Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2009, 10:00

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport - podsumowanie tygodnia (6 - 12 stycznia)

Rok 2009 może przynieść znaczne zmiany w świecie sportów elektronicznych. Rywalizacja najlepszych profesjonalnych graczy komputerowych odbywała się dotychczas wyłącznie na platformach przeznaczonych na PC. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku coraz więcej do powiedzenia będą mieli producenci konsol.

Rok 2009 może przynieść znaczne zmiany w świecie sportów elektronicznych. Rywalizacja najlepszych profesjonalnych graczy komputerowych odbywała się dotychczas wyłącznie na platformach przeznaczonych na PC. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku coraz więcej do powiedzenia będą mieli producenci konsol.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (6 - 12 stycznia) - ilustracja #1.

Coraz większą popularnością wśród wirtualnych piłkarzy cieszą się jednak rozgrywki FIFA Interactive World Cup, imprezy organizowanej wspólnie przez FIFA, EA Sports oraz Sony, producenta Playstation 3. Eliminacje do głównego turnieju odbywają się w większości państw na świecie. Polskich graczy ucieszy informacja ze lokalne kwalifikacje zagoszczą kolejny raz w Warszawie, pod koniec lutego. Jest o co walczyć, bo pierwsza nagroda to 20 000 USD, samochód Kia Soul oraz wyjazd na coroczną galę Piłkarz Roku FIFA, co dla wszystkich fanów piłki kopanej będzie niebywałym przeżyciem.

Rewolucyjną zmianą może być jednak dopiero wejście na europejski rynek Major Gaming League, amerykańskiej zawodowej ligi dla graczy konsolowych wzorowanej na NBA czy NFL. Rozgrywki w Stanach Zjednoczonych toczą się w Halo 3, Call of Duty 4, Gears of Wars oraz Rainbow 6 Vegas 2. W transmitowanym przez telewizyjną stację ESPN sezonie gracze walczą o 100 000 USD.

Potencjał drzemiący w konsolowej rywalizacji zdają się dostrzegać powoli czołowe zespoły, zarówno w Polsce jak i Europie. Kilka tygodni temu jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn ma świecie – SK Gaming przyjęła w swoje szeregi blisko trzydziestoosobową dywizję graczy takich gier jak Halo 3, Gears of War 2, Call of Duty, Guitar Hero czy Pro Evolution Soccer. W ubiegłym tygodniu w ich ślady poszła pierwsza polska drużyna. BenQ DELTAeSPORTS.COM jest pierwszym krajowym zespołem, który w swoich szeregach posiada dywizję Gears of War 2.

A co na słychać na tradycyjnych esportowych platformach? Już dziś koło godziny 12.00 zostanie rozegrane finałowe spotkanie czternastego sezonu Warcraft 3 League. W chińskim Chengdu o tytuł najlepszej na świecie drużyny WC3 zagrają SK Gaming oraz World Elite Pepsi. Transmisja z tego spotkania dostępna będzie na stronach Waaagh!TV

Wszystkich fanów Counter Strike 1.6 na pewno zainteresuje informacja o powrocie do aktywnej gry kilku największych gwiazd minionych lat. W finałach Inferno Online Season 2, ligi organizowanej przez najsławniejszy klub internetowy na świecie, weźmie udział drużyna IOL2003 złożona z zawodników legendarnej drużyny SK Gaming z 2003 roku, którzy sześć lat temu wygrali każdy turniej w którym brali udział. Jak na tle młodych graczy zaprezentują się takie stare gwiazdy jak Johan 'vesslan' Ryman, Christer 'fisker' Ericsson czy Michael 'ahl' Korduner? Finały w poniedziałek, a my poinformujemy Was o tym w kolejnym podsumowaniu tygodnia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry