Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCiOSPS4PSVANDXSXXONE
Okładka Talisman: Digital Edition (iOS)
OkładkaTalisman: Digital Edition (iOS)

Talisman: Digital Edition

Zaprojektowana głównie z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym gra strategiczna, stanowiąca komputerową adaptację kultowej planszówki Talisman: Revised Fourth Edition (w Polsce znanej pod tytułem jako Talisman: Magia i miecz).

Towarzyskie | fantasy | turowe | planszowe | na 2 osoby

Talisman: Digital Edition Premiera

25lut2014

PC

1maj2014

iOS

3wrz2014

AND

7lip2017

PSV PS4

3cze2021

XONE XSX

Gry podobne do Talisman: Digital Edition

The Witcher Adventure Game

The Past Within

Among Us

Talisman: Digital Edition to gra stworzona przez firmę Nomad na licencji planszówki Talisman (w Polsce znanej pod tytułem Magia i Miecz), która oryginalnie ujrzała światło dzienne w 1983 roku. Produkcja opiera się na zasadach poprawionej czwartej edycji systemu z grudnia 2008 roku, za którą odpowiada firma Fantasy Flight Games.

Historia opowiada o podróży śmiałka, który poszukuje artefaktu Crown of Command. Jego właściciel może zniszczyć każdego wroga i stać się władcą całego świata. Jednak zdobycie potężnego przedmiotu jest niesamowicie trudne i wymaga odwagi, siły, a także szczęścia, gdyż po drodze czeka wiele niebezpieczeństw.

Gracz wciela się w jednego z 14 bohaterów, którzy dzielą się na różne typy. Dostępny jest między innymi mag, rycerz, druid i złodziej. Każda postać różni się umiejętnościami, uzbrojeniem i właściwościami. Wraz z biegiem czasu i postępami w grze, można ją rozwijać i udoskonalać, zapewniając jej lepsze bronie, czary i moce.

Tytuł jest wiernym odzwierciedleniem gry planszowej Talisman: Revised Fourth Edition. Rozgrywka odbywa się w turach, w czasie których gracze wykonują kolejne ruchy. Wpływ na zabawę mają także zdarzenia, będące następstwem kart wyciąganych z talii. Grająca osoba może wylosować wspomagający umiejętności przedmiot, albo trafić na bandę potworów, które uszczuplą jej zdrowie. Zabawa odbywa się głównie w trybie multiplayer dla maksymalnie 4 osób, jednak twórcy udostępnili także możliwość potyczek ze sztuczną inteligencją.

Talisman: Digital Edition zawiera cyfrową wersję instrukcji, wyjaśniającą wszystkie zawiłości systemu i dającą wskazówki zarówno dla nowych, jak i obeznanych z tematem graczy.

Ostatnia modyfikacja 22 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Talisman: Digital Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Talisman: Digital Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.6 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
AND
iOS
PS4
PSV
XONE
XSX