Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka American Truck Simulator: New Mexico (PC)

American Truck Simulator: New Mexico PC

Pierwsze duże płatne DLC do gry American Truck Simulator, które dodaje do podstawowej wersji tytułu kolejny stan – Nowy Meksyk.

To jest dodatek do gry American Truck Simulator.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka American Truck Simulator: New Mexico (PC)

producent: SCS Software

wydawca: SCS Software

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2017

17listopada2017

pudełko PL

9listopada2017

Steam

New Mexico jest pierwszym dużym płatnym rozszerzeniem do wydanej w 2016 roku gry American Truck Simulator, czyli przeznaczonego wyłącznie na PC popularnego symulatora kierowcy ciężarówki od czeskiego studia SCS Software. Tytuł ten jest „młodszym bratem” kultowego w niektórych kręgach Euro Truck Simulator 2. Oba tytuły cieszą się niesłabnącą popularnością od momentu premiery.

Mechanika

American Truck Simulator – New Mexico nie przynosi rewolucji jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki. Zamiast tego skupia się na dodaniu czwartego, po Kalifornii, Arizonie i Nevadzie, stanu – tytułowego Nowego Meksyku. Jest to piąta pod względem wielkości część składowa USA, bardzo urozmaicona jeśli chodzi o teren. Dodatek stara się jak najlepiej to odwzorować i choć po części oddać klimat południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Tak więc gracze mają okazję przeprawić się przez słynne Rio Grande, odwiedzić pustynie, lasy i góry, a także pojeździć po największych miastach regionu. Tych ostatnich w DLC jest czternaście, w tym między innymi Albuquerque, Santa Fe (stolica stanu) oraz Roswell, w których swoją siedzibę ma osiem zupełnie nowych firm tylko czekających, aż ktoś weźmie od nich zlecenie przewozu towarów. Na terenie wirtualnego Nowego Meksyku twórcy rozsiali również jedenaście stacji paliw i postojów, na których kierowcy mogą odpocząć po wyczerpującej jeździe oraz, w razie potrzeby, zatankować lub naprawić swój pojazd.

Na potrzeby DLC New Mexico twórcy przygotowali ponad 4 tysiące mil (około 6,5 tysiąca kilometrów) nowych dróg. Ciekawostką może być wprowadzenie tak zwanych Musical Roads, czyli fragmentów tras ze specjalnymi „wybrzuszeniami” na poboczach, które po najechaniu na nie wprowadzają samochód w odpowiednie wibracje i w ten sposób „odtwarzają” melodię.

Kwestie techniczne

Dodatek New Mexico nie modyfikuje w znaczący sposób jakości oprawy graficznej podstawowej wersji American Truck Simulator. Wprowadza on za to ponad 600 nowych modeli 3D, w tym między innymi najbardziej charakterystyczne punkty orientacyjne znajdujące się w Nowym Meksyku. Należą do nich zarówno te naturalne, jak chociażby Pyramid Rock czy Baylor Peak, jak i stworzone ręką człowieka, na przykład most Rio Grande Gorge.

Wraz z dodatkiem New Mexico na platformie Steam pojawiły się również nowe osiągnięcia do odblokowania. Są one tematycznie związane z wirtualnymi podróżami i wykonywaniem zleceń w nowym stanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do American Truck Simulator: New Mexico

Klasyfikacja PEGI American Truck Simulator: New Mexico

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe American Truck Simulator: New Mexico

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 100 MB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 100 MB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
American Truck Simulator - znamy datę premiery DLC New Mexico
American Truck Simulator - znamy datę premiery DLC New Mexico

wiadomość3 listopada 2017

Już wkrótce wszyscy sympatycy American Truck Simulator będą mogli wyruszyć w podróż do nowego stanu. Nowy Meksyk zadebiutuje w przyszły czwartek, 9 listopada.

Nowy Meksyk będzie kolejnym stanem w American Truck Simulator
Nowy Meksyk będzie kolejnym stanem w American Truck Simulator

wiadomość3 lutego 2017

Do tej pory fani American Truck Simulator zdążyli już objechać wzdłuż i wszerz Kalifornię, Nevadę i Arizonę. Kolejnym stanem dostępnym w grze będzie Nowy Meksyk.