listopada 2018, 16:06

Dodatkowe urozmaicenie stanowi pula dowódców z odmiennymi umiejętnościami. Na każdą grupę przypada ich pięciu do wyboru. Na początku mamy odblokowanego jednego na frakcję, później można ich stworzyć z tzw. fragmentów kart, które zbieramy. Wodzowie są bardzo różni i wspierają inne podejście do rozgrywki, pozwalając na odmienne kombinacje. Pięć frakcji razy pięciu dowódców w każdej z nich to dwadzieścia pięć różnorodnych kombinacji. Sporo jak na raczkującą przecież karciankę. Dobrą godzinę spędziłem, przeglądając ten zbiór i próbując się zdecydować na coś sensownego albo bardzo głupiego, ale zabawnego.

PC
PS4
XONE
iOS
AND