Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 sierpnia 2008

Lipcowe Serce GRY-OnLine
Lipcowe Serce GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 4 sierpnia 2008, 13:22

Kolejny miesiąc naszej stałej Akcji Charytatywnej Serce GRY-OnLine zakończony. Tym razem zdecydowaliście, że 1% przychodów z usług SMS za lipiec 2008 po raz drugi przekażemy na konto WWF Polska.

Spadek cen Xboxów 360 nastąpi we wrześniu?
Spadek cen Xboxów 360 nastąpi we wrześniu?

vampire, 4 sierpnia 2008, 13:02

Niedawno pisaliśmy o domniemanym spadku cen Xboxów 360, teraz pojawiły się kolejne, choć wciąż nieoficjalne informacje na ten temat. Informator serwisu ArsTechnica podał, że nowe ceny konsol obowiązywać będą od września.

EMPiK - Top Lista - tydzień 31 (04/08/08)

Przemysław Zamęcki, 4 sierpnia 2008, 12:16

Oto kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 28 lipca a 3 sierpnia i zostały zebrane w 117 salonach sieci.

Nowe fakty i plotki o Xbox 360 Avatars
Nowe fakty i plotki o Xbox 360 Avatars

Łosiu, 4 sierpnia 2008, 11:32

Microsoft podał informację, że w przyszłości może wprowadzić odpłatne dodatki dla Avatarów, wirtualnych odpowiedników użytkowników mających zastąpić obecne obrazki gracza. Do tego też firmy, takie jak przykładowo Bethesda Softworks - twórcy serii The Elder Scrolls, pracujący obecnie nad Fallout 3 - zainteresowane są możliwością udostępnienia do odblokowania nowych akcesoriów dla Avatarów.

30-minutowa prezentacja Mirror's Edge
30-minutowa prezentacja Mirror's Edge

vampire, 4 sierpnia 2008, 11:32

Niedawno w serwisie Vimeo zamieszczony został trwający aż pół godziny film z prezentacji Mirror's Edge, która odbyła się podczas tegorocznej imprezy Campus Party w Walencji. Niestety jego jakość nagrania pozostawia wiele do życzenia, ponadto sam pokaz prowadzony był w języku hiszpańskim.

Gry Blizzarda połączone systemem osiągnięć

Hed, 4 sierpnia 2008, 11:00

Jeff Kaplan z firmy Blizzard zapowiedział nowy system osiągnięć, który połączy tytuły: World of Warcraft, Starcraft 2, Diablo 3. Za jego sprawą gracze będą mogli uzyskiwać nowe poziomy, poprzez zaliczanie rozmaitych osiągnięć w każdej z gier. Intencją tego rozwiązania jest urozmaicenie zabawy oraz umożliwienie monitorowania wzajemnych postępów graczy. Już wkrótce, zamiast pytać o poziom doświadczenia postaci w Diablo 3, będziemy więc mogli zadać pytanie: jaki poziom Blizzarda osiągnąłeś?

Więcej informacji o rozgrywce w Rage
Więcej informacji o rozgrywce w Rage

Filip „fsm” Grabski, 4 sierpnia 2008, 10:42

QuakeCon właśnie się skończył, a wraz z nim prawdziwy festiwal dla fanów gier id Software. Na szczęście dla miłośników talentu Johna Carmacka i spółki zostało mnóstwo ciekawych informacji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 sierpnia 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 4 sierpnia 2008, 10:32

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór wiadomości ważnych i mniej ważnych, ale zawsze podanych w możliwie najkrótszy i najbardziej przystępny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o premierach nowego FlatOuta i Legendary, zapowiedzi Battle Fantasia, nowościach na PSP, becie Red Alert 3, Red Faction: Guerrilla i innych. Zapraszamy do lektury.

LittleBigPlanet w październiku
LittleBigPlanet w październiku

vampire, 4 sierpnia 2008, 10:22

Wygląda na to, że posiadacze PS3 nie będą musieli już długo czekać na jedną z ciekawiej zapowiadających się produkcji przeznaczonych na tę platformę, czyli LittleBigPlanet. Jak możemy zobaczyć na oficjalnej japońskiej stronie Sony, data premiery gry w Kraju Kwitnącej Wiśni wyznaczona została na 30 października tego roku.

Xbox Fun Day 2008 - do zobaczenia w piątek!
Xbox Fun Day 2008 - do zobaczenia w piątek!

Redakcja GRYOnline.pl, 4 sierpnia 2008, 10:20

Już w najbliższy piątek wszystkie drogi miłośników Xboxa poprowadzą do Niedzicy! To właśnie w tej miejscowości w dniach 8-10 sierpnia odbędzie się drugi zlot Xbox Fun Day 2008.

Producenci Dooma 3 pracowali nad grą Darkness

Vercetti, 4 sierpnia 2008, 10:12

Gdy cztery lata temu Doom 3 debiutował na rynku, prócz dziesiątek entuzjastycznych recenzji, w których wychwalano jego klimat i grafikę, tytuł id Software zebrał też liczne zarzuty pod adresem wyglądu lokacji. Wielu uważało, że miejsca prezentowane w długo oczekiwanym FPS-ie są zbyt ciemne, nawet jak na strzelaninę z mroczną atmosferą. Między innymi ten właśnie mankament przesądził o tym, że prawd

Kolejny ekskluzywny tytuł na PS3 – Hardware 2
Kolejny ekskluzywny tytuł na PS3 – Hardware 2

ult, 4 sierpnia 2008, 10:09

W Internecie pojawiła się informacja o nowym, ekskluzywnym tytule, mającym się pojawić na PlayStation 3. Mowa o kontynuacji Hardware Online Arena, który roboczo został określony jako Hardware 2.

Doom 4 zmieni nazwę, Quake 5 nie powstaje

Hed, 4 sierpnia 2008, 09:26

Tim Willits, jedna z czołowych postaci w id Software, ogłosił, iż czwarta odsłona Dooma, flagowego produktu tej firmy, prawdopodobnie nie będzie miała numerka w nazwie – zostanie on zastąpiony odpowiednim podtytułem. Ponadto ujawnił, że część czwarta nie będzie bezpośrednią kontynuacją Dooma 3. Drugą sprawą jest kwestia następcy Quake’a – według doniesień kolejna część jak na razie nie powstaje. Oczywiście nie oznacza to, że nigdy nie zostanie zrealizowana. Co najwyżej na jej zapowiedź poczekamy kilka długich lat.

Premiery gier w Polsce (28 lipca - 3 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (28 lipca - 3 sierpnia)

Vercetti, 4 sierpnia 2008, 08:38

Koniec lipca i początek sierpnia nie przyniosły poprawy w kwestii premier nowych gier. W ubiegłym tygodniu na półkach polskich sklepów pojawił się zaledwie jeden świeży tytuł i gdyby nie garść projektów, które dopiero co zarysowały się na horyzoncie, moglibyśmy już mówić o prawdziwej klęsce nieurodzaju.