Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Thronebreaker: The Witcher Tales (PC)

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Thronebreaker: The Witcher Tales

Połączenie RPG i gry karcianej, którego akcja osadzona została w uniwersum wiedźmińskiej sagi, stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł rozpoczął życie jako samodzielna kampania fabularna w grze Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

RPG | fantasy | karciane | elementy przygodowe | polskie

Thronebreaker: The Witcher Tales to przygodówka z elementami RPG oraz gry karcianej. Jej akcja została osadzona w uniwersum sagi o Wiedźminie, stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego oraz rozwiniętym przez deweloperów ze studia CD Projekt RED, które odpowiada z produkcję growych adaptacji prozy polskiego autora. Thronebreaker: The Witcher Tales rozpoczęło życie jako kampania dla pojedynczego gracza w sieciowej karciance Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Została ona zapowiedziana w 2017 roku, ale w rok później deweloperzy zdecydowali, że będzie ona wydana jako samodzielny produkt.

Fabuła

Akcja Thronebreaker: The Witcher Tales rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w wiedźmińskiej trylogii CD Projektu. Główną bohaterką gry jest Meve, królowa Lyrii i Rivii. W trakcie przygody stajemy się świadkami jej działań podczas II wojny z Nilfgaardem. Gracze poznają również całą galerię postaci niezależnych i podejmują decyzje wpływające na przebieg oraz finał historii.

Mechanika

W Thronebreaker: The Witcher Tales przemierzamy mapę świata przedstawioną w rzucie izometrycznym, spotykamy nowe postacie, bierzemy udział w pojedynkach (przedstawionych w formie gry w Gwinta) oraz wykonujemy poboczne jak i główne misje fabularne. Eksplorując mapę i zaliczając kolejne zadania, otrzymujemy unikalne przedmioty oraz nowe karty, które możemy dołączyć do naszej talii. Gromadzimy także surowce wykorzystywane w specjalnych obozowiskach. Przy ich pomocy wznosimy nowe konstrukcje, rekrutujemy jednostki oraz wyposażamy główną bohaterkę w nowy oręż. Potencjalnych żołnierzy pozyskujemy także w różnych sytuacjach, np. wypełniając wspomniane już misje, a także – dokonując wyborów w dialogach.

Kwestie techniczne

Thronebreaker: The Witcher Tales posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, odznaczającą się wyrazistym komiksowym stylem. Duża część dialogów została zdubbingowana przez aktorów. Twórcy przygotowali również animowane przerywniki fabularne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wymagania wiekowe Thronebreaker: The Witcher Tales

18+

Wymagania sprzętowe Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Celeron G1820 2.7 GHz / AMD A4-7300 3.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 / Radeon R7 240 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Wojna Krwi – niby Gwint, a trochę jak Heroesi. Graliśmy w wiedźmińskie RPG

Przed premierą 27 września 2018, 16:00

Zadania poboczne, o których wspominałem wcześniej, zostały zrobione w stylu, do jakiego CD Projekt RED zdążył nas już przyzwyczaić. To małe historie z bardzo dobrze wymyśloną otoczką fabularną, które wciągają i których zakończenie chcemy poznać. Raz odwiedzamy splądrowaną przez bandytów świątynię Melitele i naszym zadaniem jest odnalezienie i pokonanie rozbójników, innym razem trafiamy na chłopskie wesele, które przerywa najazd i porwanie panny młodej. Integralnym elementem tych opowiastek są wybory, które – jak to w wiedźmińskim świecie – nigdy nie bywają czarno-białe.

PC
XONE
PS4