Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4PCiOSX360AND
Okładka Ticket to Ride (PS4)

Ticket to Ride

Elektroniczna wersja popularnej gry planszowej. W Ticket to Ride bawimy się na mapie świata, odbywając podróże pomiędzy określonymi metropoliami i przeszkadzając innym graczom w ich wojażach. W rozgrywce może brać udział maksymalnie pięcioro graczy.

Towarzyskie | pociągi | planszowe | na 2 osoby | rodzinne | indie | podzielony/wspólny ekran | aplikacja PlayLink

Okładka Ticket to Ride (PS4)

data premiery gry:

25cze2008

X360

12maj2011

iOS

24maj2012

PC

5cze2013

AND

14lis2018

PS4

Ticket to Ride to elektroniczna wersja popularnej gry planszowej, przygotowanej przez Alana Moona i podejmującej tematykę kolejarstwa. Gracze zajmują się w niej podróżowaniem po trasach kolejowych i gromadzeniem kart pociągów.

Mechanika

Zasady zabawy w znacznym stopniu pokrywają się z oryginałem. Polem działania jest mapa Stanów Zjednoczonych. Widoczne są na niej miasta, które połączono torami kolejowymi. Przed przystąpieniem do rozgrywki gracze otrzymują bilety, na których znajdują się informacje na temat połączeń pomiędzy dwoma losowo wybranymi miastami. Zadaniem jest przebycie łączącej te metropolie trasy, odwiedzając wszystkie znajdujące się po drodze lokacje. Naturalnie szczegóły swojego przejazdu należy utrzymywać w ścisłej tajemnicy przed innym uczestnikami.

Rozgrywka wzbogacana jest między innymi poprzez wykorzystywanie kart pociągów, które losuje się w każdej turze. Ponadto otrzymuje się pionki, symbolizujące wagony. Zabawa może zakończyć się na kilka różnych sposobów – po wyczerpaniu dostępnych wagonów czy zrealizowaniu całej trasy, którą odczytało się z biletu. Liczba zdobytych na koniec punktów uzależniona jest od wielu czynników. Szczególnie premiowane jest między innymi odbywanie długich, nieprzerwanych podróży. Ticket to Ride wymaga od gracza przede wszystkim strategicznego planowania w celu osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa.

Tryby gry

Opisywana produkcja oferuje możliwość prowadzenia gry w pojedynkę, lecz nieporównywalnie ciekawiej wypada multiplayer. W przypadku zabawy na wspólnym ekranie na planszy mogą się znaleźć się figurki czterech graczy. Po wybraniu opcji zabawy sieciowej, limit ten zwiększany jest do pięciu osób.

Kwestie techniczne

Ticket to Ride posiada dość prostą oprawę graficzną, na którą składają się głównie różnorakie ekrany statystyk oraz bardzo stylowe, rysowane obrazki. Wersja na PlayStation 4 korzysta z technologii Playlink, umożliwiając wykorzystywanie telefonu w roli prywatnego drugiego ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-5  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Gry podobne do Ticket to Ride

Klasyfikacja PEGI Ticket to Ride

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ticket to Ride

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • Xbox Live Vision
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 140 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość6 lutego 2020

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie gry – Carcassonne oraz Ticket to Ride. Oferta będzie ważna do 13 lutego.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)

wiadomość24 czerwca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowości na XBLA, zapowiedzi Akelli, trofea PS3, premiery Hail to the Chimp, Big Beach Sports i Guitar Hero: On Tour, darmowa mapa dla Frontlines, opóźnienie premiery i beta testów Aion, Snake w Europie, kolejni dezerterzy z ESA i zapowiedź nowej gry dla skaterów. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 maja 2008)

wiadomość13 maja 2008

Assault Heroes 2 w tym tygodniu w ofercie Xbox Live Arcade, Banjo-Kazooie 3 nie jest grą wyścigową, zapowiedziano Ticket to Ride – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

X360
PC
PS4
AND
iOS