Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2009, 10:15

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o silniku graficznym StarCraft 2, publikacja łatki do Team Fortress 2, Crysis: Warhead także dla posiadaczy 64-bitowych systemów oraz Halo Wars i dodatki. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o silniku graficznym StarCraft 2, publikacja łatki do Team Fortress 2, Crysis: Warhead także dla posiadaczy 64-bitowych systemów, Halo Wars i dodatki oraz Nolan Bushnell nagrodzony. Zapraszamy do lektury.

StarCraft 2

Blizzard opublikował w sieci dokument, w którym ujawnia wiele ciekawych informacji na temat silnika graficznego, na bazie którego powstaje druga odsłona cyklu StarCraft. Okazuje się m.in., że gra będzie wykorzystywać w stopniu większym niż zwykle kartę graficzną, co powinno zwolnić procesor z konieczności wykonywania ogromnej liczby obliczeń. Takowe działanie powinno wpłynąć pozytywnie na wydajność gry.

Team Fortress 2

Firma Valve opublikowała zapowiadaną od dłuższego czasu aktualizację Team Fortress 2. Wprowadza ona całkiem dużą liczbę zmian. O większości z nich możecie przeczytać w tym miejscu.

OneChanbara

27 lutego dojdzie do europejskiej premiery dwóch gier z cyklu OneChanbara - OneChanbara: Bikini Zombie Slayers na Wii oraz OneChanbara: Bikini Samurai Squad na Xbox 360. Obie gry to brutalne chodzone mordobicia, w których przejmujemy kontrolę nad skąpo odzianymi wojowniczkami. Ruszamy do walki z hordami nieumarłych, korzystając z bogatego arsenału broni białej. Produkcje wyda firma D3Publisher.

Crysis: Warhead

Już niedługo opublikowany zostanie patch do Crysis: Warhead, poinformowali twórcy gry. Oprócz usunięcia odkrytych błędów wzbogaci on grę o obsługę 64-bitowych systemów Windows Vista i XP.

Halo Wars

Istnieje spora szansa na to, że Halo Wars doczeka się dodatków. Wskazuje na to wypowiedź producenta Jasona Pace’a, który zapytany o ewentualne rozszerzenia, odpowiedział redaktorowi brytyjskiego serwisu Electricpig, że takowe rozwiązanie jest bardzo prawdopodobne. W związku z planowanym zamknięciem studia Ensemble, twórców Halo Wars, developingiem dodatków zajęłoby się Microsoft Game Studios.

Nolan Bushnell

Nolan Bushnell, 66-letni założyciel legendarnego Atari i twórca gry Pong, otrzyma za swój wkład w rozwój rynku gier specjalną nagrodę organizacji BAFTA (Fellowship Award). Bushnell zostanie nagrodzony w trakcie gali British Academy Video Game Awards, do której dojdzie 10 marca w Londynie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dawn of Heroes

Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

New Play Control! Pikmin

Phantasy Star Portable

Mystery Case Files: MillionHeir

Our House

Eat Lead: The Return of Matt Hazard

BattleForge

Divinity 2: Ego Draconis

Gardening Mama

Marble Saga: Kororinpa

Sega Mega Drive Ultimate Collection

Sins of a Solar Empire: Entrenchment

We Ski & Snowboard

Section 8

Sacred 2: Fallen Angel

A Stroke of Fate

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Blood Bowl

Fallout 3 - Operation Anchorage

gry