Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Transport

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce transport.

PC
PC Windows123 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 514 Sony PlayStation 419
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S13 Microsoft XBOX ONE17
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch11
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

transport
Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2

Symulacje 18 października 2012

Kontynuacja popularnego symulatora od czeskiego studia SCS Software. Euro Truck Simulator 2 pozwala wcielić się w kierowcę ciężarówki, a zarazem właściciela firmy transportowej. Zabawa polega na przewożeniu ładunków pomiędzy różnymi miejscowościami na terenie całej Europy.

PC

Death Stranding
Death Stranding

Akcji 8 listopada 2019

Przygodowa gra akcji TPP, której głównym projektantem jest legenda branży i współtwórca serii Metal Gear, Hideo Kojima. Fabuła Death Stranding obraca się wokół tematu "połączenia". Rolę głównego bohatera zagrał zaś znany z serialu The Walking Dead amerykański aktor Norman Reedus.

PCPS4

SnowRunner
SnowRunner

Symulacje 28 kwietnia 2020

Kontynuacja zaawansowanego symulatora ciężarowych pojazdów terenowych od studia Saber Interactive. SnowRunner: A MudRunner Game rozwija pomysły poprzednika, ponownie skupiając się na pracy z ciężkim sprzętem w ekstremalnych warunkach.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska
Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Symulacje 19 września 2013

Pierwsze duże rozszerzenie do ETS2. Euro Truck Simulator 2: Going East! wzbogaca bazową wersję gry o nowe lokacje na terenie krajów Europy Środkowej - Polski, Czech i Słowacji. Deweloperzy zadbali o staranne odwzorowanie topografii każdego z miast (m.in. charakterystyczne budynki, jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, zamek na Wawelu w Krakowie czy Stocznia Gdańska), a także realistycznie wytyczoną, gęstą sieć połączeń drogowych pomiędzy nimi.

PC

American Truck Simulator
American Truck Simulator

Symulacje 2 lutego 2016

Kolejna gra należąca do popularnego cyklu symulatorów ciężarówek wzbogaconych o aspekt ekonomiczny. Za jej powstanie odpowiada czeskie studio SCS Software, mające na swoim koncie cykl 18 Wheels of Steel oraz bliźniaczą serię Euro Truck Simulator.

PC

Ships at Sea
Ships at Sea

Symulacje 23 maja 2024

Symulator na Unreal Engine 5, w którym kierujemy cywilnymi statkami na Morzu Norweskim, rozwijający formułę gier Fishing: North Atlantic i Barents Sea. W Ships at Sea można grać w co-opie, zajmując się przewozem towarów, połowem ryb czy usługami serwisowymi dla innych jednostek.

PC

City Transport Simulator: Tram
City Transport Simulator: Tram

Symulacje 20 czerwca 2024 (wczesny dostęp od 20 czerwca 2024)

Gra symulacyjna o tramwajach, w której wcielamy się w motorniczego, a zarazem właściciela firmy przewożącej pasażerów w fikcyjnym mieście Tramau. W City Transport Simulator: Tram nie tylko zasiadamy za sterami pojazdu, lecz również projektujemy własne linie i rozbudowujemy flotę.

PC

Heavy Cargo: The Truck Simulator
Heavy Cargo: The Truck Simulator

Symulacje 2024

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w pracownika firmy transportowej. W Heavy Cargo: The Truck Simulator zajmujemy się nie tylko przewozem ciężkich towarów, lecz również ich załadunkiem, planowaniem i przygotowywaniem tras oraz nawigowaniem innych kierowców.

PC

Euro Truck Simulator 2: Bałkany Zachodnie
Euro Truck Simulator 2: Bałkany Zachodnie

Symulacje 19 października 2023

Euro Truck Simulator 2: West Balkans jest ósmym dużym dodatkiem do bestsellerowego symulatora ciężarówki pod tytułem ETS2. DLC pozwala nam zwiedzić tytułowe Bałkany Zachodnie - od Albanii po Słowenię.

PC

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia
Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Symulacje 7 maja 2015

Drugie duże DLC do ETS2 od czeskiego studia SCS Software. Zgodnie z tytułem, Euro Truck Simulator 2: Scandinavian Expansion rozszerza obszar gry o trzy nowe kraje skandynawskie: Danię, Norwegię i Szwecję, oplecione tradycyjnie gęstą siecią dróg. W trakcie naszej kariery wirtualnego kierowcy możemy zwiedzić tak znane miasta, jak Kopenhaga, Olso, Bergen, Malmo czy Karlskrona, podziwiając lokacje odwzorowane na podstawie autentycznych map i zdjęć.

PC

Transport Fever
Transport Fever

Strategiczne 8 listopada 2016

Strategia ekonomiczna szwajcarskiego studia Urban Games, będąca kontynuacją wydanej w 2014 roku gry Train Fever. W odróżnieniu od poprzedniej produkcji dewelopera, koncentrującej się wyłącznie na infrastrukturze drogowej i kolejowej, tym razem autorzy sięgnęli po kolejne środki transportu, takie jak statki i samoloty.

PC

Bus Simulator 18
Bus Simulator 18

Symulacje 13 czerwca 2018

Bus Simulator 18 to kolejna wydana na PC część wydawanej od dawna przez firmę astragon Entertainment serii symulatorów autobusów miejskich. Stworzona przez studio StillAlive produkcja oddaje w ręce gracza pojazdy takich marek jak MAN czy Daimler Buses i pozwala jeździć nimi po drogach jednego z niemieckich miast. Poza samym kierowaniem autobusem do zadań wirtualnego kierowcy należą także interakcje z pasażerami, sprzedaż biletów oraz sprawne radzenie sobie ze zdarzeniami losowymi.

PC

Spintires
Spintires

Symulacje 13 czerwca 2014

Realistyczna symulacja jazdy samochodami ciężarowymi, autorstwa brytyjskiego studia Oovee Games. W Spintires gracz ma okazję sprawdzić się w roli zawodowego kierowcy, który pokonuje bezdroża Rosji, przewożąc cenne ładunki. Do dyspozycji wirtualnych truckerów oddano wiele starannie odwzorowanych modeli radzieckich pojazdów terenowych (m.in. legendarny MAX 8x8), a także bardziej nowoczesnych aut. Zadanie gracza nie ogranicza się jedynie do kręcenia kierownicą i przyciskania gazu.

PC

Hard Truck: 18 Wheels of Steel
Hard Truck: 18 Wheels of Steel

Symulacje 19 sierpnia 2002

Przygotowany przez czeskie studio SCS Software symulator pozwalający zasiąść za kierownicą ogromnego, osiemnastokołowego samochodu ciężarowego. W grze Hard Truck: 18 Wheels of Steel zadanie gracza nie jest zbyt skomplikowane: stając się kierowcą tego właśnie samochodu, musi on dostarczyć określony towar do miejsca przeznaczenia, a wszystko to w należytym stanie i odpowiednio krótkim czasie.

PC

Euro Truck Simulator 2: Grecja
Euro Truck Simulator 2: Grecja

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

Euro Truck Simulator 2: Greece to dziewiąty duży dodatek do symulatora ciężarówek ETS2. Zgodnie z tytułem rozszerzenie stworzone przez studio SCS Software zabiera nas do Grecji, pozwalając odwiedzić czternaście miast. Produkcja wprowadza również zlecenia związane z nowymi gałęziami gospodarki.

PC

Fernbus Simulator: Poland
Fernbus Simulator: Poland

Symulacje 21 marca 2024

Ósmy spośród dodatków do symulatora autobusu z 2016 roku, które wprowadzają do gry nowe kraje. Fernbus Simulator: Poland rozszerza mapę Europy o Polskę z 682 kilometrami dróg i 15 miastami, takimi jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź, Wrocław czy Rzeszów.

PC

American Truck Simulator: Nebraska
American Truck Simulator: Nebraska

Symulacje 16 maja 2024

Dwunaste duże rozszerzenie opracowanej przez SCS Software gry symulacyjnej z aspektem ekonomicznym – American Truck Simulator. W ramach dodatku przemierzamy wiernie odtworzone trasy tytułowej Nebraski, przewożąc przy tym towary oraz podziwiając rozległe, malownicze tereny.

PC

Taxi Life: A City Driving Simulator
Taxi Life: A City Driving Simulator

Symulacje 7 marca 2024

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w zawodowego kierowcę pracującego w Barcelonie. W Taxi Life: A City Driving Simulator przemierzamy hiszpańskie miasto i realizujemy zlecenia jako taksówkarze bądź dostawcy. W grze zaimplementowano zaawansowane AI dbające o zachowania innych uczestników ruchu oraz pieszych.

PCPS5XSX

Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons
Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

Nordic Horizons to dziesiąty duży dodatek do ETS2, popularnego symulatora ciężarówek od studia SCS Software. Rozszerzenie powiększa mapę gry o północną część Skandynawii, tj. obszary Norwegii, Finlandii i Szwecji.

PC

The Bus
The Bus

Symulacje październik 2024 (wczesny dostęp od 25 marca 2021)

Złożona gra symulacyjna, w której wcielamy się w kierowcę miejskiego autobusu lub szefa firmy, kupującego i serwisującego pojazdy oraz zatrudniającego pracowników. The Bus oddaje nam do dyspozycji cały Berlin, przeniesiony do gry w skali 1:1. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w trybie multiplayer.

PC

American Truck Simulator: Texas
American Truck Simulator: Texas

Symulacje 15 listopada 2022

American Truck Simulator: Texas to dziewiąty duży płatny dodatek do gry symulacyjnej American Truck Simulator. Add-on wzbogaca tę produkcję o zupełnie nowy stan – Teksas – starając się oddać jego różnorodność zarówno pod względem krajobrazów, jak i działających w nim firm.

PC

King of the Road
King of the Road

Symulacje 7 czerwca 2002

Gra samochodowa z elementami ekonomicznymi, w której siadamy za kierownicą potężnych, wielokołowych ciężarówek o wadze dochodzącej do 32 ton. Naszym zadaniem jest dostarczenie przewożonego towaru od zleceniodawcy do odbiorcy w określonym czasie bez względu na napotykane po drodze przeszkody.

PC

Alaskan Road Truckers
Alaskan Road Truckers

Symulacje 18 października 2023

Nietypowa produkcja łącząca symulator kierowcy ciężarówki z grą survivalową. Alaskan Road Truckers (początkowo znane jako Alaskan Truck Simulator) powstało w polskim studiu Road, zaś za wydanie odpowiada firma Movie Games.

PCPS5XSXSwitchANDiOS

Transport Tycoon Deluxe
Transport Tycoon Deluxe

Strategiczne 15 czerwca 1994

Transport Tycoon Deluxe jest rozszerzoną wersją popularnej strategii ekonomicznej wyprodukowanej przez studio deweloperskie Microprose. Gracz wciela się w szefa firmy transportowej, a jego zadanie to rozwinąć niewielkie przedsiębiorstwo w światowego potentata. W porównaniu z pierwowzorem, twórcy wprowadzili m.in. nowe tereny i pojazdy transportowe, a także dokonali wielu drobnych zmian w mechanice rozgrywki.

PC