Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2013, 10:14

Talisman Digital Edition - nowa odsłona serii Magia i Miecz dostępna w ramach Steam Early Access

Talisman, w Polsce znany także jako Magia i Miecz, czyli przygodowa gra planszowa w klimacie fantasy, doczekała się swojej kolejnej edycji komputerowej. Talisman Digital Edition w wersji beta jest już dostępny w ramach Steam Early Access.

Grafika reklamująca grę jest identyczna z tą na pudełku wersji planszowej. - Magia i Miecz – nowa odsłona dostępna w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2013-10-16
Grafika reklamująca grę jest identyczna z tą na pudełku wersji planszowej.

Kultowa gra planszowa Talisman znana jest w Polsce wielu graczom pod nazwą Magia i Miecz, pod którą trafiła na rynek na początku lat dziewięćdziesiątych. Teraz planszówka doczekała się kolejnej adaptacji komputerowej – w ramach programu Steam Early Access właśnie ukazała się gra Talisman Digital Edition. Nowa produkcja umożliwi rywalizację z innymi graczami w trybie wieloosobowym.

Talisman Digital Edition jest wierną adaptacją swojego planszowego pierwowzoru. W grze kierujemy losami bohatera, który, podróżując między magicznymi krainami, dąży do zdobycia potężnego artefaktu – tytułowego talizmanu. Droga ta nie jest łatwa, zaś gracz musi pokonać wiele potworów, stawić czoła trudnym wyzwaniom, a także uważać na postaci współgraczy. Aby mieć jakiekolwiek szanse w walce o artefakt, trzeba przede wszystkim starać się wzmocnić swojego bohatera – za pomocą magicznych przedmiotów i prostego systemu awansowania na kolejne poziomy.

Plansza Talismanu jest dobrze znana wszystkim fanom tej kultowej gry. - Magia i Miecz – nowa odsłona dostępna w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2013-10-16
Plansza Talismanu jest dobrze znana wszystkim fanom tej kultowej gry.

Gra wydana została przez firmę Nomad Games, która ma na swoim koncie inną produkcję opartą o tę kultową grę planszową: Talisman Prologue. W tym tytule, który był niejako wstępem do Talisman Digital Edition, dostępny był tylko tryb gry dla jednej osoby, co znacząco obniżało przyjemność z zabawy. W nowej produkcji to się zmienia, choć póki co tylko częściowo: wersja wypuszczona w ramach programu Steam Early Access jest jeszcze w fazie beta i tryb multiplayer dostępny jest tylko lokalnie dla czterech graczy (w razie braku takowych może ich zastąpić AI). W pełnej edycji doczekamy się właściwego trybu online (także dla czterech graczy).

Gra Talisman Digital Edition została wypuszczona na PC i można ją nabyć na platformie Steam za 13,99 euro (ok. 59 złotych), a w ramach promocji wszyscy kupujący otrzymają darmową kopię gry Talisman Prologue.

Magia i Miecz – nowa odsłona dostępna w ramach Steam Early Access - ilustracja #3Talisman to kultowa gra planszowa, która ukazała się w 1983 r. nakładem Games Workshop. W Polsce wydawcą była firma Sfera (obecnie Galakta), która nadała grze nazwę Magia i Miecz, a polska wersja – jako jedyna na świecie – otrzymała inną oprawę graficzną. Jej autorem był Grzegorz W. Komorowski i do dzisiaj uchodzi ona za lepszą od oryginalnej. Obecnie dostępna w sklepach jest nowsza wersja gry (czwarta edycja), pod nazwą Talisman: Magia i Miecz.