Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka The Witcher Adventure Game (PC)
OkładkaThe Witcher Adventure Game (PC)

Wiedźmin Gra Przygodowa

The Witcher Adventure Game

Elektroniczna adaptacja gry planszowej, osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego na potrzeby sagi Wiedźmin.

Strategiczne | fantasy | planszowe | książki | polskie

Wiedźmin Gra Przygodowa Premiera

27lis2014

PC iOS AND

The Witcher Adventure Game to wyprodukowana przez Studio CD Projekt RED elektroniczna adaptacja gry planszowej, która w wersji papierowej ukazała się nakładem wydawnictwa Fantasy Flight Games. Zasady obu edycji opracował szef wydawnictwa Portal, Ignacy Trzewiczek, czyli autor takich stołowych klasyków, jak Stronghold, Witchcraft, Konwój czy Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island.

Akcja toczy się w popularnym świecie fantasy stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Gracze otrzymują możliwość wcielenia się w Geralta, Triss Merigold, Jaskra lub krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina. Podczas rozgrywki zajmujemy się polowaniem na potwory, wykonywaniem intratnych misji, rozwiązywaniem zagadek oraz wchodzeniem w interakcje z licznymi postaciami znanymi z książek i komputerowych RPG-ów. Wszystko to realizowane jest głównie za pomocą losowanych ze specjalnej tali kart przygód, co sprawia, że żadne dwie rozgrywki nie są takie same.

The Witcher Adventure Game zaprojektowano z myślą o zabawie dla grupy od dwóch do czterech osób. Standardowa sesja zajmuje około dwóch godzin. Gracze mogą sobie pomagać, ale ostatecznie zwycięzca może być tylko jeden. Zasady opracowano tak, aby były banalnie proste do opanowania, ale jednocześnie oferowały sporą głębię dla doświadczonych fanów planszówek. Każda postać wymaga stosowania innych taktyk. Geralt polega na sile swoich umiejętności szermierczych, podczas gdy Triss rozwiązuje problemy magią. Jaskier stawia na dyplomację, a Yarpen może wezwać na pomoc inne krasnoludy. Dodatkową atrakcją jest system rozwijania bohaterów. Przykładowo, Geralt może nauczyć się warzenia eliksirów lub opanować wiedźmińskie znaki.

Gra posiada atrakcyjną oprawę graficzną, która odtwarza wygląd wersji papierowej i wzbogaca go o dodatkowe animacje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 504 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wiedźmin Gra Przygodowa: 12+

Wiedźmin Gra Przygodowa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX/Radeon 4850 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
iOS
AND