Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Train Simulator 2 (PC)

Microsoft Train Simulator 2 PC

Microsoft Train Simulator 2 jest nieukończoną kontynuacją wydanego w 2001 roku symulatora kolei. Projekt rozwijany był dwukrotnie w latach 2003-2004 oraz 2007-2009. Po decyzji koncernu Microsoft w sprawie likwidacji studia deweloperskiego ACES prace nad grą zostały wstrzymane.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Microsoft Train Simulator 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Train Simulator 2 to sequel popularnego symulatora jazdy pociągiem, pozwalający wczuć się w rolę maszynisty współczesnego pociągu lub gigantycznej lokomotywy parowej z przeszłości. Do dyspozycji gracza oddanych zostało pięć nowych, wymodelowanych z dużą dbałością o szczegóły, historycznych i współczesnych, tras kolejowych porozrzucanych po całym świecie, (niemiecka Deutsche Bahn oraz amerykańska Pennsylvania Railroad) oraz kilkanaście różnego typu pociągów i lokomotyw.

Gracz może zadecydować, w jakiej roli ma ochotę się sprawdzić. Raz może to być maszynista składu pasażerskiego, innym razem może poprowadzić kilkuset tonowy skład towarowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcielił się również w rolę zwykłego pasażera spokojnie podziwiającego przesuwające się za oknem widoki - dynamiczny, żyjący własnym życiem wirtualny świat: ludzie na stacjach, jeżdżące po drogach samochody, pasące się nieopodal torów zwierzęta, zmienne warunki pogodowe, itp.

  • Wymodelowane w pełnym 3D i z dużą dbałością o zgodność z rzeczywistością, kabiny trzynastu dostępnych lokomotyw.
  • Wiernie odwzorowane brzmienie poszczególnych lokomotyw.
  • Otwarta architektura pozwalająca graczowi na tworzenie własnych pociągów, tras, scenerii, itp. Możliwość zaimportowania do gry zawartości z pierwszej części MS Train Simulator oraz innych źródeł zewnętrznych.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 475 głosów czytelników.

Gry podobne do Microsoft Train Simulator 2

Wymagania wiekowe Microsoft Train Simulator 2

odpowiednia dla każdego wieku

Microsoft Train Simulator 2 - zapowiedź
Microsoft Train Simulator 2 - zapowiedź

Przed premierą 17 stycznia 2008, 11:16

Realizm w Microsoft Train Simulator 2 to zresztą nie tylko fizyka, ale również park maszynowy z jego obsługą. Budowy lokomotyw, konstrukcje kabin maszynisty, rozmieszczenia wskaźników, przycisków, nastawników, lampek kontrolnych, wskaźników itd. mają wiernie odpowiadać rzeczywistym odpowiednikom, a co za tym idzie, sterowanie pociągiem nie będzie proste. Nie sądzę wprawdzie, żeby autorzy nie zostawili furtki dla leniwych (czytaj: takich, co to lubią obsługiwać grę dwoma przyciskami) i nie zaimplementowali regulowanego stopnia trudności, ale ci, którzy lubują się w masochistycznych studiach instrukcji obsługi, by w ogóle ruszyć z miejsca – będą mogli się wykazać.