Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 stycznia 2009

Twórcy Just Cause 2 ujawniają nowy projekt
Twórcy Just Cause 2 ujawniają nowy projekt

Hed, 12 stycznia 2009, 21:45

Według doniesień kilku serwisów powołujących się na magazyn Edge, firma Avalanche, pracująca obecnie nad Just Cause 2, ma w zanadrzu jeszcze jeden projekt, który podobno w produkcji znajduje się już od dwóch lat. Nosi on nazwę AionGuard i zapowiada się bardzo ciekawie. Wczesne informacje sugerują dość oryginalne podejście do strategii, chociaż na razie trudno jeszcze określić specyfikę gry.

Poradnik: Saints Row 2

Redakcja GRYOnline.pl, 12 stycznia 2009, 19:13

„Saints Row 2 jest produkcją przede wszystkim niezwykle zabawną. Jej autorzy mają absolutnie gdzieś wszelkie normy dobrego smaku i rozsądku, ale jeśli przymknąć oko na owo ekscentryczne podejście – znajdziemy kawał naprawdę dobrej gry."

Czekają nas jeszcze co najmniej trzy części A Vampyre Story
Czekają nas jeszcze co najmniej trzy części A Vampyre Story

Ramsik, 12 stycznia 2009, 17:39

Prace nad jedną z najlepszych przygodówek ubiegłego roku zostały zakończone całkiem niedawno, ale zespół Autumn Moon Entertainment nie zamierza bynajmniej próżnować. W wywiadzie dla serwisu IncGamers jeden z pracowników studia zdradza plany, dotyczące przyszłości serii A Vampyre Story.

Piwo i Orzeszki – Fanboy – brzmi dumnie?
Piwo i Orzeszki – Fanboy – brzmi dumnie?

Fulko de Lorche, 12 stycznia 2009, 14:40

W amerykańskim słowniku Webstera pojawiło się niedawno nowe hasło – fanboy. Opis jest w sumie lakoniczny i mówi, iż jest to pełen entuzjazmu zagorzały wielbiciel np. komiksów albo filmów. Co ciekawe, samo określenie jest bardzo stare i powstało (1919 rok) wtedy, kiedy większości z was, a nawet samego Fulko nie było jeszcze na świecie. Nawet piwo tak nie konserwuje.

Prawdziwa gitara w Disneyowskim konkurencie Guitar Hero i Rock Band
Prawdziwa gitara w Disneyowskim konkurencie Guitar Hero i Rock Band

fsm, 12 stycznia 2009, 14:04

Tytuł wiadomości mówi sam za siebie, ale warto podkreślić najważniejszą informację – gitarowa gra od Disneya wykorzystywać ma prawdziwe instrumenty, co postawi ją w zupełnie innym świetle niż konkurencję.

EMPiK - Top Lista - tydzień 2 (12/01/09)

Przemysław Zamęcki, 12 stycznia 2009, 13:05

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 5 a 11 stycznia 2009 roku i zostały zebrane w 132 salonach sieci.

Wielka Brytania: Bestsellery w kategorii gier w 2008 roku
Wielka Brytania: Bestsellery w kategorii gier w 2008 roku

fsm, 12 stycznia 2009, 12:56

Nie minął jeszcze czas podsumowań roku 2008. Tym razem organizacje ELSPA i Gfk-ChartTrack zaprezentowały zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii w ciągu całego 2008 roku.

F.E.A.R. 2 bez wsparcia DirectX 10. Podano wymagania rekomendowane

vampire, 12 stycznia 2009, 12:28

W serwisie PCGamesHardware możemy znaleźć wywiad z Johnem O'Rorke, jednym z twórców F.E.A.R. 2: Project Origin, którego głównym tematem były techniczne aspekty gry. Choć jak wiemy tym razem konsolowa wersja produkcji ma być znacznie bardziej podobna do komputerowej w porównaniu z pierwszym F.E.A.R.-em, to jednak posiadacze blaszaków będą mogli zagrać w wyższej rozdzielczości, a co za tym idzie cieszyć się lepszym wyglądem środowiska, niż właściciele PS3 i Xboxa 360.

Szykuje się kolejny darmowy Battlefield
Szykuje się kolejny darmowy Battlefield

Brucevsky, 12 stycznia 2009, 12:04

Deklaracje Electronic Arts, dotyczące większego zaangażowania się w gry sieciowe w Azji, zaczynają nabierać realnych kształtów. Jak dowiedział się serwis Gamasutra za jakiś czas na rynek trafi kolejny darmowy produkt spod marki Battlefield, skierowany głównie do azjatyckich odbiorców.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 stycznia 2009)

fsm, 12 stycznia 2009, 12:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: dodatkowa zawartość do Shaun White Snowboarding, piosenki Lenny’ego Kravitza w Rock Band, brak Blue-Raya oraz zwiększenie limitu znajomych dla posiadaczy X360, co nieco o cut-scenkach w GTA Chinatown Wars i inne smakołyki. Zapraszamy do lektury.

Ile zebraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
Ile zebraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Redakcja GRYOnline.pl, 12 stycznia 2009, 11:58

Cały dochód uzyskany ze sprzedaży naszych abonamentów w sobotę i niedzielę (10-11 stycznia 2009) czyli 1612,35 zł przekazaliśmy na konto WOŚP. Dziękujemy Wam drodzy czytelnicy!

Elementy cRPG w Batman: Arkham Asylum
Elementy cRPG w Batman: Arkham Asylum

Thorwalian, 12 stycznia 2009, 11:03

Wiele wskazuje na to, że Batman: Arkham Asylum - najnowsza produkcja z Człowiekiem-Nietoperzem w roli głównej, zawierać będzie elementy cRPG. Tak przynajmniej wynika z publikacji zamieszczonej na łamach duńskiego magazynu Game Reactor.

Zwolnienia u producentów Tomb Raidera potwierdzone. Lara Croft przejdzie poważny lifting
Zwolnienia u producentów Tomb Raidera potwierdzone. Lara Croft przejdzie poważny lifting

Jiker, 12 stycznia 2009, 10:40

Serwis blogowy Joystiq uzyskał potwierdzenie przedwczorajszych informacji o zwolnieniu trzydziestu pracowników studia Crystal Dynamics, co ma być skutkiem niższej niż zakładano sprzedaży najnowszej odsłony przygód Lary Croft – Tomb Raider: Underworld. Z kolei Times Online podaje, że bohaterkę czeka poważny lifting.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (6 - 12 stycznia)
E-Sport - podsumowanie tygodnia (6 - 12 stycznia)

Maciej Śliwiński, 12 stycznia 2009, 10:00

Rok 2009 może przynieść znaczne zmiany w świecie sportów elektronicznych. Rywalizacja najlepszych profesjonalnych graczy komputerowych odbywała się dotychczas wyłącznie na platformach przeznaczonych na PC. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku coraz więcej do powiedzenia będą mieli producenci konsol.

Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk
Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk

Jiker, 12 stycznia 2009, 09:45

Prezes Neversoft Entertainment, Joel Jewett, potwierdził dotychczasowe plotki, sugerujące porzucenie przez firmę cyklu Tony Hawk. Studio skupi się obecnie tylko i wyłącznie na produkcji nowych odsłon Guitar Hero, w tym Guitar Hero: Metallica, której premiera odbędzie się w marcu bieżącego roku.

Nintendo składa wniosek o patent na system wewnątrzgrowych wskazówek i porad

Jiker, 12 stycznia 2009, 09:15

Firma Nintendo oraz Shigeru Miyamoto złożyli w ostatnim czasie amerykański patent na system wewnątrzgrowych wskazówek i porad, dzięki któremu możliwe będzie ukończenie uciążliwego fragmentu rozgrywki bądź też jego całkowite pominięcie.

DRM pod lupą Federalnej Komisji Handlu

Maciej Śliwiński, 12 stycznia 2009, 08:56

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commision) na swoim posiedzeniu 25 marca w Seattle zajmie się legalnością zabezpieczenia DRM (Digital Rights Managament) stosowanego między innymi przez wielu producentów gier.

Premiery gier w Polsce (5-11 stycznia)
Premiery gier w Polsce (5-11 stycznia)

Vercetti, 12 stycznia 2009, 07:12

Drugi tydzień stycznia nie przyniósł wielkiego ożywienia na polskim rynku gier. Do rodzimych kiosków i sklepów trafiły zaledwie dwa premierowe tytuły – stworzone przez Akellę TPP Swashbucklers: Stal kontra proch oraz sygnowane logiem Ubisoftu przygody Księcia Persji, czyli zrealizowane w nowej konwencji Prince of Persia na PC i PS3.