Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz (PC)

Trainz PC

Wirtualny symulator modeli kolejowych, pozwalający na zbieranie i rozbudowę swojej kolekcji. Dokładnie odwzorowane modele kolejek poruszają się po gotowych lub stworzonych edytorem trójwymiarowych trakcjach kolejowych.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Trainz (PC)

producent: N3V Games

wydawca: Strategy First

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2001

4grudnia2002

pudełko PL

Wirtualny świat modeli trakcji kolejowej i pociągów dla hobbistów i kolekcjonerów pasjonujących się kolejnictwem. Kolekcjonerzy mogą kupować unikalne, realistycznie wykonane, trójwymiarowe modele pociągów w formacie cyfrowym. Każdy z pociągów jest samodzielną częścią kolekcji i może być wymieniany, pożyczany czy odsprzedawany. Wszystkie pociągi poruszają się w trójwymiarowym otoczeniu, które może być dowolnie modyfikowane. Do gry dołączony jest edytor pozwalający na tworzenie własnych modeli pociągów, tras, budynków i wszelkiego oprzyrządowania kolejowego. Dzięki temu każdy może stworzyć swoją własną trakcję i otoczenie, w którym poruszać się będą pociągi. Dodatkowo można korzystać z internetowych serwerów, na których kierujemy pociągami razem z innymi graczami, symulując rzeczywiste trakcje kolejowe.

Podstawowa wersja gry, tzw. pakiet startowy jest do pobrania za darmo. W skład pakietu wchodzi kilka modułów, lokomotyw, wagonów i akcesoriów kolejowych. Wszystkie dodatkowe modele są dostępne za niewielką opłatą. Modele stworzonych przez samych graczy również są dostępne nieodpłatnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 576 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania sprzętowe Trainz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D
Trainz - recenzja gry
Trainz - recenzja gry

Recenzja 28 stycznia 2003, 12:48

Dopracowanie poszczególnych modeli pozostawia do życzenia co nieco, albowiem mogłyby być szczegółowsze, bardziej obrośnięte w detale – to dla amatorów zbliżeń z rozgrzanymi cielskami. Gra jednak nie jest już najświeższej daty, a jako taka prezentuje się doprawdy przyzwoicie. Tym bardziej, że poza pędzącymi po torach składami podziwiać możemy gro porozstawianych po terenach-makietach obiektów: domków, zakładów przemysłowych, miast, drzewek, krzaczków, mostów; również samochodów poruszających się w zgodzie z lokalnym prawem – w Australii i w Anglii po lewej, w Stanach po Bożemu.