Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka BattleForge (PC)

BattleForge PC

Połączenie strategii sieciowej i gry karcianej. W grze przenosimy się do krainy fantasy, w której toczy się wojna między bogami i gigantami. Gracz prowadzi do boju wojska – jednostki zostały przedstawione w postaci kart kolekcjonerskich.

Strategiczne | fantasy | RTS | karciane

PC Windows
Okładka BattleForge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2009

27marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BattleForge to połączenie strategii czasu rzeczywistego, gry MMO i karcianki, stworzone przez EA Phenomic Studio - twórców serii SpellForce.

Akcja BattleForge została umiejscowiona w fantastycznej krainie, w której ludzie trwają w cieniu nieustannego konfliktu pomiędzy bogami i starożytnymi gigantami. Zadaniem graczy jest poprowadzenie wojsk do walki przy pomocy specjalnych kolekcjonerskich kart. Reprezentują one jednostki, budynki lub zaklęcia. Karty mogą korzystać z czterech mocy: Ognia, Mrozu, Natury i Cienia.

W grze dostępne są cztery typy armii. Każda opowiada się za jedną z powyższych mocy. Siła czerwonych (Ogień) leży głównie w bezpośredniej ofensywie. Niebieska armia Mrozu może poszczycić się dobrą obroną oraz budynkami oblężniczymi. Z kolei fioletowy oddział (Cień) wyśle niezliczone hordy wojaków naprzeciw zielonym (Natura) i ich gigantycznym drzewcom czy wspaniałym łucznikom, wspieranym przez zaklęcia leczące.

BattleForge to RTS, w którym bawić możemy się wyłącznie przez sieć. Produkcja oferuje współpracę maksymalnie dwunastu graczy jednocześnie, pojedynki oraz turnieje. Komunikacje między użytkownikami umożliwiają najrozmaitsze czaty (grupowe, prywatne, globalne itd.).

Oprócz kupowania kart bezpośrednio od innych graczy, można je też nabyć poprzez specjalny sklep, za prawdziwe pieniądze. Twórcy postarali się jednak, by równe szanse mieli zarówno płacący, jak i oszczędni. Poza tym, zawsze można wymienić się już posiadanymi kartami za te, które są nam potrzebne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 582 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Wymagania sprzętowe BattleForge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
BattleForge - recenzja gry
BattleForge - recenzja gry

Recenzja 2 kwietnia 2009, 12:24

Nagrodą za ukończony scenariusz są ulepszenia do kart, doświadczenie, definiujące naszą rangę PvE, a także złoto, które można znaleźć w rozrzuconych po mapie skrzyniach. To ostatnie potrzebne jest do wysyłania maili oraz wystawiania aukcji. Wszystkich misji jest 18 (plus tutorial, również nagradzany), prawie każda z nich oferuje trzy poziomy trudności, znacząco się od siebie różniące. Kolejne scenariusze mają być stopniowo dodawane już po premierze gry.