Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Eisenbahn.exe Professional 8.0 (PC)
OkładkaEisenbahn.exe Professional 8.0 (PC)

Eisenbahn.exe Professional 8.0 PC

EEP 8.0

Ósma część profesjonalnego symulatora pociągów. Gracz wciela się postać maszynisty i przemierza świat w jednej z setek przygotowanych przez twórców lokomotyw. Gra zawiera także rozbudowany edytor, który umożliwia tworzenie własnych tras kolejowych.

Symulacje | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eisenbahn.exe Professional 8.0 Premiera PC

4listopada2011

Gry podobne do Eisenbahn.exe Professional 8.0

Microsoft Train Simulator

Symulator Pociągu 2013

Trainz

Eisenbahn.exe Professional 8.0 to gra skierowana do dość wąskiego grona odbiorców. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom pociągów oraz wszystkim tym, którzy w dzieciństwie uwielbiali bawić się zabawkową kolejką.

Jak na symulator przystało, produkcja ta nastawiona jest przede wszystkim na realizm rozgrywki. Wiele uwagi poświęcono dopracowanemu modelowi jazdy, który uwzględnia takie elementy jak prawa fizyki czy warunki atmosferyczne. Za wyświetlanie pogody odpowiada specjalny silnik, który potrafi dynamicznie generować deszcz, śnieg, błyskawice lub mgłę. Dzięki zastosowaniu tego systemu warunki pogodowe mogą zmieniać się w trakcie podróży, zmuszając gracza do dostosowania sposobu prowadzenia pociągu.

Na uwagę zasługuje również system udźwiękowienia gry. Na jej potrzeby twórcy nagrali setki dźwięków wydawanych przez autentyczne pociągi. A trakcie kolejowych wycieczek słyszymy zatem charakterystyczny stukot kół, odgłos wydobywającej się z komina pary czy pisk hamującej lokomotywy.

Eisenbahn.exe Professional 8.0 to jednak nie tylko symulator jazdy pociągiem. Gra zawiera rozbudowany edytor, który umożliwia tworzenie własnych tras. Do naszej dyspozycji oddano ponad 4500 modeli najróżniejszych obiektów, takich jak lokomotywy, sygnalizacje, budynki, elementy krajobrazu, samochody, samoloty i innej pojazdy. Jeśli dla kogoś zestaw ten jest niewystarczający, może stworzyć własne modele i umieścić je w grze. Dzięki wszystkim tym funkcji możliwe jest tworzenie całych krain, składających się z miasteczek, pól, lasów i oczywiście tras kolejowych ze wszystkimi niezbędnymi elementami.

Tak przygotowaną lokację można swobodnie zwiedzać za pomocą wybranego przez gracza modelu pociągu. Świat obserwujemy zarówno z wnętrza kabiny maszynisty, jaki za pomocą swobodnej kamery zawieszonej nad pojazdem.

Eisenbahn.exe Professional 8.0 został wydany w dwóch wersjach, standardowej oraz eksperckiej. Ta druga została wzbogacona m.in. o ulepszony silnik graficzny, regulujący natężenie światła w zależności od panującego zachmurzenia oraz pory dnia, czy bardziej realistyczny model sterowania uwzględniający np. ciśnienie powietrza wokół pociągu.

Ostatnia modyfikacja 23 stycznia 2012

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Eisenbahn.exe Professional 8.0: Odpowiednia dla każdego wieku.

Eisenbahn.exe Professional 8.0 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i7 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7