Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Railroad Lines (PC)
OkładkaRailroad Lines (PC)

Railroad Lines: Linie kolejowe PC

Railroad Lines

Railroad Lines: Linie kolejowe to prosta symulacja kolei, wyprodukowana przez krakowskie studio In Images na zlecenie firmy Play-publishing.

Symulacje | pociągi | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Railroad Lines: Linie kolejowe Premiera PC

1lutego2009

pudełko PL

1lutego2009

producent: In Images wydawca: Play-publishing wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Railroad Lines: Linie kolejowe to propozycja studia In Images oraz wydawnictwa Play-publishing skierowana do mniej wymagających miłośników jazdy wirtualnymi pociągami. Rozgrywka nastawiona jest głównie na niezobowiązującą zabawę, na czym cierpi realizm symulacji.

Akcja gry osadzona została w tzw. V Epoce Kolejnictwa, czyli okresie od roku 1990 do współczesności. Gracz ma okazję wcielić się w rolę maszynisty, który równie dobrze radzi sobie z kierowaniem pociągami pasażerskimi jak i z przewozem towarów.

W grze pojawia się 20 współczesnych lokomotyw oraz tyle samo rodzajów wagonów. Przed każdą z misji gracz ma możliwość zbudowania składu, który najlepiej poradzi sobie z wyznaczonymi zadaniami. Warunkiem ukończenia poziomu jest zdobycie określonej liczby punktów, te ostatnie można wymienić na elementy taboru kolejowego.

Zarówno model jazdy jak i silnik fizyki zastosowane w Railroad Lines zostały mocno uproszczone. Kierowanie pociągiem praktycznie ogranicza się do operowania przepustnicą gazu i hamulcem. Również zmienne warunki atmosferyczne na trasie przejazdu nie mają większego przełożenia na zachowanie się maszyny.

Warstwa audiowizualna gry wyraźnie wskazuje na jej niskobudżetowy charakter. Jakość odwzorowania modeli lokomotyw, a także elementów otoczenia tras znacząco odbiega od standardów współczesnych symulacji kolejowych. Twórcy pokusili się jednak o takie elementy, jak możliwość wyboru jednego z trzech ustawień kamery, w tym również widoku z kabiny maszynisty.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Railroad Lines: Linie kolejowe cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Railroad Lines: Linie kolejowe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Railroad Lines: Linie kolejowe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB RAM (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7/8