Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 sierpnia 2008

Gry firm trzecich sprzedają się najlepiej na Wii? Microsoft ma inne zdanie

vampire, 12 sierpnia 2008, 14:21

Niedawno pisaliśmy o dużej popularności gier tworzonych przez firmy trzecie z myślą o konsoli Wii. Według Nintendo wyniki ich sprzedaży znacznie przekraczały osiągi konkurencji. Microsoft twierdzi jednak że dane te są nieprawdziwe, dlatego też przedstawił zupełnie inne statystyki również wyciągnięte od śledzącej rynek firmy NPD.

Pierwszy epizod Strong Bad's Cool Game for Attractive People dostępny do pobrania
Pierwszy epizod Strong Bad's Cool Game for Attractive People dostępny do pobrania

vampire, 12 sierpnia 2008, 13:21

Choć pierwotnie pierwszy epizod nowej przygodówki twórców Sama i Maxa zatytułowanej Strong Bad's Cool Game for Attractive People miał ukazać się w lipcu, to na jego premierę przyszło nam poczekać aż do wczoraj. Pecetowy chcący zapoznać się z tą produkcją powinni udać się na oficjalną stronę studia Telltale Games i po opłaceniu 8.95 USD (około 18zł) omawiany odcinek pobrać.

Nowy Xbox 360 również w Polsce

Przemysław Zamęcki, 12 sierpnia 2008, 13:19

Od 15 sierpnia, w polskich sklepach standardową wersję konsoli Xbox 360, wyposażoną dotychczas w dysk twardy 20GB zastąpi konsola z dyskiem o pojemności 60GB – poinformowała dziś w południe firma Microsoft.

Nowa wersja Sklepu GRY-OnLine
Nowa wersja Sklepu GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 12 sierpnia 2008, 12:42

Z wielką przyjemnością informujemy Was, że dziś uruchomiliśmy nową wersję internetowego Sklepu GRY-OnLine. Jest ona przede wszystkim wyraźnie ulepszona pod względem graficznym i funkcjonalnym, a także oferuje znacznie bogatszy asortyment towarów.

Tak wygląda perski książę na żywo
Tak wygląda perski książę na żywo

Przemysław Zamęcki, 12 sierpnia 2008, 12:39

Co prawda nie zamierzamy zamienić się nagle w serwis zajmujący się celebrytami, ale myślimy, że ta informacja może zainteresować naszych czytelników. Na planie filmu Prince of Persia: The Sands of Time padły już pierwsze klapsy, a my możemy podzielić się z Wami z pierwszymi, nieoficjalnymi zdjęciami.

Proroctwa szefa Codemasters – ile dziś kosztuje wyprodukowanie gry?

Hed, 12 sierpnia 2008, 12:33

Chris Deering, były prezes europejskiego skrzydła Sony, stwierdził, że sprzedaż najwyżej 3 na 10 wydawanych gier w ogóle zwraca koszty ich produkcji, które, w przypadku największych tytułów, są ogromne. Prócz tych smutnych wizji Deering wysnuł kilka przepowiedni odnośnie sytuacji konsol, ilości graczy oraz przyszłości mediów.

Królewska 57 - odc. 11 - Wielkie święto sportu

, 12 sierpnia 2008, 11:30

Skoro dyscypliną olimpijską (co prawda zimową) może być choćby curling - to nasuwa się pytanie, co ze sportami mającymi o wiele większą popularność. No cóż, może czas na jakąś petycję do MKOlu?

Midway zwalnia pracowników - co z projektami?

Hed, 12 sierpnia 2008, 10:30

Midway problemy finansowe ma nie od dziś. W zeszłym roku firma odnotowała stratę prawie stu milionów dolarów. Ponadto, w pierwszym kwartale 2008, Midway stracił już prawie 35 milionów dolarów. Mimo zapowiedzi nowych projektów, mających pozwolić na wyjście z dołka, doszło do poważnej redukcji personelu w jednym z oddziałów tego koncernu. Jakie projekty są zagrożone?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 sierpnia 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 12 sierpnia 2008, 10:29

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejska premiera Final Fantasy IV, zapowiedzi na Games Convention, obsuwa GTR-a, Eidos zainteresowane Falconem 3D i inne. Zapraszamy do lektury.

iPhone zaczyna odnosić sukcesy w branży gier
iPhone zaczyna odnosić sukcesy w branży gier

vampire, 12 sierpnia 2008, 10:21

Wygląda na to, że jednak najnowszy gadżet Apple, czyli iPhone może stać się całkiem popularną przenośna konsolką. Dowodem na to są bardzo dobre wyniki sprzedaży Super Monkey Ball autorstwa Segi - w ciągu 20 dniu od momentu, gdy gra trafiła do App Store została pobrana już ponad 300 tysięcy razy.

Pierwsze nieoficjalne szczegóły na temat nowego Batmana

Vercetti, 12 sierpnia 2008, 09:55

Podczas gdy polscy kinomani żyją wciąż głośną premierą Mrocznego rycerza, w siedzibie firmy Pandemic Studios powstaje już gra oparta na motywach najnowszych przygód Batmana. Serwis Kotaku dotarł do pierwszych, rzekomo sprawdzonych informacji na temat projektu, mając wciąż na uwadze, że tytuł z obrońcą Gotham City w roli głównej nie został jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziany.

Nowe gry z Dead Rising w tytule? Wersja na PS3 możliwa?
Nowe gry z Dead Rising w tytule? Wersja na PS3 możliwa?

aRusher, 12 sierpnia 2008, 09:25

W chwili obecnej, jak pisaliśmy, trwają prace nad opatrzoną podtytułem Chop Till You Drop wersją Dead Rising dla Nintendo Wii. Tymczasem bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli okazję zagrać w nowe pozycje z tej marki. Niewykluczone też, że do konsol, na których możemy przeżyć przygody Franka Westa dołączy PS3, co lekko sugeruje wypowiedź Johna Diamonona z Capcomu, opublikowana na Playstation.Blog.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (3 - 9 sierpnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (3 - 9 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 12 sierpnia 2008, 08:58

Przed Wami najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 3 a 9 sierpnia.

Kilka ciekawostek z obozu autorów Brother in Arms: Hell's Highway

Przemysław Zamęcki, 12 sierpnia 2008, 08:46

„Jesteśmy na 100% pewni, że będzie demo na Xboksa 360 i na 99%, że będzie na PlayStation 3.” – tak o Brothers in Arms: Hell’s Highway mówił w rozmowie z czytelnikami serwisu Eurogamer, Randy Pitchford, szef Gearbox Software – „Prawdopodobieństwo ukazania się dema na PC wynosi około 50%.”