Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2009, 08:56

Koniec cyklu Microsoft Flight Simulator?!

Kryzysu w świecie gier komputerowych ciąg dalszy. Jak donosi serwis Gamasutra, Microsoft decyduje się na radykalne cięcia budżetowe – cały zespół Aces studio, mający swą siedzibę w Redmond i odpowiedzialny za słynną serię Microsoft Flight Simulator, ma zostać zlikwidowany.

Kryzysu w świecie gier komputerowych ciąg dalszy. Jak donosi serwis Gamasutra, Microsoft decyduje się na radykalne cięcia budżetowe – cały zespół Aces studio, mający swą siedzibę w Redmond i odpowiedzialny za słynną serię Microsoft Flight Simulator , ma zostać zlikwidowany.

Słynny cykl symulatorów lotu jest najdłużej wydawaną grową serią Microsoftu. Pierwsza odsłona pojawiła się w 1982 roku, a kolejne części były wydawane nieprzerwanie do 2006, kiedy to posiadacze komputerów otrzymali Microsoft Flight Simulator X.

Pomimo sukcesów sprzedażowych, jakie osiągnęła ostatnia część Flight Simulator w roku 2007, zapewne w wyniku obecnej sytuacji rynkowej, fani mogą się nie doczekać kolejnej odsłony serii. Microsoft rezygnując ze studia w Redmond pozbawi miejsc pracy 1,400 pracowników, a przez to być może zawiesi prace nad nowym Flight Simulatorem, które były potwierdzone przez reprezentanta firmy.

Strata świetnej serii symulatorów lotu może nie być jedynym, negatywnym dla graczy, efektem aktualnej polityki Microsoft. Twórcy z Aces studio pracują również nad drugą częścią Microsoft Train Simulator. Wydanie tej gry planowano na rok 2009 i w tym momencie jej przyszłość także trzeba określić jako niepewną.

Przemysław Bartula

Przemysław Bartula

W 2000 roku dołączył do ekipy tworzącej serwis GRYOnline.pl i realizuje się w nim po dziś dzień. Zaczął od napisania kilku recenzji, a potem płynnie poszły newsy, wpisy encyklopedyczne i cała masa innych aktywności. Na przestrzeni 20 lat uczestniczył w tworzeniu niemal wszystkich działów i projektów firmy; przez lata piastował stanowisko szefa encyklopedii gier i szefa newsroomu, a ostatecznie trafił do zarządu firmy GRY-OnLine S.A. Obecnie jest dużo bardziej zaangażowany w aktywności zarządcze aniżeli redaktorskie. Posiada dyplom technika elektrotechnika i inżyniera budownictwa wodnego.

więcej