Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Talisman Prologue (PC)
OkładkaTalisman Prologue (PC)

Talisman Prologue PC

Talisman Prologue to wyprodukowane przez studio Nomad Games połączenie turowej strategii i gry RPG. Jest to pecetowa wersja popularnej planszówki fantasy Talisman, znanej w naszym kraju głównie jako Magia i Miecz.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Talisman Prologue Premiera PC

23listopada2012

producent: Nomad Games wydawca: Nomad Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Talisman Prologue

Catan: Pierwsza Wyspa

Ticket to Ride

221B Baker St.

Talisman Prologue tu turowa strategia wzbogacona elementami RPG, która jest komputerową adaptacją popularnej gry planszowej. Projekt opracowało studio Nomad Games przy współpracy z wydającymi wersję stołową firmami Games Workshop oraz Fantasy Flight Games.

Gra oparta jest na planszówce Talisman, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sfera pod tytułem Magia i Miecz, a obecnie sprzedawana jest przez firmę Galakta jako Talisman: Magia i Miecz. Komputerowa adaptacja przeznaczona jest jedynie do samotnej zabawy i nie oferuje trybu wieloosobowego. Wcielamy się w jedną z dziesięciu grywalnych postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Przykładowo, kapłan jest morderczo skuteczny przeciwko złym duchom, podczas gdy zabójca potrafi atakować z zaskoczenia. Zabawa toczy się zawsze na tej samej planszy, ale każda rozgrywka kształtowana jest także przez losowe przygody fabularne, których autorzy przygotowali ponad pięćdziesiąt. W ich trakcie będziemy musieli przede wszystkim walczyć z hordami potworów, w czym pomaga zestaw potężnych zaklęć.

Rozgrywka jest turowa i wykorzystuje zasady papierowego pierwowzoru. Akcja toczy się na planszy, która podzielona została na trzy regiony o różnym stopniu trudności. Podróżom towarzyszą zdarzenia losowe determinowane przez wyciągane z puli karty. Niektóre z nich okażą się korzystne (np. znalezienie eliksiru siły), podczas gdy inne (np. spotkanie demona) zagrożą życiu bohatera. Zabawę wzbogaca system rozwoju postaci. Za zgromadzone punkty doświadczenia możemy kupować nowe umiejętności i rozwijać charakterystyki bohatera.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Talisman Prologue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Talisman Prologue Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7