Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Talisman Prologue (PC)

Talisman Prologue PC

Talisman Prologue to wyprodukowane przez studio Nomad Games połączenie turowej strategii i gry RPG. Jest to pecetowa wersja popularnej planszówki fantasy Talisman, znanej w naszym kraju głównie jako Magia i Miecz.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka Talisman Prologue (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2012

Talisman Prologue tu turowa strategia wzbogacona elementami RPG, która jest komputerową adaptacją popularnej gry planszowej. Projekt opracowało studio Nomad Games przy współpracy z wydającymi wersję stołową firmami Games Workshop oraz Fantasy Flight Games.

Gra oparta jest na planszówce Talisman, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sfera pod tytułem Magia i Miecz, a obecnie sprzedawana jest przez firmę Galakta jako Talisman: Magia i Miecz. Komputerowa adaptacja przeznaczona jest jedynie do samotnej zabawy i nie oferuje trybu wieloosobowego. Wcielamy się w jedną z dziesięciu grywalnych postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Przykładowo, kapłan jest morderczo skuteczny przeciwko złym duchom, podczas gdy zabójca potrafi atakować z zaskoczenia. Zabawa toczy się zawsze na tej samej planszy, ale każda rozgrywka kształtowana jest także przez losowe przygody fabularne, których autorzy przygotowali ponad pięćdziesiąt. W ich trakcie będziemy musieli przede wszystkim walczyć z hordami potworów, w czym pomaga zestaw potężnych zaklęć.

Rozgrywka jest turowa i wykorzystuje zasady papierowego pierwowzoru. Akcja toczy się na planszy, która podzielona została na trzy regiony o różnym stopniu trudności. Podróżom towarzyszą zdarzenia losowe determinowane przez wyciągane z puli karty. Niektóre z nich okażą się korzystne (np. znalezienie eliksiru siły), podczas gdy inne (np. spotkanie demona) zagrożą życiu bohatera. Zabawę wzbogaca system rozwoju postaci. Za zgromadzone punkty doświadczenia możemy kupować nowe umiejętności i rozwijać charakterystyki bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Talisman Prologue

Klasyfikacja PEGI Talisman Prologue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Talisman Prologue

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Talisman Prologue, czyli elektroniczna adaptacja planszówki Magia i Miecz
Talisman Prologue, czyli elektroniczna adaptacja planszówki Magia i Miecz

wiadomość5 października 2012

Gra planszowa Talisman, znana w Polsce jako Magia i Miecz, już wkrótce doczeka się wersji elektronicznej. Studio Nomad Games pracuje nad adaptacją przeznaczoną na pecety i urządzenia mobilne.