Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Talisman: Digital Edition (PC)

Talisman: Digital Edition

Zaprojektowana głównie z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym gra strategiczna, stanowiąca komputerową adaptację kultowej planszówki Talisman: Revised Fourth Edition (w Polsce znanej pod tytułem jako Talisman: Magia i miecz).

Strategiczne | fantasy | planszowe | multiplayer

Okładka Talisman: Digital Edition (PC)

producent: Nomad Games

wydawca: Nomad Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

data premiery gry:

25lut2014

PC

1maj2014

iOS

3wrz2014

AND

Talisman: Digital Edition to gra stworzona przez firmę Nomad na licencji planszówki Talisman (w Polsce znanej pod tytułem Magia i Miecz), która oryginalnie ujrzała światło dzienne w 1983 roku. Produkcja opiera się na zasadach poprawionej czwartej edycji systemu z grudnia 2008 roku, za którą odpowiada firma Fantasy Flight Games.

Historia opowiada o podróży śmiałka, który poszukuje artefaktu Crown of Command. Jego właściciel może zniszczyć każdego wroga i stać się władcą całego świata. Jednak zdobycie potężnego przedmiotu jest niesamowicie trudne i wymaga odwagi, siły, a także szczęścia, gdyż po drodze czeka wiele niebezpieczeństw.

Gracz wciela się w jednego z 14 bohaterów, którzy dzielą się na różne typy. Dostępny jest między innymi mag, rycerz, druid i złodziej. Każda postać różni się umiejętnościami, uzbrojeniem i właściwościami. Wraz z biegiem czasu i postępami w grze, można ją rozwijać i udoskonalać, zapewniając jej lepsze bronie, czary i moce.

Tytuł jest wiernym odzwierciedleniem gry planszowej Talisman: Revised Fourth Edition. Rozgrywka odbywa się w turach, w czasie których gracze wykonują kolejne ruchy. Wpływ na zabawę mają także zdarzenia, będące następstwem kart wyciąganych z talii. Grająca osoba może wylosować wspomagający umiejętności przedmiot, albo trafić na bandę potworów, które uszczuplą jej zdrowie. Zabawa odbywa się głównie w trybie multiplayer dla maksymalnie 4 osób, jednak twórcy udostępnili także możliwość potyczek ze sztuczną inteligencją.

Talisman: Digital Edition zawiera cyfrową wersję instrukcji, wyjaśniającą wszystkie zawiłości systemu i dającą wskazówki zarówno dla nowych, jak i obeznanych z tematem graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena gry 8,7 / 10 na podstawie 162 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,6 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Gry podobne do Talisman: Digital Edition

Klasyfikacja PEGI Talisman: Digital Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Talisman: Digital Edition

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.6 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Testujemy grę Talisman, komputerową adaptację planszówki Magia i Miecz

Przed premierą 19 października 2013, 11:52

Czy to wszystko oznacza, że tytułem nie warto się zainteresować? Wprost przeciwnie: komputerowa adaptacja korzysta z wielu pomocy i udogodnień, których próżno szukać w oryginale. Największą z nich jest sam fakt digitalizacji – nikt nie musi pamiętać zasad, bo całością dyryguje komputer, w czytelny sposób informujący uczestników zabawy o ich możliwościach i obowiązkach. Sporym plusem jest też intuicyjny interfejs, dający dostęp do najważniejszych danych i oferujący przydatne podpowiedzi. Przeliczanie poszczególnych punktów staje się zbędne, bo system sam decyduje o ich ilości, a w spornych sytuacjach domyślnie wybiera optymalny wynik (np. kiedy bohater posiada dwie bronie o różnych statystykach, a może użyć tylko jednej). Nawet zmiana kolejności graczy nie powoduje problemów, bo tło planszy przybiera kolor odpowiadający aktywnemu bohaterowi, co pomaga w orientacji. Pomyślano w zasadzie o wszystkim.

PC
AND
iOS