Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Pociągi

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce pociągi.

PC
PC Windows116 WWW3
PlayStation
Sony PlayStation 56 Sony PlayStation 419 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S7 Microsoft XBOX ONE17 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS7 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch13
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS2
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

pociągi
SimRail: The Railway Simulator
SimRail: The Railway Simulator

Symulacje 13 stycznia 2023

Symulator kolei opracowany przez polskie studio SimRail i wydany przez rodzimą firmę PlayWay. W SimRail 2021 możemy zarówno wcielić się w maszynistów, jak i spróbować swoich sił w roli kontrolerów ruchu. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie współpracy.

PC

Trans-Siberian Railway Simulator
Trans-Siberian Railway Simulator

Symulacje 30 maja 2024 (wczesny dostęp od 30 maja 2024)

Kolejowa gra symulacyjna polskiej firmy PlayWay, wzbogacona o elementy przygodowych gier akcji i produkcji survivalowych. W Trans-Siberian Railway Simulator kierujemy Koleją Transsyberyjską, stawiając czoła rozmaitym komplikacjom występującym po drodze przez Rosję. Mowa między innymi o usuwaniu przeszkód leżących na torach, a także o obronie przed dzikimi zwierzętami czy agresywnymi ludźmi.

PC

Train Sim World 4
Train Sim World 4

Symulacje 26 września 2023

Czwarta główna odsłona cyklu gier symulacyjnych, w których zasiadamy za sterami pociągów. Train Sim World 4 wprowadza między innymi nowe trasy oraz niedostępne wcześniej składy.

PCPS5XSXPS4XONE

Sweet Transit
Sweet Transit

Strategiczne 22 kwietnia 2024

Sweet Transit to izometryczna strategia ekonomiczna, w której konstruujemy sieć połączeń kolejowych oraz rozwijamy przylegające do nich miasteczka.

PC

Railroad Tycoon 3
Railroad Tycoon 3

Strategiczne 27 października 2003

Trzecia część gry strategicznej pt. Railroad Tycoon, która pierwotnie zadebiutowała w roku 1990. Rzeczony tytuł ponownie umożliwia użytkownikom pokierowanie rozwojem konsorcjum transportowego, specjalizującego się w przewozach kolejowych.

PC

Railway Empire 2
Railway Empire 2

Strategiczne 25 maja 2023

Railway Empire 2 to kontynuacja ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2018 roku. W grze ponownie rozwijamy własną firmę specjalizującą się w transporcie kolejowym. Za powstanie gry odpowiadają Gaming Minds Sudios oraz Kalypso Media.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Train Driver 2
Train Driver 2

Symulacje 26 czerwca 2015

Darmowy symulator umożliwiający wcielenie się w maszynistę albo dyżurnego ruchu pociągów. Train Driver 2 zostało opracowane przez zespół polskich deweloperów i wiernie odwzorowuje rodzime szlaki kolejowe oraz różnorakie składy i lokomotywy wykorzystywane w naszym kraju.

PC

Railway Empire
Railway Empire

Strategiczne 26 stycznia 2018

Strategia ekonomiczna opracowana przez doświadczony zespół Gaming Minds. W Railway Empire gracz wciela się we właściciela firmy kolejowej. Zadaniem, jakie na niego czeka, jest przejęcie kontroli nad całym rynkiem i przekształcenie prowadzonej działalności w prawdziwe imperium.

PCPS4XONESwitch

Train Simulator 2022
Train Simulator 2022

Symulacje 30 września 2021

Train Simulator 2022 to następna część popularnego cyklu symulatorów prowadzenia pociągu. Za opracowanie i wydanie tytułu odpowiada Dovetail Games.

PC

Microsoft Train Simulator
Microsoft Train Simulator

Symulacje 30 maja 2001

Symulator kolei umożliwiający prowadzenie pociągów po dokładnie odwzorowanych, zarówno nowoczesnych jak i historycznych trasach kolejowych takich jak Latający Szkot czy Orient Express.

PC

MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych
MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych

Symulacje 15 listopada 2003

Symulator pojazdów szynowych jeżdżących po polskich torach. W grze dostępnych jest ponad czterdzieści modeli lokomotyw, a także kilkaset wagonów pasażerskich i towarowych.

PC

Mashinky
Mashinky

Strategiczne 2024 (wczesny dostęp od 6 października 2017)

Ekonomiczny sandbox typu tycoon, traktujący o zarządzaniu kolejową firmą transportową. Gra jest zwieńczeniem wielu lat pracy czeskiego dewelopera Jana Zeleny'ego. Inspirowana takimi kultowymi tytułami jak Transport Tycoon czy Railroad Tycoon II, Mashinky pozwala nam kłaść tory, budować i ulepszać stacje kolejowe, opracowywać nowe rodzaje lokomotyw, a nawet oglądać świat z perspektywy maszynisty, prowadzącego swą maszynę po ustalonej przez nas trasie.

PC

Beholder: Conductor
Beholder: Conductor

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Spin-off cyklu gier przygodowych, w których trafiamy do dystopijnego, orwellowskiego świata. W Beholder: Conductor naszym zadaniem jest sprawdzanie pasażerów i obsługi luksusowego pociągu oraz raportowanie Ministerstwu wszelkich aktywności niezgodnych z totalitarnym prawem.

PC

Station to Station
Station to Station

Logiczne 3 października 2023

Station to Station to gra logiczna, w której gracze tworzą połączenia kolejowe oraz towarzyszące im budynki. Wszystko to zostało ukazane w voxelowej grafice, a całość nastawiona jest głównie na relaksującą rozgrywkę.

PC

Train Valley World
Train Valley World

Strategiczne 8 sierpnia 2024

Strategia ekonomiczna wzbogacona o zagadki logistyczne, w której przychodzi nam budować wydajne sieci kolejowe i zarządzać nimi. W Train Valley World układamy tory i wysyłamy pociągi z towarami nawet na drugi koniec świata, bawiąc się w trybach single- i multiplayer.

PC

Railroad Corporation 2
Railroad Corporation 2

Strategiczne 2024

Railroad Corporation 2 to strategia ekonomiczna, w której kierujemy przedsiębiorstwem kolejowym na początku XX wieku. Musimy kłaść tory, kupować i ulepszać pociągi, jak również zakładać i rozwijać miasta, których charakter będzie współgrał z głównym biznesem transportowym.

PC

Railway Empire 2: Journey to the East
Railway Empire 2: Journey to the East

Strategiczne 15 lutego 2024

Pierwszy dodatek do strategii ekonomicznej z 2023 roku. W Railway Empire 2: Journey to the East naszym zadaniem jest poprowadzenie trasy kolejowej do Konstantynopola. Oprócz nowego scenariusza i mapy rozszerzenie przynosi m.in. niedostępne wcześniej lokomotywy.

PCPS5XSXPS4XONE

Voidtrain
Voidtrain

Akcji 2024 (wczesny dostęp od 12 sierpnia 2021)

Voidtrain jest grą survivalową, w której wcielamy się w mechanika międzywymiarowego pociągu. Naszym zadaniem jest podróż w nieznane i rozbudowa naszego pojazdu. Za grę odpowiadają studio Nearga i HypeTrain Digital.

PC

Trainz: Nowa Era
Trainz: Nowa Era

Symulacje 15 maja 2015

Kolejna z części popularnej serii symulacyjnej Trainz, otwierająca – zgodnie z podtytułem gry – nową erę w historii cyklu. Pierwszą z nowości jest nowy-stary producent, N3V Games, skupiający oryginalnych twórców serii ze studia Auran. Istotniejszą zmianę stanowi zupełnie nowy silnik gry, pozwalający na osiągnięcie większego realizmu rozgrywki przy niespotykanej dotąd jakości grafiki.

PC

Trainz Railroad Simulator 2004
Trainz Railroad Simulator 2004

Symulacje 21 października 2003

Trainz Railroad Simulator 2004 jest rozbudowaną symulacją kolei, stworzoną przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach studio deweloperskie Auran. Gracz ma okazję nie tylko poprowadzić ponad 50 modeli pociągów (od lokomotyw parowych po elektrowozy), ale także zaprojektować całe sieci połączeń kolejowych z ich infrastrukturą i otoczeniem. Twórcy zadbali o wysoki realizm symulacji, korzystającej z zaawansowanego silnika fizycznego i posiadającej rekomendacje inżynierów kolejnictwa.

PC

Bounty Train
Bounty Train

Strategiczne 16 maja 2017

Opracowana przez niewielkie kanadyjskie studio Corbie Games strategia ekonomiczna, której akcja toczy się w II połowie XIX wieku w USA. W grze wcielamy się w początkującego magnata kolejowego, a naszym zadaniem jest realizacja kolejnych zleceń, sprowadzających się do przewożenia określonych ładunków.

PC

Train Simulator Classic
Train Simulator Classic

Symulacje 21 kwietnia 2022

Train Simulator Classic to kolejna część popularnego cyklu symulatorów pociągu od Dovetail. Ponownie wcielamy się w maszynistę i prowadzimy pociąg po jednym z szeregu autentycznych szlaków kolejowych.

PC

Railroad Corporation
Railroad Corporation

Strategiczne 18 listopada 2019

Strategia ekonomiczna, która pozwala wcielić się w szefa firmy budującej tory kolejowe w XIX wieku – w tzw. złotej erze kolei. Za stworzenie tej produkcji odpowiada niezależne studio Corbie Games (twórcy Bounty Train).

PC

Railroader
Railroader

Symulacje 7 grudnia 2023

Symulator kolei, w którym możemy wcielić się nie tylko w maszynistę, lecz również w zarządcę linii oraz dyspozytora. Railroader pozwala na zabawę w pojedynkę, a także na multiplayerową rozgrywkę.

PC