Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEPCPS4iOSAND
Okładka Gwent: Iron Judgment (XONE)

Gwint: Żelazna wola

Gwent: Iron Judgment

Trzeci dodatek do gry karcianej Gwint, której akcja rozgrywa się w świecie inspirowanym powieściami Andrzeja Sapkowskiego (znanym z gier z serii Wiedźmin od studia CD Projekt RED). Tłem fabularnym rozszerzenia jest wojna, w którą zaangażowane jest królestwo Redanii.

To jest dodatek do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | elementy przygodowe

Okładka Gwent: Iron Judgment (XONE)

data premiery gry:

2paź2019

PC PS4 XONE

29paź2019

iOS

24mar2020

AND

Gwint: Żelazna wola jest trzecim dodatkiem do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, czyli popularnej produkcji osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Rozszerzenie wprowadza kilkadziesiąt nowych kart. Za opracowanie DLC odpowiadają autorzy podstawki, czyli deweloperzy z rodzimego studia CD Projekt RED.

Fabuła

Tłem fabularnym dodatku Gwint: Żelazna wola jest wojna pomiędzy Redanią a innymi królestwami. Ważną rolę odgrywa król Radowid V Srogi.

Mechanika

Gwint: Żelazna wola wprowadza 80 nowych kart. Niektóre z nich mogą być wykorzystane przez konkretne frakcje, zaś inne są neutralne - nadają się do każdej armii. Do gry trafiło też kilka nowych i powracających mechanik, takich jak Zbroja (redukuje obrażenia otrzymywane przez jednostkę), Ogłuszający Cios (zadaje więcej ran wrogom w pancerzach) czy Barykada (sprawia, że jednostka posiadająca zbroję oferuje dodatkowe benefity - przykładowo, krasnoludzki berserker pod koniec tury zadaje 1 obrażenie sobie i losowemu przeciwnikowi).

Mechanika pancerza jest uzupełniana przez słowo kluczowe Odsłonięty - posiadające je jednostki zaczynają zachowywać się inaczej, kiedy zostaną pozbawione zbroi (niektóre z nich mogą nawet zostać wtedy zniszczone). W produkcji pojawiły się też jednostki z zasadą Obrońca, które potrafią bronić kart znajdujących się w tym samym rzędzie (wróg musi obrać je za cel w pierwszej kolejności).

Tryby gry

Gwint: Żelazna wola nie wprowadza nowych trybów rozgrywki. Podstawą zabawy pozostaje sieciowy moduł wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Dodatek Gwint: Żelazna wola nie wprowadza zmian w oprawie. Otrzymujemy jedynie nowe ilustracje na kartach, które są utrzymane w tym samym stylu artystycznym (warto odnotować, że projekty wielu postaci i jednostek nawiązują do poprzednich produkcji studia, m.in. Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu oraz Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści).

Inne informacje

Podobnie jak podstawowa wersja Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, dodatek Żelazna wola został wydany w modelu free-to-play, co oznacza, że możemy go pobrać całkowicie za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 491 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gwint: Żelazna wola

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Gwint: Żelazna wola

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 710 / Radeon HD 4650 lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

PC
PS4
XONE
iOS
AND