Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Hard Truck: 18 Wheels of Steel (PC)

Hard Truck: 18 Wheels of Steel PC

Przygotowany przez czeskie studio SCS Software symulator pozwalający zasiąść za kierownicą ogromnego, osiemnastokołowego samochodu ciężarowego.

Symulacje | samochodowe | ciężarówki

PC Windows
Okładka Hard Truck: 18 Wheels of Steel (PC)

producent: SCS Software

wydawca: ValuSoft

wydawca PL: TopWare Poland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19sierpnia2002

22maja2003

pudełko PL

Hard Truck: 18 Wheels of Steel to, jak można się domyśleć z samego tytułu, symulacja prowadzenia ogromnego, osiemnastokołowego, amerykańskiego samochodu ciężarowego. Zadanie gracza nie jest zbyt skomplikowane, aczkolwiek nie należy do prostych – gracz staje się kierowcą tego samochodu i musi dostarczyć dany towar do miejsca przeznaczenia w należytym stanie i odpowiednio krótkim czasie. Musi poradzić sobie z takimi przeciwnościami jak, złe warunki pogodowe, kraksy, kontrole policji czy wycieki paliwa. Do wyboru dostaje sześć różnych ciężarówek (wraz z kierowcami), którymi następnie wyjeżdża na drogi Stanów Zjednoczonych (twórcy odtworzyli tysiące mil autostrad 11 amerykańskich stanów – biegną one zarówno przez pustynie, miasta jak i góry). Na „pakę” można załadować 16 różnych typów ładunków, naturalnie wcześniej negocjując odpowiednie wynagrodzenie za ich przewóz. Tylko od gracza zależy czy przewiezie ładunek o dopuszczalnym ciężarze czy też złamie przepisy i załaduje więcej, dostając przy tym więcej pieniędzy za ryzyko z tym związane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 4335 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Hard Truck: 18 Wheels of Steel

Klasyfikacja PEGI Hard Truck: 18 Wheels of Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hard Truck: 18 Wheels of Steel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 400MB HDD
Hard Truck 18 Wheels of Steel - recenzja gry
Hard Truck 18 Wheels of Steel - recenzja gry

Recenzja 15 lipca 2003, 16:54

Mając już za sobą doczepione kilkadziesiąt ton, ciężarówka zaczyna się ruszać mozolnie. Okrutnie mozolnie. Rozpędzenie jej do zauważalnej prędkości trwa i trwa. Gdy trzeba przyhamować na zakręcie albo przed korkiem, wówczas najzwyczajniej szkoda tego robić – żal tracić rozpędu. Z drugiej strony perspektywa wypadku i uszkodzenia ładunku jest jeszcze mniej pociągająca. Każdy manewr, czy to będzie zmiana pasa ruchu, czy wyprzedzanie, czy wreszcie parkowanie tyłem z przyczepą wymaga od gracza sporo uwagi i cierpliwości. Cała zabawa polega na tym przecież, by siedzieć w kabinie i korzystać z lusterek wstecznych, a nie z unoszącej się ponad ciężarówką kamery. W każdym razie, nie jest do gra dla ludzi niecierpliwych – być może trzeba już mieć swoje lata, by dać się jej... hmm... ponieść.