Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2008, 11:46

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: zapowiedzi Akelli na GC, lipskie targi bez prezentacji nowej gry Jade Raymond, ciężarówką po Europie, straty SEGI, Ubisoft walczy w sądzie z amerykańską korporacją i piratami, cenzura w Gears of War 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: zapowiedzi Akelli na GC, lipskie targi bez prezentacji nowej gry Jade Raymond, ciężarówką po Europie, straty SEGI, Ubisoft walczy w sądzie z amerykańską korporacją i piratami, cenzura w Gears of War 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Akella

Rosyjska Akella przedstawiła listę tytułów, które zamierza zaprezentować na lipskich targach Games Convention:

  1. PT Boats: Knights of the Sea
  2. A Stroke of Fate
  3. Heavy Duty
  4. Postal 3
  5. Moscow Racer
  6. Disciples III: Reneaissance
  7. Showdown: Scorpion
  8. Night Watcher
  9. Numen: Contest of Heroes

Euro Truck Simulator

Produkowana w studiu SCS Software gra Euro Truck Simulator weszła właśnie w fazę gold. Premiera programu w Wielkiej Brytanii nastąpi 29 sierpnia. Fanów osiemnastokołowców zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony gry, którą znajdziecie pod tym adresem.

Making History

Złota edycja gry zatytułowanej Making History: The Calm & The Storm trafiła właśnie co sieciowej dystrybucji na platformie Impulse – poinformowały firmy Stardocks Entertainment i Muzzy Lane Software. Zainteresowani tematyką znajdą coś dla siebie również na oficjalnej stronie gry.

Bioshock

Bioshock w wersji na PlayStation 3 otrzyma nowy tryb gry o nazwie Survival. Wszyscy przeciwnicy staną się trudniejsi do pokonania, natomiast po zgonie postaci gracza i jego ponownym odrodzeniu się w Vita-Chambers okaże się, że zniknie część substancji EVE. Osoby, którym uda się pokonać grę w tym trybie i przy okazji ani razu nie skorzystać z komór odnowy życia, otrzymają specjalne trofeum.

I Am Alive

I Am Alive, ujawniona niedawno gra, nad którą pracuje znana z Assassin’s Creed Jade Raymond, nie pojawi się na targach Games Convention. Osobom, które być może nie pamiętają o czym będzie opowiadać nowy tytuł Ubisoftu, polecam zajrzenie do naszej Encyklopedii i zapoznanie się z pierwszym zwiastunem programu.

Buzz

Najnowsza odsłona serii Buzz, która trafiła w ręce posiadaczy konsoli PlayStation 3, powinna właśnie zostać uaktualniona o system trofeów. Wystarczy wrzucić płytkę do czytnika, aby została pobrana konieczna łatka. Pełną listę trofeów znajdziecie w tym miejscu.

SEGA

Koncern SEGA podzielił się ze światem swoimi wynikami finansowymi za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego. Firma zanotowała straty rzędu 95,8 milionów dolarów przy wzroście sprzedaży swoich produktów aż o 90,6%. Głównym powodem strat jest popularny w Japonii segment automatów Pachinko.

Assassin’s Creed

Pecetowa wersja przygód Altaira trafiła do Sieci na prawie dwa miesiące przed oficjalną premierą. Z tego też powodu, w ubiegłym miesiącu Ubisoft wniósł pozew sądowy przeciwko amerykańskiej firmie Optical Experts Manufacturing, która miała się zająć tłoczeniem płyt na tamtejszy rynek. Jak się jednak okazało, jeden z pracowników tejże firmy postanowił podzielić się wyniesioną kopią gry z całym światem i udostępnił ją w sieciach p2p. Ubisoft twierdzi, że Assassin’s Creed został ściągnięty z Internetu ponad siedemset tysięcy razy, przez co firma poniosła wielomilionowe straty. Oficjalnie, w czerwcu w USA sprzedano czterdzieści tysięcy sztuk gry w wersji PC.

Gears of War 2

Gears of War było niezwykle krwawą grą. Sequel ma być jeszcze bardziej brutalny, ale jak się okazuje, część drastycznych elementów da się wyeliminować za pomocą specjalnych filtrów. Microsoft ponoć zaimplementował możliwość zamiany krwi w iskierki i zmianę niecenzuralnych dialogów na ich lżejsze odpowiedniki. Dla wrażliwych osiemnastolatków jak znalazł.

Chrono Trigger DS

Square Enix potwierdziło, że dwuekranikowy remake klasycznego jRPG zatytułowanego Chrono Trigger pojawi się w europejskich sklepach wiosną przyszłego roku.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Aion: The Tower of Eternity

Great Invasions: Mroczne wieki

Mercenaries 2: World in Flames

Race Driver: GRID

Pirates: Duels on the High Seas

Ratchet & Clank: Quest for Booty

Superbikes 2008

Tarr Chronicles: Sign of Pride

Boogie SuperStar

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice

Everybody's Golf 2

Dead Rising: Chop Till You Drop

Pro Evolution Soccer 2009

Infinite Undiscovery

Pro Evolution Soccer 2009

Shaun White Snowboarding

Resistance: Retribution

The Chronicles of Spellborn

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Pro Evolution Soccer 2009

Deer Hunter Tournament

Metal Slug 7

The Last Guy

DC Universe Online - Z dziennika developera #1

Race Driver: GRID - edytor

Yakuza 2

Midnight Club: Los Angeles

gry