Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 11:37

autor: AlexB

American Truck Simulator - znamy datę premiery DLC New Mexico

Już wkrótce wszyscy sympatycy American Truck Simulator będą mogli wyruszyć w podróż do nowego stanu. Nowy Meksyk zadebiutuje w przyszły czwartek, 9 listopada.

AMERICAN TRUCK SIMULATOR: NEW MEXICO W SKRÓCIE:
  • nowy stan – Nowy Meksyk;
  • ponad 4 tysiące mil dróg;
  • ponad 600 nowych trójwymiarowych modeli;
  • 14 miast;
  • 8 firm;
  • 11 postojów dla ciężarówek.

Minęły niemal dwa lata od premiery American Truck Simulator, czyli ostatniego członka lubianej przez wielu rodziny symulatorów kierowcy ciężarówek od studia SCS Software. Tytuł ten w dniu debiutu spotkał się z dość mieszanymi opiniami części z nich. Wszystko to za sprawą niewielkiej liczby stanów dostępnych w podstawowej wersji gry. Było ich bowiem zaledwie dwa – Nevada i Kalifornia. Po pewnym czasie doszła również Arizona, udostępniona za darmo dla wszystkich posiadaczy tytułu. W odpowiedzi na zarzuty dotyczące niewielkiego rozmiaru mapy, twórcy ją przeskalowali, przez co stała się dwa razy większa. Obiecali także, że teren gry będzie systematycznie uzupełniany. I faktycznie, w lutym tego roku zapowiedzieli oni pierwszy stan, który pojawi się w grze w ramach płatnego DLC. Chodzi o znany chociażby jako rodzinne strony Waltera White'a z serialu Breaking Bad Nowy Meksyk. Wczoraj studio SCS Software podało oficjalną datę premiery tego rozszerzenia (via PC Gamer). Zadebiutuje ono w najbliższy czwartek, 9 listopada. Dodatek wyceniono na 11,99 euro (około 50 złotych).

Gotowi na podróż do Nowego Meksyku? - American Truck Simulator - znamy datę premiery DLC New Mexico - wiadomość - 2017-11-03
Gotowi na podróż do Nowego Meksyku?

Rozszerzenie New Mexico wprowadzi do American Truck Simulator 14 większych miast (między innymi Santa Fe, Roswell czy Albuquerque), 11 postojów dla ciężarówek, przeszło 600 nowych trójwymiarowych modeli, 8 firm, dla których można przewozić towary i ponad 4 tysiące mil (około 6,5 tysiąca kilometrów) dróg. Ciekawostką może być dodanie tak zwanych Musical Roads, czyli specjalnych fragmentów tras z wybrzuszeniami na poboczach, które po najechaniu na nie wprowadzają samochód w wibracje i „odtwarzają” melodię.

W DLC nie zabraknie charakterystycznych dla Nowego Meksyku miejsc. - American Truck Simulator - znamy datę premiery DLC New Mexico - wiadomość - 2017-11-03
W DLC nie zabraknie charakterystycznych dla Nowego Meksyku miejsc.

Według twórców, podróże po Nowym Meksyku zapewnią graczom niezapomniane wrażenia wizualne. Wielkie równiny, pustynie, rzeki, takie jak słynne Rio Grande, pasma górskie oraz obszary zurbanizowane – wszystko to będzie można odwiedzić naszą ciężarówką. Jak zapewniają deweloperzy, otoczenie w Nowym Meksyku jest na tyle różnorodne, że żadna trasa nie będzie wyglądała tak samo.

Jakiś czas temu pojawił się również nowy zwiastun dodatku New Mexico do American Truck Simulator. Można go obejrzeć powyżej.