Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4PCXONESwitchPSV
Okładka Vegas Party (PS4)
OkładkaVegas Party (PS4)

Vegas Party

Hybryda gry planszowej i symulatora kasyna, osadzona w przekoloryzowanej, humorystycznej wersji Las Vegas. Gra Vegas Party oferuje 4-osobowy tryb multiplayer, kilkanaście odmiennych lokacji i kasyn oraz wiele różnych minigier.

Towarzyskie | hazardowe | planszowe | humorystyczne

Vegas Party Premiera

22gru2017

PSV PS4

8sty2018

PC

21cze2018

Switch

28wrz2018

XONE

Gry podobne do Vegas Party

Cities: Skylines

Monopoly Plus

Ticket to Ride

Vegas Party jest humorystyczną hybrydą symulatora kasyna oraz gry planszowej, która rozgrywa się w fikcyjnej, przekoloryzowanej wersji tytułowego Las Vegas. Produkcja oferuje liczne atrakcje i minigry, a za jej stworzenie odpowiada firma Funbox Media.

Mechanika

Rozgrywka w Vegas Party ma dość nietypowy charakter. Zabawę zaczynamy od wyboru jednego z kilku udostępnionych awatarów. Jak cała gra, są one dość humorystyczne – znajdziemy tam m.in. babcię oraz rapera ze złotym łańcuchem na szyi. Następnie nasza postać zostaje przeniesiona do trójwymiarowego świata, który przypomina dużą grę planszową. Po wykonaniu rzutu kostką poruszamy się wyznaczoną liczbę pól i – jeśli trafimy na odpowiednie miejsce – możemy wejść do danego budynku i wybrać jedną z kilku minigier, dzięki którym zarabiamy lub tracimy pieniądze (żetony).

Opisany powyżej proces jest powtarzany do momentu, aż przejdziemy całą planszę – wówczas porównywana jest liczba żetonów posiadanych przez poszczególnych uczestników zabawy. Produkcja Funbox Media oferuje kilkanaście kasyn i wiele różnych minigier (m.in. Black Jack, ruletka, strzałki, bingo, Texas Holdem czy automaty).

Tryby gry

W Vegas Party możemy bawić się samotnie (grając przeciwko rywalom sterowanym przez AI), albo w towarzystwie 3 innych graczy.

Kwestie techniczne

Vegas Party oferuje trójwymiarową grafikę, jednak raczej nie zrobi ona na nikim wielkiego wrażenia. Zarówno modele postaci, jak i lokacje są mało szczegółowe. Zachwytu nie wzbudzają również słabej jakości tekstury i system oświetlenia. Oprawę ratują nieco styl artystyczny i wszechobecne elementy komiczne, wyśmiewające stereotypy kojarzone z Las Vegas.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Vegas Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
PSV
PS4
Switch
PC
XONE