Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2009, 08:40

autor: Maciej Śliwiński

EA likwiduje studio odpowiedzialne za serię Need For Speed

Kanadyjskie studio EA Black Box, odpowiedzialne między innymi za przygotowanie gier z serii Need For Speed oraz Skate 2 zwalnia pracowników. Wczoraj wypowiedzenia otrzymało blisko 200 z około 350 zatrudnionych w nim osób. Pozostały personel studia otrzymał propozycję przeniesienia do innych placówek będących własnością Electronic Arts.

Kanadyjskie studio EA Black Box, odpowiedzialne między innymi za przygotowanie gier z serii Need For Speed oraz Skate 2 zwalnia pracowników. Wczoraj wypowiedzenia otrzymało blisko 200 z około 350 zatrudnionych w nim osób.

Pozostały personel studia otrzymał propozycję przeniesienia do innych placówek będących własnością Electronic Arts. Zwolnienia prowadzone przez jednego z najbardziej znanych producentów i wydawców gier są częścią globalnego planu tej firmy zakładającego redukcję zatrudnienia o 10%. Projekty nad którymi pracowało studio Black Box zostaną przeniesione do innego oddziału EABarnaby.

Wczoraj informowaliśmy Was, że kanadyjski zespół programistów EA Black Box pracował ostatnio nad sporej wielkości łatką do Need For Speer Undercover, która miała wyeliminować olbrzymią liczbę błędów w tej grze. Zamknięcie studia możne znacznie opóźnić wydanie patcha.

Co więcej, według plotek z grudnia, najpopularniejsza seria gier wyścigowych nie zostanie w zupełności porzucona przez EA wraz z końcem Black Box. Produkcją nowej odsłony NFS ma zająć się podobno Criterion Games,znane z przygotowania konkurencyjnej dla NFS gry – Burnouta.

Co ciekawe likwidacja studia zbiegła się z premierą Skate 2, sequelu bardzo popularnej gry na konsole PlayStation i Xbox 360. Skate 2 do sprzedaży trafił 2 dni temu.

Plotki o planowanej restrukturyzacji w EA krążyły już pod koniec ubiegłego roku. Zarząd firmy na zwolnieniu około 1000 osób planował zaoszczędzić blisko 120 milionów dolarów. Zwolnienia w Black Box są pierwszym tak znaczącym krokiem w kierunku poprawy ekonomicznych wskaźników firmy.