Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCiOS
Okładka Pathfinder Adventures (PC)
OkładkaPathfinder Adventures (PC)

Pathfinder Adventures

Karcianka z silnymi akcentami RPG, będąca adaptacją stołowej gry Pathfinder Adventure Card Game. Tytuł powstał za sprawą doświadczonego studia Obsidian Entertainment, twórców m.in. Pillars of Eternity i Fallout: New Vegas.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | karciane

Pathfinder Adventures Premiera

27kwi2016

iOS AND

15cze2017

PC

Gry podobne do Pathfinder Adventures

Darkest Dungeon

Wiedźmin Gra Przygodowa

Guild of Dungeoneering

Pathfinder Adventures to wydana na platformę PC, AND i iOS karcianka z silnymi wpływami RPG, stanowiąca adaptację stołowej gry Pathfinder Adventure Card Game. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało go studio Obsidian Entertainment, czyli zespół mający na koncie takie tytuły jak Pillars of Eternity, Neverwinter Nights 2 czy Fallout: New Vegas.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, produkcja osadzona jest w realiach fantastycznej krainy Golarion, stworzonej na potrzeby stołowej gry fabularnej Pathfinder. Jest to dosyć klasyczne uniwersum fantasy, pełne magii, potworów i nieludzkich ras, takich jak elfy, niziołki, gnomy czy krasnoludy.

Produkcja stanowi adaptację kampanii Rise of the Runelords, wydanej w 2007 roku dla papierowego pierwowzoru. Akcja toczy się na terenie zwanym Varisia – niegościnnym miejscu, gdzie nieliczne miasta otoczone są przez niezbadaną dzicz, która pochłonęła tajemnicze ruiny. Wiele tysięcy lat temu obszar ten zajmowało bowiem potężne Imperium Thassilon, na czele którego stali tyrani znani jako Władcy Runów (ang. Runelords). Fabuła obraca się wokół prób przywrócenia tych despotów do życia, w czym muszą przeszkodzić postacie graczy.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC, AND i iOS Pathfinder Adventures stanowi wierną adaptację zasad rządzących papierową grą Pathfinder Adventure Card Game. Bawić możemy się samotnie lub w trybie kooperacji dla czterech graczy, z których każdy kieruje jednym bohaterem. Postacie podzielone zostały na klasy (m.in. wojownika, łotrzyka, maga i kleryka), dysponujące unikalnymi umiejętnościami, które możemy podczas rozgrywki rozwijać oraz wzmacniać za pomocą przedmiotów.

Podczas zabawy podejmujemy się aktywności typowych dla gatunku RPG. Podróżujemy więc pomiędzy lokacjami, realizujemy zadania, gromadzimy skarby i ekwipunek oraz walczymy z potworami. Wszystko to jednak odbywa się przez zagrywanie kart z talii, jaką skomponowaliśmy dla naszego bohatera.

Gra nie ukrywa swojego stołowego rodowodu i większość elementów grafiki jest dwuwymiarowa, a do tego na własne oczy widzimy wszystkie rzuty kostkami. Jednocześnie małe obrazy z kart zostały przystosowane do oglądania na ekranie i skutecznie budują klimat. Miłym uzupełnieniem są interaktywne scenki przerywnikowe, podczas których podejmujemy decyzje, mające istotne znacznie dla dalszego rozwoju opowieści.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pathfinder Adventures: 12+

Pathfinder Adventures Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Gra przeznaczona dla użytkowników iPada.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Gra przeznaczona dla użytkowników tabletów.
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10
iOS
AND
PC