Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka RailWorks: Train Simulator 2013 (PC)

Symulator Pociągu 2013 PC

RailWorks: Train Simulator 2013

Kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów kolejowych od studia Dovetail Games. Tym razem deweloperzy wprowadzili szereg gruntownych zmian w wielu aspektach rozgrywki.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka RailWorks: Train Simulator 2013 (PC)

data premiery gry w wersji PC:

20września2012

20listopada2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RailWorks: Train Simulator 2013 to czwarta część najpopularniejszej na rynku serii gier stworzonych dla miłośników kolei. Studio Rail Simulator Developments po raz kolejny postanowiło dodać kilka nowych elementów do obecnego szkieletu. Dzięki temu z roku na rok produkcja staje się coraz bardziej dopracowana i przyciąga rzesze kolejarzy-amatorów. Tym razem twórcy postawili przede wszystkim na usprawnienie sterowania, wymiany dodatków oraz poprawę warstwy audiowizualnej.

Jak zwykle do dyspozycji graczy oddano szereg różnorodnych lokomotyw. W podstawowym katalogu znajdują się klasyczne parowe, spalinowe i nowoczesne elektryczne. Każda z nich charakteryzuje się innym stylem prowadzenia. Najwięcej trudności sprawia początkującym graczom kontrolowanie starych lokomotyw parowych, ale w takim przypadku wystarczy zmienić poziom zaawansowania sterowania wyłączając między innymi manualne dosypywanie węgla do pieca. W edycji 2013 wprowadzono również obsługę gamepada, dzięki czemu możemy wydawać wszystkie polecenia siedząc wygodnie na kanapie.

Kolejna ze zmian dotyczy trybu Szybkiej Jazdy. Za pomocą tego menu wybieramy nie tylko lokomotywę, jej malowanie i preferowaną trasę wraz z punktem startowym i docelowym, ale również godzinę i porę dnia, co znacznie wpływa na wrażenia z rozgrywki.

Jedną z największych nowości jest kompatybilność z platformą Steam Workshop. Usługa firmy Valve pozwala na łatwą wymianę przygotowanych przez graczy tras, lokomotyw i elementów otoczenia stworzonych za pomocą wbudowanego edytora. Oczywiście nie mogło zabraknąć płatnych dodatków DLC dystrybuowanych przez producenta. Ich liczba systematycznie się zwiększa i powoduje, że gra RailWorks: Train Simulator 2013 ma ciągle coś nowego do zaoferowania dla wszystkich graczy dysponujących odpowiednio zasobnym portfelem.

Oprawa wizualna gry RailWorks: Train Simulator 2013 prezentuje wysoki poziom, ale dla uzyskania maksymalnych efektów konieczny jest odpowiedni sprzęt. W porównaniu z zeszłoroczną edycją twórcy dodali nowe efekty zwiększające realizm jazdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania wiekowe RailWorks: Train Simulator 2013

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Pociągu 2013

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8