Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 sierpnia 2008

C.O.R.E. polskiego studia NoWay w październiku 2008

Hed, 14 sierpnia 2008, 14:39

C.O.R.E., FPS odwołujący się do klasyki gatunku, wyjdzie w październiku tego roku na konsolę Nintendo DS. Za ten tytuł odpowiada polskie studio – NoWay. Jest to pierwsza produkcja tej warszawskiej ekipy. Czego możemy spodziewać się po tej grze akcji?

Kukiełka z LittleBigPlanet nową maskotką PlayStation 3
Kukiełka z LittleBigPlanet nową maskotką PlayStation 3

vampire, 14 sierpnia 2008, 14:05

Widać, że Sony pokłada ogromne nadzieje w oczekiwanej przez wielu graczy platformówce - LittleBigPlanet, autorstwa Media Molecule. Jak powiedział Mark Valledor, jeden z menadżerów SCEA, to dla jego firmy bardzo ważny tytuł, który w dodatku wprowadza nową jakość do branży elektronicznej rozrywki. Z tego właśnie powodu główny bohater gry, czyli szmaciana kukiełka, zostanie oficjalną maskotką konsoli PlayStation 3.

Przyszłość Scarface 2 pod znakiem zapytania
Przyszłość Scarface 2 pod znakiem zapytania

Filip „fsm” Grabski, 14 sierpnia 2008, 12:49

Na światło dzienne wychodzi kolejna konsekwencja połączenia gigantów – Activision i Vivendi. Wygląda na to, że prawa do stworzenia drugiej części gry Scarface: The World is Yours nie były wystarczająco dobre dla Activision Blizzard.

Nowy Sudden Strike w czwartym kwartale tego roku

ult, 14 sierpnia 2008, 12:48

Nieco ponad miesiąc temu ukazał się na światowym rynku dodatek do trzeciej części popularnej serii strategii – Sudden Strike, o podtytule Ardennes Offensive. Jak podaje Fireglow Games, programiści pracują już nad kolejną odsłoną cyklu.

Na tegoroczne Halloween otrzymamy A Vampyre Story
Na tegoroczne Halloween otrzymamy A Vampyre Story

vampire, 14 sierpnia 2008, 12:40

Wygląda na to, że w końcu, po wielu przesunięciach daty premiery i kolejnych zmianach wydawcy ukaże się oldschoolowa przygodówka typu point&click - A Vampyre Story. Historia Mony, czyli obłożonej klątwą wampiryzmu śpiewaczki operowej, trafi do sklepów w dość szczególny dzień, a więc tegoroczne święto Halloween (w nocy z 31 października na 1 listopada).

Ryzom powstaje z grobu… znowu?

Hed, 14 sierpnia 2008, 12:37

Wszystko wskazuje na to, że The Saga of Ryzom, jeden z bardziej znanych i lubianych MMORPGów ponownie został wskrzeszony. Projekt ten miał olbrzymie kłopoty, po ogłoszeniu problemów finansowych przez jego twórców (Nevrax) w listopadzie 2006 roku oraz późniejszym bankructwie Gameforge France, zajmującej się tym tytułem, po jego przejęciu. Serwery zostały wyłączone w lutym 2008. Jednak nie na długo.

Echa połączenia Vivendi i Activision – twórcy nowego Bourne'a zdziesiątkowani

Filip „fsm” Grabski, 14 sierpnia 2008, 11:36

Wakacje są najwyraźniej czasem cięć kadrowych. Dużo informacji pojawia się o kolejnych redukcjach, dzisiaj kolejna dotyczy twórców konsolowego The Bourne Conspiracy – High Moon Studios.

Nowa wersja PSP staje się faktem

aRusher, 14 sierpnia 2008, 11:26

W trakcie ostatnich miesięcy miało miejsce kilka przecieków dotyczących nowej wersji przenośnej konsolki PlayStation Portable. Całkiem niedawno na chińskich stronach pojawiły się zdjęcia rzekomego prototypu modelu PSP-3000. Teraz okazuje się, że Sony oddało konsolkę do testów Federalnemu Urzędowi Łączności (FCC).

Doczekamy się trzeciej części Maxa Payne'a?

vampire, 14 sierpnia 2008, 11:00

Przeszło cztery lata temu zrobiło się głośno o trzeciej części Maxa Payne'a. Później temat przycichł, aż do pojawienia się w najnowszym numerze Official PlayStation Magazine udzielonej przez ekipę Rockstar informacji dotyczącej rozpoczęcia prac nad nowym "coolowym" projektem bazującym na obcej licencji. Wtedy właśnie podejrzenia padły na nową odsłonę historii Maxa.

Cięcia w NCsoft potwierdzone

Filip „fsm” Grabski, 14 sierpnia 2008, 10:45

Wczoraj pojawiła się plotka, jakoby opiekun wielu tytułów MMO – firma NCsoft, borykał się z problemami, które wymuszą cięcia i rezygnację z kilku tytułów.

Czy Spore zadebiutuje w telewizji i kinie?
Czy Spore zadebiutuje w telewizji i kinie?

Filip „fsm” Grabski, 14 sierpnia 2008, 10:28

Will Wright, twórca ekonomiczno-symulacyjnej gry „w ewolucję” czyli oczekiwanego Spore informuje, że pragnie wykorzystać potencjał tytułu poza sferą gier. Dokładnie rzecz biorąc, głównie w kinie i telewizji.

Kontynuacja Overlorda zapowiedziana
Kontynuacja Overlorda zapowiedziana

vampire, 14 sierpnia 2008, 10:00

Wczoraj firma Codemasters poinformowała o trwających właśnie pracach nad przeznaczonym na PS3, Xboxa 360 oraz PC sequelem cieszącego się sporą popularnością Overlorda. Przewidywana data premiery gry wyznaczona została na przyszły rok i podobnie jak przedtem jej przygotowaniem zajmuje się Triumph Studios.

Pierwszy film szczegółowo ukazujący bitwy morskie w Empire: Total War
Pierwszy film szczegółowo ukazujący bitwy morskie w Empire: Total War

aRusher, 14 sierpnia 2008, 09:54

Od dosyć długiego czasu nie było wiadomości dotyczących najnowszej części sztandarowej serii studia Creative Assembly – Empire: Total War. Liczni wielbiciele tego cyklu z pewnością ucieszą się na wieść, że opublikowano film z rozgrywki, który obejrzeć można w serwisie Eurogamer – pod tym adresem.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 14 sierpnia 2008, 09:47

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie: kolejne zapowiedzi na Games Convention, premiera Space Siege i Bionic Commando Reamred, Secret Files 2 wchodzi w fazę gold, Europejczycy zawalczą w oficjalnych zawodach Metal Gear Online i inne. Zapraszamy do lektury.

Znamy wymagania Crysis: Warhead

artoor, 14 sierpnia 2008, 09:30

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o wyznaczonej dacie premiery gry Crysis: Warhead, a dziś już znamy oficjalne wymagania sprzętowe pecetowego exclusiva od Cryteka. Cervat Yerli, szef studia niejednokrotnie podkreślał, że zespół odpowiedzialny za projekt uczyni wszystko w kierunku, aby kod gry był właściwie zoptymalizowany i gra mogła działać na starszych komputerach.

Quake Live z usługą premium i Wolfenstein Live?

Hed, 14 sierpnia 2008, 09:28

John Carmack (id Software), w wywiadzie dla zagranicznego magazynu, ogłosił nowe fakty dotyczące planów związanych z sieciowymi projektami. Dowiedzieliśmy się więc, że w Quake Live, darmowej wersji Quake III Arena, prawdopodobnie otrzymamy możliwość wykupienia usługi premium. Carmack zmienił także zdanie wobec ewentualnego Wolfensteina Live, który w przyszłości mógłby powstać.

Zapowiedziano Celebrity Sports Showdown - nowy tytuł od EA dla Nintendo Wii
Zapowiedziano Celebrity Sports Showdown - nowy tytuł od EA dla Nintendo Wii

aRusher, 14 sierpnia 2008, 08:12

Miłośnicy skandali z udziałem światowych sław będą zachwyceni - otrzymają możliwość poznania swoich idoli z całkiem nowej strony. Electronic Arts chce bowiem odpowiedzieć na kolejny dobrze sprzedający się tytuł – tym razem padło na Wii Sports. W konsekwencji zapowiedziano grę sportową z udziałem znanych gwiazd – Celebrity Sports Showdown.