Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Euro Truck Simulator (PC)

Euro Truck Simulator PC

Big Rig Europe | ETS

Zręcznościowy symulator potężnych samochodów ciężarowych, opracowany przez doświadczone czeskie studio SCS Software.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka Euro Truck Simulator (PC)

producent: SCS Software

wydawca: ElektroGames

wydawca PL: TopWare Poland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia2008

20sierpnia2008

pudełko PL

Euro Truck Simulator to produkcja od firmy SCS Software, w której możemy usiąść za sterami wielkich samochodów ciężarowych. Do zwiedzenia czeka tu wiele europejskich dróg i miast. Warto nadmienić, iż za tą pozycją stoją ludzie odpowiedzialni wcześniej za grę o podobnej tematyce - Hard Truck 18 Wheels of Steel.

Jako że wspomniany przed chwilą tytuł oddawał nam do dyspozycji amerykańskie ciężarówki, Euro Truck Simulator (jak sama nazwa wskazuje) koncentruje się na europejskich modelach samochodów. Odwzorowano je w najmniejszych szczegółach na podstawie rzeczywistych odpowiedników, włącznie z wnętrzami ich kabin i szeregiem znajdujących się tam wskaźników (poziom temperatury, paliwa itp.). Model jazdy jest jednak zręcznościowy – wcale nie potrzeba nam tu doświadczenia z prowadzenia samochodów ciężarowych, by dobrze się bawić w Euro Truck Simulator.

Cała rozgrywka w tym tytule bazuje na tym, by dostarczać wyznaczone ładunki we wskazane miejsce. Podczas podróży możemy zwiedzać wiele realistycznie opracowanych ulic, w tym część odwzorowanych na podstawie rzeczywistych odpowiedników. W miarę wykonywania kolejnych zadań, trafiamy do najbardziej znanych i charakterystycznych europejskich miast, w tym między innymi do Rzymu, Berlinu, Madrytu, czy Pragi.

W Euro Truck Simulator po raz kolejny podrasowano silnik graficzny, którego twórcy używali wcześniej w serii 18 Wheels of Steel. Tym razem jest on w stanie wyświetlić większe przestrzenie oraz zapewnić dokładniejsze modele samych ciężarówek. Wydłużone zostały przy tym również trasy naszych przejazdów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 4510 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 1239 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI Euro Truck Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Euro Truck Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Euro Truck Simulator - recenzja gry
Euro Truck Simulator - recenzja gry

Recenzja 8 września 2008, 13:07

Choć gra pretenduje do miana symulatora (jak stoi w nazwie), to jednak trzeba sobie jasno napisać, że model jazdy skłania się bardziej ku zręcznościowemu. Ciężarówki prowadzi się dość łatwo (niespecjalnie czuć tę masę), a opowieści o wpadnięciu w poślizg i zasuwaniu w poprzek trasy raczej można zakwalifikować krótko: bajania. Czasem zdarzy się, że zarzuci naczepą, szczególnie jeśli gwałtownie zmieniamy pas ruchu szybkim tirem i to by było na tyle.