Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 stycznia 2009

Halo Wars ozłocone
Halo Wars ozłocone

Hed, 23 stycznia 2009, 19:40

W sieci pojawiła się informacja, że ostatnie dzieło Ensemble Studios, czyli Halo Wars, weszło właśnie w fazę Gold, a więc jest już ukończone. Dlaczego będzie to ostatnia produkcja tego dewelopera? Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami studio ma zostać zamknięte po zakończeniu prac nad grą. Potwierdzono również plany co do dema, które pojawi się już na początku przyszłego miesiąca.

Trzy nowe darmowe MultiGRY na ferie
Trzy nowe darmowe MultiGRY na ferie

fsm, 23 stycznia 2009, 16:15

Złości cię, że nie posiadasz wystarczającej liczby rdzeni do uruchomienia najnowszych gier? Brakuje ci shaderów i ogólnie pojętej mocy obliczeniowej, a lubisz spędzać wolny czas na pokonywaniu przeciwników i opracowywaniu nowych strategii?

Gry wideo w sumie są OK

Łosiu, 23 stycznia 2009, 14:21

Parlament Europejski ogłosił w czwartek, że gry komputerowe nie są tak szkodliwe, jak się powszechnie sądzi. Z opracowanego na zlecenie PE raportu wynika, że mają one raczej pozytywny wpływ na dzieci i młodzież. A jakikolwiek negatywny wpływ jest „trudny do ocenienia”.

Ubisoft ujawnia plany na przyszłość i ogromne zyski za miniony okres
Ubisoft ujawnia plany na przyszłość i ogromne zyski za miniony okres

Hed, 23 stycznia 2009, 13:44

Zaledwie dwa dni temu opublikowaliśmy informację o orientacyjnych datach wydania kilku tytułów firmy Ubisoft. Wystosowano pewne sprostowanie i uzupełnienie tych informacji. Przede wszystkim, I Am Alive, wyjdzie znacznie później. Wspominana wcześniej informacja o premierze już za dwa miesiąca jest więc nieaktualna. Poza tym, poznaliśmy inne plany firmy oraz podsumowanie wyników finansowych.

Kolejne MMO od twórców Age of Conan czekają zmiany
Kolejne MMO od twórców Age of Conan czekają zmiany

fsm, 23 stycznia 2009, 13:30

Funcom bez większego powodzenia próbował zaatakować swoim sieciowym Conanem pozycję World of Warcraft. Choć gra nadal istnieje, to wydaje się, że zbyt wielu szans na odniesienie sukcesu mieć nie będzie. Zupełnie inaczej jest z drugim MMO studia.

Nowe sterowniki 181.22 do kart graficznych nVidii

vampire, 23 stycznia 2009, 12:54

Firma nVidia udostępniła nową wersję sterowników do swoich kart graficznych posiadającą certyfikat WHQL. Oznaczone numerem 181.22 drivery przeznaczone są dla posiadaczy wszystkich GeForce'ów począwszy od serii 6100.

11 emocjonujących godzin z Riddickiem i rozgrywka sieciowa w Assault on Dark Athena
11 emocjonujących godzin z Riddickiem i rozgrywka sieciowa w Assault on Dark Athena

Hed, 23 stycznia 2009, 11:37

Chociaż już wcześniej przybliżaliśmy tryby sieciowej zabawy, jakich możemy spodziewać się w Assault on Dark Athena, to dziś zostały one opisane szczegółowo. W grze zobaczymy więc 6 rodzajów rozgrywki w sieci, chociaż tak naprawdę tylko dwa oryginalne. Dowiedzieliśmy się również ile mniej więcej czasu poświęcimy na ukończenie tej nowej przygody charyzmatycznego Riddicka.

E-Sport - Kryzys zatrzyma Mistrzostwa Europy?
E-Sport - Kryzys zatrzyma Mistrzostwa Europy?

Maciej Śliwiński, 23 stycznia 2009, 11:30

Podczas tegorocznych targów CeBIT, które odbędą się w Hanowerze pod koniec marca zabraknie prawdopodobnie Samsunga. Dla wszystkich oznacza to brak prezentacji najnowszych produktów tej firmy, dla profesjonalnych graczy brak Mistrzostw Europy w grach komputerowych.

Znajdź trzy różnice w wyglądzie Księcia Persji w 1989 i 2008 roku i wygraj konkurs!
Znajdź trzy różnice w wyglądzie Księcia Persji w 1989 i 2008 roku i wygraj konkurs!

Redakcja GRYOnline.pl, 23 stycznia 2009, 11:00

Do wygrania po 5 unikatowych koszulek Prince of Persia dla Pań i Panów. Zadanie do wykonania? Należy znaleźć trzy różnice w wyglądzie Księcia Persji z 1989 i 2008 roku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 stycznia 2009)

Jiker, 23 stycznia 2009, 10:10

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, zamknięta beta Section 8, łatka do pecetowego Saints Row 2, rozpoczęto testy Plain Sight i inne. Zapraszamy do lektury.

Cena dodatku do GTA IV już znana
Cena dodatku do GTA IV już znana

Maciej Śliwiński, 23 stycznia 2009, 09:59

Znamy już cenę dodatku The Lost and Damned do Grand Theft Auto IV. Rockstar poinformował, że aby odkrywać na nowo Liberty City, trzeba będzie wydać 1600 Punktów Microsoftu, czyli niecałe 20 euro.

Zeno Clash już wkrótce w dystrybucji elektronicznej za 20 dolarów
Zeno Clash już wkrótce w dystrybucji elektronicznej za 20 dolarów

Hed, 23 stycznia 2009, 09:54

Dowiedzieliśmy się, że nowa wręcz frapująca niezależna produkcja pod tytułem Zeno Clash będzie dostępna za 20 dolarów na Steamie i Direct2Drive. Wraz z podaniem ceny swojego produktu autorzy wypuścili kilka nowych zdjęć przedstawiających niesamowitą stylistycznie oprawę wizualną gry. Niestety, jak na razie nie wiemy kiedy dokładnie dzieło będzie dostępne – twórcy obiecują, że już na wiosnę.

Kolejna gra z serii Final Fantasy zapowiedziana na PS3, Wii i Xbox 360

Łosiu, 23 stycznia 2009, 09:27

Square-Enix, twórcy najpopularniejszych serii gier jrpg na świecie (Final Fantasy, Dragon Quest), planują wydanie kolejnej pozycji z Final Fantasy w tytule.

Koniec cyklu Microsoft Flight Simulator?!

Łosiu, 23 stycznia 2009, 08:56

Kryzysu w świecie gier komputerowych ciąg dalszy. Jak donosi serwis Gamasutra, Microsoft decyduje się na radykalne cięcia budżetowe – cały zespół Aces studio, mający swą siedzibę w Redmond i odpowiedzialny za słynną serię Microsoft Flight Simulator, ma zostać zlikwidowany.

EA likwiduje studio odpowiedzialne za serię Need For Speed

Maciej Śliwiński, 23 stycznia 2009, 08:40

Kanadyjskie studio EA Black Box, odpowiedzialne między innymi za przygotowanie gier z serii Need For Speed oraz Skate 2 zwalnia pracowników. Wczoraj wypowiedzenia otrzymało blisko 200 z około 350 zatrudnionych w nim osób. Pozostały personel studia otrzymał propozycję przeniesienia do innych placówek będących własnością Electronic Arts.