Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2009

Sony – spadła sprzedaż konsol i oprogramowania
Sony – spadła sprzedaż konsol i oprogramowania

Hed, 29 stycznia 2009, 17:50

Poznaliśmy wyniki finansowe Sony w trzecim kwartale obecnego roku fiskalnego. Okazuje się więc, że zainteresowanie poszczególnymi produktami korporacji spadło względem tego samego okresu w roku poprzednim. W trzecim kwartale oddział odpowiedzialny za gry zanotował więc spadek sprzedaży i obrotów o mniej więcej 4,3 miliarda dolarów, czyli aż o 32% względem ubiegłego okresu świątecznego.

W tym roku nie będzie Games Convention
W tym roku nie będzie Games Convention

fsm, 29 stycznia 2009, 14:45

Rzecz to niesłychana – największe europejskie targi związane z grami komputerowymi w tym roku się nie odbędą. Zaplanowane na drugą połowę sierpnia Games Convention 2009 wypadło z kalendarza imprez. Co dostaniemy w zamian?

Rozwiązanie konkursu LittleBigPlanet
Rozwiązanie konkursu LittleBigPlanet

Redakcja GRYOnline.pl, 29 stycznia 2009, 14:07

Waszym zadaniem było wymyślenie polskiego podtytułu dla gry LittleBigPlanet. 50 najciekawszych propozycji obiecaliśmy nagrodzić wyjątkowymi kalendarzami – organizerami LittleBigPlanet na rok 2009. Ciekawi, kto wygrał?

Rozszerzenie do Mirror's Edge opóźnione
Rozszerzenie do Mirror's Edge opóźnione

Jiker, 29 stycznia 2009, 13:35

Z informacji pozyskanych przez serwis Big Download wynika, że zapowiadane od pewnego czasu rozszerzenie do Mirror’s Edge nie zostanie wydane dzisiaj. Jego premiera została opóźniona na luty. Wieści przekazał rzecznik prasowy koncernu Electronic Arts.

Najlepiej sprzedające się gry w 2008 roku w Europie i Ameryce Północnej

vampire, 29 stycznia 2009, 12:59

Jak co roku portal Edge-Online na podstawie danych pochodzących z różnych źródeł sporządził listę najlepiej sprzedających się gier w Europie i Ameryce Północnej. Wyniki podane w przypadku produkcji multiplatformowych stanowią sumę egzemplarzy sprzedanych na każdej z nich, nawet jeśli któraś z wersji ukazała się pod innym tytułem i posiadała nieco inny system prowadzenia rozgrywki.

Epilogue pierwszym dodatkiem do Prince of Persia

Jiker, 29 stycznia 2009, 12:30

Brak oszałamiającego sukcesu finansowego najnowszego Prince of Persia nie przeszkadza firmie Ubisoft w dewelopingu pierwszego oficjalnego dodatku do gry. O tym, co znajdziemy w ramach rozszerzenia noszącego nazwę Epilogue, poinformował nas właśnie Jamal Rguigui, jego główny producent. Dokonał tego w trakcie wywiadu udzielonego serwisowi IGN.

Nintendo chwali się sukcesami swych konsol
Nintendo chwali się sukcesami swych konsol

fsm, 29 stycznia 2009, 11:35

Japoński gigant pozostaje wciąż niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu do grania. Ani Sony, ani Microsoft nie mogą powiedzieć tego o swoich ostatnich produktach.

PopCap Games - przez casuale do sukcesu
PopCap Games - przez casuale do sukcesu

Jiker, 29 stycznia 2009, 10:55

Planujesz założenie studia deweloperskiego? Inwestuj w rynek gier casualowych. Najprężniej rozwijająca się gałąź naszego przemysłu umożliwia odniesienie błyskawicznego i, jak pokazuje przykład firmy PopCap Games, sporego sukcesu finansowego. Kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów nie jest tu niczym nadzwyczajnym.

Darmowe MULTIGRY na ferie – The Pimps
Darmowe MULTIGRY na ferie – The Pimps

fsm, 29 stycznia 2009, 10:50

Dziś kontynuujemy rozpoczęty w poniedziałek przegląd najciekawszych darmowych gier MMO dostępnych w naszym dziale MultiGRY. Wszystkich dojrzałych graczy zapraszamy do brutalnego świata The Pimps.

Plany twórców Obliviona na 2009 rok
Plany twórców Obliviona na 2009 rok

fsm, 29 stycznia 2009, 10:40

Oj, chyba musimy zacząć zazdrościć Japończykom magazynu Famitsu. Pojawiają się w nim zawsze ciekawe informacje dotyczące najbliższej przyszłości gier komputerowych i dzisiaj mamy przyjemność donieść za owym magazynem o planach studia Bethesda Softworks.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 stycznia 2009)

Jiker, 29 stycznia 2009, 10:15

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o silniku graficznym StarCraft 2, publikacja łatki do Team Fortress 2, Crysis: Warhead także dla posiadaczy 64-bitowych systemów oraz Halo Wars i dodatki. Zapraszamy do lektury.

Sequel Boom Blox już na wiosnę

Maciej Śliwiński, 29 stycznia 2009, 09:56

Sequel familijnej gry logicznej Boom Blox, przygotowanej na konsole Nintendo Wii, a stworzonej przez Electronic Arts przy współpracy ze Stevenem Spielbergiem, trafi na półki sklepowe jeszcze tej wiosny. Gra zatytułowana Boom Blox Bash Party ma oferować użytkownikom kilka nowych rozwiązań.

Dyktatura powróci w Tropico 3
Dyktatura powróci w Tropico 3

Hed, 29 stycznia 2009, 09:33

Już jakiś czas temu wspominaliśmy o trwających pracach nad trzecią częścią serii Tropico. Chociaż grą zajmuje się nowa firma (Haemimont Games), znana przykładowo ze strategii o starożytnym Rzymie, to Tropico 3 pozostanie w dobrych starych klimatach. Powrócimy więc w zarysie do koncepcji umożliwiającej graczom wcielenie się w dyktatora, posiadającego pełną władzę nad swoją wyspą.

O premierze pecetowego The Last Remnant
O premierze pecetowego The Last Remnant

Jiker, 29 stycznia 2009, 08:55

The Last Remnant, wydane w listopadzie zeszłego roku wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360, okazało się dosyć przeciętnym przedstawicielem gatunku jRPG i tak też się sprzedało (nieco ponad pół miliona egzemplarzy – VGChartz.com). Czy usprawnione wersje mające ukazać się na pecetach i PlayStation 3 mają szansę odnieść większy sukces?

Filmowa Lara Croft powróci odmieniona
Filmowa Lara Croft powróci odmieniona

Hed, 29 stycznia 2009, 08:24

Wszyscy pamiętamy, że jedna z najbardziej znanych serii gier elektronicznych, czyli Tomb Raider, doczekała się już dwóch amerykańskich adaptacji filmowych. Według nowych informacji już niedługo ruszą pracę nad trzecią częścią przygód nieustraszonej pani archeolog. Podobno jednak cała koncepcja filmu i podejście do tej znanej graczom postaci zostaną ponownie przemyślane i odświeżone.