Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 11:15

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Playerunknown's Battlegrounds – fala negatywnych recenzji na Steamie – Sieciowe Wieści (03/11/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o ataku hejterów na PUBG na Steamie, wskrzeszeniu gier Battlefield Heroes (Online) i BattleForge (jako Skylords Reborn), niedalekim debiucie World of Warships na Steamie, końcu wsparcia dla DC Universe Online na PS3 oraz o DLC Curse of Osiris do Destiny 2. Zapraszamy!

Playerunknown's Battlegrounds – trwa największy atak hejterów

Playerunknown's Battlegrounds – fala negatywnych recenzji na Steamie – Sieciowe Wieści (03/11/2017) - ilustracja #1

Tytuł studia Bluehole zapisał się już w historii platformy Steam złotymi głoskami. Gra szturmem wdarła się na listy przebojów, bijąc przy okazji chyba wszystkie możliwe rekordy. Obecnie jednak słynny Playerunknown's Battlegrounds ma poważne problemy z recenzentami - w ostatnich dniach gra otrzymała wiele negatywnych ocen, co poskutkowało zmianą ogólnego statusu tytułu na „mieszany”. Obecnie negatywne opinie na temat PUBG stanowią niemal 34% ogólnej liczby not.

Playerunknown's Battlegrounds – fala negatywnych recenzji na Steamie – Sieciowe Wieści (03/11/2017) - ilustracja #2

Winna wszystkiemu jest głównie społeczność chińska, której przedstawiciele dali upust swojemu niezadowoleniu po ostatnich problemach z serwerami oraz zmianach, jakie wprowadziło Bluehole do swojej produkcji. Aby ratować sytuację, twórcy obniżyli nawet cenę swojej gry (obecnie tytuł kosztuje o 15% mniej), ale poprawy nie widać. Nie zmienia to faktu, że Playerunknown's Battlegrounds jest nadal najpopularniejszą produkcją MMO na platformie Steam, a liczba zalogowanych graczy w szczycie sięga nawet 2 milionów.

DC Universe Online - deweloper kończy wsparcie dla gry na PlayStation 3

DC Universe Online, gra MMO osadzona w światach i lokacjach z komiksów firmy DC Comics, żegna się z konsolą PlayStation 3. Jak wynika z oficjalnej informacji, deweloper zaprzestanie wpierania swojego tytułu na wspomnianą konsolę z dniem 31 stycznia 2018 roku. Głównym powodem jest chęć rozwijania swojej produkcji i skupienia się na konsolach obecnej generacji. Dlatego też od lutego 2018 roku przewodnią konsolą dla Daybreak Game Company będzie PlayStation 4.

Najważniejszą informacją jest to, że dobytek graczy, którzy będą chcieli przesiąść się na konsolę PS4, nie przepadnie. Wszystko zostanie zapisane na koncie dzięki usłudze PSN. Stąd też użytkownicy będą mogli korzystać z zebranej do tej pory zawartości bez żadnych problemów.

Pierwsze płatne DLC do Destiny 2 jeszcze w tym roku

Destiny 2, kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP, opracowana przez odpowiedzialne za pierwszą odsłonę cyklu studio Bungie Software, jeszcze w tym roku zyska nowy dodatek pod tytułem Klątwa Ozyrysa. DLC zawita zarówno na konsole PlayStation 4 i Xbox One, jak i na platformę PC.

Rozszerzenie wzbogaci grę o kolejny rozdział, poszerzający uniwersum o zrealizowaną w filmowym stylu kampanię. Celem graczy będzie podróż na Merkurego, gdzie będą musieli odnaleźć tytułowego Ozyrysa – najpotężniejszego czarodzieja, w celu wydobycia od niego informacji na temat pokonania Weksów.

Premiera dodatku zaplanowana jest na 5 grudnia 2017 roku.

Battlefield Heroes Online już dostępny

Playerunknown's Battlegrounds – fala negatywnych recenzji na Steamie – Sieciowe Wieści (03/11/2017) - ilustracja #3

Jak to zazwyczaj bywa, wielkie studia często mają zupełnie inne postrzeganie konkretnych tytułów, niż sama społeczność danej gry. Za przykład niech posłuży Revive Heroes, którego serwery deweloperzy ostatnio musieli wyłączyć na „prośbę” EA Games. Przypomnijmy, że sama gra miała być odnowioną wersją Battlefield Heroes, a gigant z Ameryki dał nawet swoje błogosławieństwo twórcom w ich działaniu. Niestety zdania są po to, by je zmieniać, i tak jak EA było przychylne całemu projektowi, tak nagle stwierdzono, że jednak twórcy mają grę usunąć.

Nie minęło wiele czasu, a w sieci hula już nowa wersja, tym razem pod nazwą Battlefield Heroes Online. W odróżnieniu do poprzednika, tym razem grę będzie można uruchomić w dużo prostszy sposób. Wystarczy wejść na oficjalną stronę projektu, zarejestrować konto, ściągnąć klienta i… cieszyć się rozgrywką.

Obecnie gracze mają do wyboru cztery serwery (w USA, Holandii, Brazylii oraz Portugalii). Największą jednak zagadką jest to, jak długo gra „pożyje”, zanim zainteresuje się nią pierwotny wydawca?

World of Warships zawita na platformę Steam

Wargaming.net postanowiło poszerzyć ofertę platformy Steam o kolejny swój produkt. Po udostępnionym 9 listopada 2016 roku World of Tanks Blitz, przyszła pora na najnowsze dzieło białoruskiego studia – World of Warships.

Premiera okrętów na platformie od Valve zaplanowana jest na 15 listopada. Gra oczywiście zostanie wydana w usłudze Free to Play, a gracze będą logować się na te same serwery, co użytkownicy „zwykłego” klienta gry.

BattleForge powróci w styczniu 2018

Kolejna gra od EA Games powraca do żywych po krótkim okresie niebytu. Mowa oczywiście o BattleForge, którego beta-testy wystartują w styczniu 2018 roku, a sam tytuł ukaże się pod nową nazwą – Skylords Reborn. Data wspomnianych testów została zapowiedziana na oficjalnym steamie twórców gry. Równocześnie ci zastrzegli, że od dawna mają zielone światło od EA Games, by stworzyć nową odsłonę tytułu.

Skylords Reborn to połączenie strategii sieciowej i karcianki. W grze przenosimy się do krainy fantasy, w której toczy się wojna między bogami i gigantami. W styczniu przekonamy się, czy twórcy nowej wersji BattleForge zachowali ducha pierwowzoru.